Chikarashi Isso FiDi با غذاهای خوشمزه ژاپنی بازگشایی می شود


این یک سفر بسیار طولانی برای چیکاراشی ایسو بوده است. در پایان سال 2019 ، رستوران Rector Street با یک تجربه عالی در سبک کاپو (145 دلار برای منوی چشیدن) افتتاح شد ، سپس در مارس 2020 ، مانند سایر افراد ، بسته شد. مجدداً به مدت 9 ماه در Bowery به عنوان یک پنجره باز Yakitori Makase ظاهر شد و سرانجام در خانه FiDi اصلی با سرآشپز جدید از توکیو ، Hideaki Kobayashi باز شد. منوی جدید به سبک ایزاکایا برای شام و کاسه های کامل چیراشی و دانبوری برای ناهار.

در طول روزهای هفته فضای شیک به عنوان مکان دوم چیکاراشی ، مکانی آرام در خیابان کانال است که متخصص ماهی های خام یا کبابی است که روی برنج سرو می شود. شما می توانید کاسه های غذا را با سفارش در پیشخوان غذای موقتی که به آشپزخانه نگاه می کند سفارش دهید. یا در رستوران کوچک اما شیک Isso بنشینید و از خدمات کامل لذت ببرید.

شریک چیکاراشی ، آیوی تسانگ ، آنها را “کاسه شیرشی ژاپنی با تأثیرات هاوایی” می نامد ، همانطور که ایوی تسانگ شریک چیکاراشی آنها را صدا می زند. همه اینها عالی هستند. و آن را به عنوان ناهار سنگین زیر 20 دلار برای ناهار آماده کنید. یک هماچی تند دارد تن واسابی مایو ماهی قزل آلا سیچوان و انتخاب من اوایل این هفته مقدار قابل توجهی کاسه ماهی قزل آلا ایکورا شیرشی با ماهی تازه و تخم مرغ چسبناک در دهان شما ظاهر شد. برنج سرکه شده خوب است و افزودن نوری ، پانکو و برگ های شیسو هم طعم و هم بافت را اضافه می کند.

اگر می خواهید شناگران شما پخته شوند بیش از نیم دوجین گزینه donburi وجود دارد. این شامل کاسه مارماهی یا مارماهی کبابی می شود. عدد کباب سیاه سرخ شده با سرکه سیاه و سیر ابوری اوتورو “Premium” ماهی تن ماهی قرمز ، من Hamachi Kama ، یقه دم زرد کبابی که با پوست های شکسته بر روی کوهی از برنج ، خیار و تربچه ترشی کباب شده بود ، تهیه کردم. با سس پونزو در کنار

اما ایسو ، همانطور که تسانگ توصیف می کند ، “به معنای” بیشتر “است ، بنابراین برای شام. پارتیشن های بین میزهای غذاخوری کم نور است و مکان به یک رستوران خوب با یک ایزاکایای ژاپنی تبدیل می شود. “وقتی از من پرسیدند چرا او و شریکش سلوین چان تصمیم گرفتند به بازی لذیذ ، کلمات بپیوندند. پاسخ کوتاه این است که جایی برای سرآشپز مایکل جونگ لیم (در Isso 1.0) ، سپس سرآشپز آتسوشی کونو (در پنجره باز شده Yakitori) باز می شود و اکنون سرآشپز کوبایاشی آنچه را که آنها خوب انجام می دهند انجام می دهد.

در مورد کوبایاشی یعنی sukiyaki. و بشقاب هایی که در Isso می گیرید شگفت انگیز است. گوشت گاو شستشو چرب و دوست داشتنی بود. به برش های نازک برش دهید و آبگوشت غنی یا واریشیتا بعد از اینکه سرآشپز شیرینی پنبه ای را روی میز شما ذوب کرد ، شدت بیشتری می یابد. قارچ ، اسفناج و اسفنج توفو به لذت کلی غذا اضافه می کند. اما این یک نیش چرب است که در دهان شما ذوب می شود. تازه از قابلمه جوش از فرو رفتن در یک گودال خام می افتد املتي كه مدتهاست به آن فكر مي كنم

فلش

خرخر تمپورا (26 دلار)

اسکات لینچ / Gothamist

کوبایاشی به خاطر تمپورا نیز مشهور است. که با استفاده از دست خمیر را می کوبند و با دست خالی سرخ می کنند غذاهای زیادی برای انتخاب وجود دارد ، از جمله میگو ، صدف ، غذاهای سبزیجات ، اودون و شگفت انگیز و خوشمزه Flounder Tempura. در آن او یک تکه بزرگ ماهی خوب را در “کاسه” ساخته شده از پوست ترک خورده قرار می دهد ، خوردن سر را فراموش نکنید!

برنده دیگر آنکیمو بود ، دو برش ضخیم باس دریایی که در حوضچه ای از سس پونزو نشسته بودند. و اگر می خواهید سشیمی بخورید سه تن ماهی تن – با قرمز آگامی چوتورو دارای چربی زیادی است. و ابوری زیبا- مطمئناً شما را خوشحال خواهد کرد صادقانه بگویم ، کوبایاشی با غذاهای پخته بسیار خوب است. ای کاش بجای آن همکاتسو سرخ شده را امتحان می کردم. یا خورش تاندون گوشت گاو میسو قرمز یا حتی مرغ کارائه

چیکاراشی ایسو به تازگی با تعطیلی خود در سال 2020 شروع به حرکت کرد ، بنابراین خوب است ببینیم که با وجود تاریکی 18 ماهه ، اکثر میزها در اوایل این هفته برای شام بسته شده بودند. حدود یک هفته پس از بازگشایی با این قیمتها بدیهی است که این مکان شام مناسبی برای اکثر ماست. اگرچه ناهار هنوز یک وعده غذایی سنگین است. اما وقتی مردم در مورد غذای خوب اینجا صحبت می کنند. دوباره ، به نظر می رسد که آن را تبدیل به یک جدول دشوار است.

Chikarashi Isso در خیابان رکتور 38 بین خیابان غربی و واشنگتن واقع شده است و در حال حاضر برای ناهار در روزهای هفته از ساعت 11:30 صبح تا 3 بعد از ظهر و دوشنبه تا شنبه برای شام از ساعت 5 بعد از ظهر تا نیمه شب باز است ، روز یکشنبه بسته است. (646-596-8298 ؛ chikarashiisso.com)

دیدگاهتان را بنویسید