۶ روش خانگی برای از بین بردن لکه های روغن و چربی از روی مبل


امروزه بسیاری از افراد از مبلمان در منازل خود استفاده می کنند و این وسیله نقش مهمی در دکوراسیون منزل دارد. شستن مبل یا پرداخت هزینه آن نیز به یکی از کارهای روزمره خانه تکانی هر ساله برای بسیاری از خانواده ها تبدیل شده است.

به گزارش کما پرس، هیچ چیز مانند نوشیدن چای و قهوه یا خوردن غذا هنگام تماشای تلویزیون در حالی که روی مبل دراز کشیده اید، نمی تواند خستگی یک روز کاری را از بین ببرد. بنابراین هر لکه ای روی مبل پیدا می شود و هزینه تمیز کردن مبل روی دستمان می ماند. به خصوص اگر لکه ای سرسخت روی پارچه مبل ظاهر شود.

به عنوان مثال، لکه های چربی سخت ترین لکه هایی هستند که معمولا فقط با یک مبل شوی حرفه ای پاک می شوند. اگر لکه ها در اسرع وقت پاک نشوند، لکه روغن می تواند به پارچه مبل نفوذ کند و تمیز کردن آن را دشوار کند. در ضمن برای شستشوی مبل ها باید یک سری اصول رعایت شود تا به پارچه آسیبی نرسد. در ادامه به بررسی چند روش از بین بردن لکه چربی از روی مبل می پردازیم.

استفاده از روش های مختلف برای از بین بردن لکه های روغنی و چربی می تواند باعث ماندگاری لکه و به اصطلاح خوردن پارچه شود. سپردن این کار به یک تیم حرفه ای نظافت مبل، ریسک کمتری دارد. بنابراین توصیه می شود به جای استفاده از روش های مختلف از سرویس مبل نظافتی برای از بین بردن لکه های سرسخت استفاده کنید.

محلول نمک و الکل؛ یک راه کاملا طبیعی

یکی از خواص الکل سرعت تبخیر آن در دمای معمولی است. محلول روغن و الکل یکی از راه های موثر برای از بین بردن لکه های چربی از روی مبل است.

شستشوی مبل با لکه‌برهای شیمیایی

امروزه لکه برهای شیمیایی زیادی در فروشگاه ها موجود است که در همه آنها دستورالعمل استفاده وجود دارد. با این لکه های شیمیایی می توان لکه های روغن را از روی مبل پاک کرد. استفاده از دستکش در هنگام استفاده از این محصولات به شدت توصیه می شود.

لکه چربی روی مبل

از محلول سرکه و پراکسید هیدروژن کمک بگیرید

این روش برای مبل هایی با رنگ پارچه روشن مناسب است. زیرا پراکسید هیدروژن می تواند به رنگ پارچه های تیره آسیب برساند و آن را روشن یا کدر کند.

برای تهیه این محلول، ۴ قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن را به سرکه ۵۰ درصد رقیق شده در آب اضافه کنید. سپس این محلول را داخل اسپری بریزید و خوب مخلوط کنید. پس از پاشیدن محلول روی لکه چربی، حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید تا محلول اثر کند و پس از از بین رفتن لکه، مواد اسپری شده را با دستمال کاغذی پاک کنید.

در این روش باید توجه داشت که محلول نباید روی پارچه خشک شود. اگر اثر لکه هنوز تا حد معینی باقی بماند، می توان این کار را تا زمانی که کاملا از بین رفت تکرار کرد.

جوش شیرین و سرکه را امتحان کنید

استفاده از جوش شیرین و سرکه روش موثر دیگری برای از بین بردن لکه های چربی است. پس از مخلوط کردن سرکه و جوش شیرین، چند دقیقه صبر کنید تا مخلوط آماده استفاده شود. محلول آماده شده را روی لکه بمالید و حدود ۵ ساعت صبر کنید. در این فاصله محلول روی پارچه مبل خشک می شود و با استفاده از جاروبرقی به راحتی تمیز می شود. برای اثربخشی بهتر می توانید این کار را دو بار تکرار کنید.

پودر بچه هم جواب میده

پودر بچه دارای ذرات بسیار ریز است که می تواند مایعات را جذب کند. برای پاک کردن لکه روغن از روی مبل، مقداری از این پودر را روی قسمت روغنی آن بریزید و بگذارید تا صبح بماند. این پودر چربی ها را جذب کرده و لکه ها را از بین می برد.

شستشوی مبل

برای شستن مبل از نوشابه استفاده کنید

در این روش کافی است یک پارچه را در مقداری نوشابه آغشته کنید و روی لکه بکوبید. همچنین مراقب باشید این کار را فقط روی قسمت چربی انجام دهید. سپس مقداری پودر ماشین لباسشویی را در آب گرم حل کرده و تا حدودی مخلوط کنید تا کف کند.

در نهایت کف ایجاد شده با کمک مسواک روی لکه کشیده می شود تا اثر آن از بین برود. از یک پارچه تمیز و مرطوب برای تمیز کردن زمین استفاده کنید.

تمیز کردن آسان مبل با تیم حرفه ای هوم سرویس

همانطور که در ابتدا ذکر شد، برخی از لکه های چربی بسیار سرسخت هستند و استفاده از این ترفندها فقط باعث آسیب بیشتر به پارچه و مقاومت بیشتر لکه می شود. با این حال، برخی از افراد ترجیح می دهند خودشان این کار را انجام دهند زیرا فکر می کنند که قیمت تمیز کردن مبل برای آنها بسیار گران خواهد بود.

در هوم سرویز کلیه خدمات نظافت و تعمیر مبل توسط تیمی حرفه ای با بهترین امکانات و قیمت انجام می شود. این افراد با استفاده از وسایل و مواد مخصوص مبلمان را به بهترین شکل ممکن شستشو می دهند. این کار علاوه بر از بین بردن کثیفی، پارچه و اجزای داخلی مبل را محکم نگه می دارد. هوم سرویز همیاران تمام تلاش خود را خواهد کرد تا تجربه ای خوب در خدمات نظافتی و پذیرایی از مشتریان ایجاد کند.

انتهای پیام

مربوط به: خدمات خانگی

برای دسترسی سریعتر: