5 ماده غذایی مفید برای ریکاوری بدن


5 ماده غذایی مفید برای ریکاوری بدن

آیا غذای ضروری بعد از مدرسه غذای ضروری است؟ انتخاب بهترین غذاها برای بهبودی از اهمیت بالایی برخوردار است. هر چیزی که بعد از تمرین می خورید بر قدرت شما تأثیر مستقیم می گذارد. اگر به دنبال افزایش اندازه یا چربی سوزی و عضله سازی هستید ، این تنها برنامه ورزشی مهم نیست.

مرغ ، کینوا ، آووکادو و روغن گیاهی برخی از غذاهای بعد از تمرین برای بهبودی هستند. درباره دستور العمل های غذایی عالی بیشتر بدانید بهبود فیزیکی با غرفه با ما همراه باشید.

اهمیت تغذیه پس از تمرین برای بهبودی

فواید ورزش بعد از ورزش و بهبودی حاصل می شود. در پایان تمرین ، ماهیچه ها به دنبال تقویت از طریق بهبودی هستند. در نتیجه ، استفاده از م effectiveثرترین مواد برای بازیابی مهم است. تنورها می گویند ورزشکارانی که سطح تمرینات چالش برانگیزی دارند باید از رژیم غذایی با پروتئین بالا و چربی بالا استفاده کنند.

غذاهای بعد از تمرین باید ظرف یک ساعت پس از ورزش انجام شود. این پروتئین به ساخت و ساخت ماهیچه کمک می کند. کربوهیدرات ها همچنین قند خون را تثبیت می کنند. همچنین از هدر رفتن ماهیچه ها برای پر کردن بدن جلوگیری می کند. رژیم متعادل بعد از ورزش شما را قوی کرده و حجم ماهیچه ها را ترمیم می کند. این ایده در ساختن عضلات و وزن بدن نیز اهمیت دارد.

مقاله ای در سال 2017 در مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی بررسی جالبی انجام داد. نتایج نشان داد که متابولیسم پروتئین پس از ورزش سنتز پروتئین عضلات را افزایش می دهد. در این تمرین ، آنها عضلات خود را پس از تمرین بازسازی و بازسازی می کنند. مطالعه دیگری در سال 2018 نشان داد که خوردن غذاهای سالم مانند میوه ها و سبزیجات برای بهبود خوب است. تخم مرغ و رشته های بزرگ دیگر موارد موجود در این لیست هستند.

ورزش بدون مکمل با یک برنامه ورزشی مناسب و رژیم اولیه ورزشی امکان پذیر است. با این حال ، در شرایطی مانند آموزش ورزشکاران حرفه ای ، مربیان بیشتر از مکمل های بدنسازی لذت می برند. یکی از توصیه های جوانسازی عضلات شیک های پروتئینی است.

برای راهنمایی و بارگیری آنلاین نکات بدنسازی برنامه های افزودنی آنلاین از تیم غرفه کلیک

اینها غذاهای غنی از پروتئین برای بهبودی هستند.

بهترین رژیم غذایی برای ریکاوری و بهترین تغذیه بعد از ورزش

  1. ماهی یا مرغ

ماهی و مرغ بدون چربی پروتئین مورد نیاز برای ماهیچه ها را تأمین می کند. این پروتئین باید بخش مهمی از رژیم غذایی بعد از ورزش یا میان وعده باشد. پروتئین بدون چربی شامل ماهی ، لوبیا و مرغ بدون پوست و استخوان است. همچنین کالری و چربی کمتری نسبت به گوشت گاو دارند.

ماهی و طیور همگی حاوی پروتئین های مهمی مانند لوسین ، ایزولوسین و والین هستند. قبل از شروع ورزش ، وعده غذایی خود را بعد از تمرین آماده کنید. به عنوان مثال ، می توانید ماهی دودی یا پخته یا مرغ پخته را شب قبل از ورزش آماده کنید.

  1. کنوآ

کینوا یکی دیگر از غذاهای بعد از ورزش است. کینوا یک غلات کامل حاوی چربی و پروتئین است. اگر به غلات علاقه دارید ، کینوا بهترین انتخاب است. شکلات هم وجود نداره در نتیجه ، برای افرادی که شکلات را درک می کنند مناسب خواهد بود.

اگر به دنبال ایجاد وزن هستید ، کینوا را فراموش نکنید. این غذاها را با ماهی یا مرغ به عنوان رژیم غذایی با پروتئین بالا بعد از ورزش مصرف کنید. اگر گیاه خواری میوه ها و سبزیجات ذکر شده در زیر را به کینوا اضافه کنید.

داشتن برنامه های تمرینی از برنزه کننده ها کلیک

  1. آووکادو

آووکادو می تواند یکی از بهترین غذاها برای آن باشد بازیابی به خاطر رضایت خود بدانید. این قرص سالم است و به شما کمک می کند بعد از ورزش احساس بهتری داشته باشید. ورزشکارانی که به دنبال ورزش و تناسب اندام هستند نباید این محصول فوق العاده را از دست بدهند.

آووکادو سرشار از چربی های سالم است. در نتیجه ، برای افرادی که رژیم کم کربوهیدرات یا کتوژن دارند ، انتخاب خوبی است. آووکادو را با تخم مرغ یا لوبیا آب پز بخورید.

  1. میوه ها و سبزیجات برگ سبز

این میوه ها سرشار از ریز مغذی ها و ویتامین ها هستند. بنابراین ، آنها بخشی سالم از رژیم متعادل برای ورزشکاران هستند. سبزیجات برگ سبز سبز حاوی مواد مغذی مهمی مانند کلسیم و آهن هستند. کلسیم به ساخت توده عضلانی و افزایش استخوان های قوی کمک می کند. آهن همچنین متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. مواد مغذی زیر را در رژیم غذایی خود بعد از ورزش قرار دهید:

  • اسفناج
  • Shabank (Iurukuei)
  • کلم یا برگ کلم
  • بوک چوی یا کلم سفید چینی

اسفناج را به اسموتی پروتئینی خود اضافه کنید. یا کلم خود را سرخ کرده و با کینوا سرو کنید.

تغذیه خوب بعد از تمرین برای بهبودی

  1. با پروتئین یا کره کاکائو بپاشید

پروتئین را تکان می دهد در ورزش یا برنامه های ورزشی بسیار محبوب است. این نوشیدنی ها راهی آسان برای دریافت پروتئین پس از ورزش ارائه می دهند. به یاد داشته باشید که باید یک سبک خوب و بدون قند آماده کنید. با توجه به میزان مکمل های صنعتی ، بهتر است پروتئین شیکر خود را بسازید. این نوشیدنی ها معمولاً حاوی 30 گرم پروتئین هستند. همچنین حاوی 3 تا 4 گرم اسید آمینه لوسین است که به تحریک رشد ماهیچه ها کمک می کند.

برخی معتقدند دانه های کاکائو جایگزین خوبی برای غذا بعد از تمرین هستند. اما دانه های کاکائو کاربرد خاصی ندارند. این نوشیدنی حاوی پروتئین و چربی است. در نتیجه ، برای توانبخشی توصیه می شود. اما در حقیقت ، هیچ تفاوتی با مصرف سایر غذاها با یکی از این ریز مغذی ها ندارد.

بهترین زمان برای خوردن غذا بعد از ورزش است

در حال حاضر ، شما بهترین غذاها را برای بهبود می دانید. اما بهترین زمان برای دادن این قول چه زمانی است؟ این مطالعه در سال 2013 انجام شد. نتایج نشان داد که تفاوت زمان بین اولین وعده های غذایی و بعد از ورزش نباید از 4 ساعت بیشتر باشد. اگر زمان این دو وعده غذایی بیش از 4 ساعت باشد ، احساس خستگی می کنید. در نتیجه ، شما انرژی کافی برای ورزش و بهبود ماهیچه های خود ندارید.

بسیاری از مردم تمایل دارند قبل از غذا ضربان قلب پایینی داشته باشند. این اتفاق معمولاً 10 تا 20 دقیقه بعد از تمرین رخ می دهد. حمام کردن و غذا خوردن یک راه خوب و طبیعی است. غذاهای دریایی ، تخم مرغ و ماست از اولویت های اصلی پس از آموزش هستند.

نتیجه

انتخاب بهترین غذاها برای بهبود به عضله سازی و قوی شدن بعد از ورزش کمک می کند. به طور کلی ، ترکیب چربی و پروتئین انتخاب خوبی است. مرغ یا ماهی بدون چربی ، تخم مرغ و کینوا از رژیم غذایی بعد از تمرین. همچنین از آووکادو ، سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج و شیک های پروتئینی استفاده کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای)
بارگذاری …


نویسنده:

تن ورز (به نقل از مقاله ای از insider.com)

اگر از این مقاله استفاده می کنید ، نام و آدرس مستاجران را به عنوان دلیل ذکر کنید.

نمایندگی کانال های تلگرام و اینستاگرام برای ثبت نام روی تصویر زیر کلیک کنید.


N: 1703

در صورت تمایل ، می توانید از دیگر برنامه های برنزه کننده حرفه ای از نظر بدنسازی و قدرت استفاده کنید:

برنامه های ویژه برای آموزش زیر نظر معلم

برنامه غذایی را برنامه ریزی کنید

نرم افزار توسعه بازی یکپارچه

برنامه آمادگی جسمانی زنان در 6 هفته

برنامه توده عضلانی قوی در 4 هفته

برنامه قدرت عضلات ساق پا در 4 هفته

تنفس قوی و عضلات تنفسی بسته بندی جنسی در 4 هفته

برنامه فشرده دست را 4 هفته افزایش می دهد

برنامه آمادگی جسمانی تابستانی در 6 هفته

برنامه عمومی ورزش خانگی

آشنایی با برنامه های ورزش خانگی

برنامه نیمه حرفه ای ورزش داخلی

برنامه تناسب اندام خانگی

برنامه های ورزشی محل کار

سیستم هیپ توندیدگاهتان را بنویسید