۷۵ درصد سرقت ها در خراسان جنوبی کشف شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانسرهنگ کاظم صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت امنیتی خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی با مردم متدین و تلاش نیروی انتظامی و نیروی انتظامی از امنیت خوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه برنامه های ویژه تامین امنیت همواره در دستور کار بوده و در حال انجام است، افزود: ۲۵ دستگاه در استان وظیفه دارند و در تامین امنیت نقش آفرینی می کنند.

سرهنگ صادقی با اشاره به تعطیلات تابستانی و شروع سفر گفت: از شهروندان می خواهیم در طول سفر برنامه ریزی مشخصی برای استراحتگاه داشته باشند و از اماکن و مکان هایی که مسئولین در نظر گرفته اند استفاده کنند.

وی با بیان اینکه خواستار تجهیز خودروها به ابزار و تجهیزات برای جلوگیری از سرقت نیز هستیم، گفت: اموال عمومی نباید در معرض دید عموم قرار گیرد.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه حفاظت و حفاظت مناسب از ورود سارق به داخل محوطه جلوگیری می کند، گفت: لازم است شهروندان در مواقعی که افراد ناشناس به هر بهانه ای به درب منزل مراجعه کرده و از ورود به داخل منزل خودداری کنند. خانه.

سرهنگ صادقی ادامه داد: شهروندان اگر به سفر می روند کلید خانه خود را به افراد مورد اعتماد خود بدهند.

وی با اشاره به سرقت افراد مسن و کودکان گفت: اگرچه از ابتدای سال تاکنون تعداد این سرقت ها زیاد نبوده است، اما شکل و نوع سرقت از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین به طور ویژه بررسی می شود.

افزایش ۴.۷ درصدی سرقت در استان

سرهنگ صادقی با بیان اینکه برای جلوگیری از این سرقت ها از سالمندان می خواهیم در را به روی کسی باز نکنند، افزود: از مردم نیز می خواهیم برای خرید مایحتاج منزل از کودکان استفاده نکنند.

وی با اشاره به میزان سرقت در استان گفت: با وجود حضور حراست در استان، سرقت ها در سه ماهه نخست امسال کمتر از پنج درصد معادل ۴.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی میزان جرم سرقت را ۲۸۸ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: جمعیت استان یک درصد جمعیت کشور است اما سرقت ها نیمی از سرقت های کشور است. .

وی بیان کرد: در این مدت ۷۵ درصد سرقت های رخ داده در استان توسط نیروی انتظامی کشف شد که پنج درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

سرهنگ صادقی گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در اسرع وقت از طریق شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

وی ادامه داد: همچنین از شهروندان می خواهیم در صورت سرقت منزل از ایجاد مزاحمت در محل خودداری کنند تا پلیس بررسی های لازم را انجام دهد.