5 ماده غذایی که به ساخت غضروف کمک می کند – دکتر رویا خادمیان


5e16c23de9617 - 5 ماده غذایی که به ساخت رحم کمک می کند

غذا برای کمک به ساخت گربه

غضروف یک بافت همبند مهم است که در سراسر بدن ما یافت می شود. اگر در مفاصل آسیب ببیند ، می تواند منجر به درد ، قرمزی ، محدودیت حرکت و سفتی شود. غذاها به ایجاد آب مروارید کمک می کنند که دور و غیر معمول نیست. در این مقاله با آنها آشنا می شوید.

غضروف یک بافت همبند مهم است که در سراسر بدن ما یافت می شود. آسیب به مفاصل می تواند منجر به درد ، تورم ، محدودیت حرکتی و سفتی شود که می تواند منجر به آرتروز (OA) ، شایع ترین نوع آرتروز شود. کاهش. غذاهایی که به بازسازی غضروف کمک می کنند و دور و منحصر به فرد نیستند ، عبارتند از:

پی

حبوبات غذاهای سالمی هستند که به جوانسازی غضروف کمک می کنند. برای مفصل مفصل ، کنترل تورم تا حد امکان و جلوگیری از حرکت منجر به شکستگی بدن مهم است. لوبیا به دلیل خواص ضد التهابی که دارد یک انتخاب غذایی خوب است. علاوه بر این ، از آنجا که کلاژن یک پروتئین است ، محتوای پروتئین موجود در حبوبات برای پر کردن کلاژن مورد نیاز برای بازسازی غضروف مفید است. حبوبات سرشار از لیزین هستند ، یک اسید آمینه ضروری برای تجدید غضروف. لوبیا ، نخود فرنگی و بادام زمینی همه حبوبات محسوب می شوند ، به این معنی که گزینه های بی شماری برای به کارگیری بسیاری از آنها در رژیم غذایی شما وجود دارد.

نارنجی

کلاژن پروتئینی است که بدن شما برای تولید آن به ویتامین C نیاز دارد ، که یکی از مهمترین اجزای غضروف است. چراغ ها برای ویتامین C برای ساخت کلاژن و همچنین ترمیم سلول ها بسیار مفید هستند. ویتامین C همچنین به مقدار زیاد در غذاهای دیگر مانند کیوی ، فلفل قرمز ، کلم پیچ و توت فرنگی یافت می شود. خوشحال خواهید شد بدانید که کلاژن برای کوچک نگه داشتن پوست نیز مهم است. و خوردن غذاهای غنی از ویتامین C به شما کمک می کند تا جوانتر به نظر برسید و جوانتر به نظر برسید.

ریمونی

میوه انار به دلیل خواص ضد التهابی و ضد التهابی معروف است. تحقیقات مداوم از دانشگاه Case Western Reserve نشان می دهد که انار در “تعریف و تولید افرادی که با کاتابولیسم درجه پایین فارغ التحصیل می شوند” بسیار مثر است. به طور خلاصه ، انار به بدن شما کمک می کند موادی تولید کند که از غضروف محافظت می کند.

چای دریایی

به نظر می رسد چای سبز تقریباً در لیست غذاهایی قرار دارد که باید برای مقابله با مشکلات بهداشتی حذف شوند ، زیرا دانشمندان از تمام مزایای چای سبز برای سلامتی برخوردارند ، جای تعجب نیست.گفتن اینکه چای سبز غضروف را بازسازی می کند و علائم آرتروز را تسکین می دهد. این بسیار کاربردی است.

مطالعات متعدد نشان می دهد که ترکیب چای سبز مانند کاتچین و پلی فنول برای محافظت و بازسازی غضروف مهم است.

جوانه بروکسل

ویتامین K برای سلامت استخوان ها و مفاصل مهم است. خوشبختانه این ویتامین در بسیاری از غذاها مانند جوانه بروکسل یافت می شود. اگر جوانه بروکسل را با کمی روغن زیتون بپزید ، از خواص ضد التهابی و ویتامین K موجود در این دو ماده غذایی بیش از حد معمول لذت خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید