۵ تغییر جدید در جستجوی گوگل در نسخه موبایل


گوگل در ماه های اخیر به دنبال تغییرات گسترده ای در قسمت جستجوی نسخه موبایل بوده است تا کاربران بتوانند سریعتر به نتایج دلخواه خود برسند. گوگل به تازگی در یک کنفرانس خبری اعلام کرده است که ۵ تغییر عمده را در قسمت جستجوی نسخه موبایل اعمال می کند تا کاربران بتوانند راحتتر از این برنامه و موتور جستجوی محبوب خود استفاده کنند.

به گزارش کاماپرس، قرار است نحوه نمایش نتایج جستجو تغییر کند و بیشتر روی تصاویر و ویدیوها تمرکز کند. در ادامه این مقاله ۵ تغییر مهم جستجوی گوگل در نسخه موبایل به شما معرفی می شود.

۱- میانبرهای جستجوی گوگل

تا پیش از این، ساده ترین راه برای کاربران برای جستجوی چیزی، تایپ عبارت یا کلمه مورد نظر در گوگل بود، اما از این پس کاربران می توانند محصولات یا نتایجی را که در حال جستجو هستند به روش های مختلف پیدا کنند. به عنوان مثال، اکنون کاربران در اپلیکیشن گوگل iOS می توانند در هر پلتفرمی از محصول مورد نظر اسکرین شات بگیرند و برای مشاهده نتایج در گوگل آپلود کنند. آنها همچنین می توانند متون را از طریق برنامه Google Lens ترجمه کنند و با زمزمه کردن هر آهنگی در میکروفون، موسیقی مورد نظر را پیدا کنند.

بیشتر بخوانید:

۲- نتایج را در نوار جستجو مشاهده کنید

از این پس اگر عبارتی را در گوگل جستجو کنید، لینک مورد نظر در نوار جستجو نمایش داده می شود. این به کاربران امکان می دهد زودتر به نتایج دلخواه خود برسند. روش کار به این صورت است که وقتی کلمه مورد نظر را تایپ می کنید، گوگل محبوب ترین نتیجه را با یک لینک به شما نشان می دهد.

۳- جستجوی پیشرفته بهبود یافته است

ویژگی دیگر این است که با نشان دادن مجموعه اصلاحات در بخش پرس و جو، یافتن نتایج مربوط به جستجوی کاربر را آسان تر می کند. در واقع وقتی سوالی را تایپ می کنید گوگل بخش های مختلف مربوط به سوال مورد نظر را به شما پیشنهاد می کند تا پاسخ بهتری برای شما نمایش داده شود و جستجو هدفمندتر شود. به عنوان مثال، هنگامی که عبارت “بهترین شهرهای مکزیک” را جستجو می کنید، در قسمت بالا پیشنهادات مختلفی مانند “برای سفر”، “برای تعطیلات”، “برای بازنشستگی” و غیره نمایش داده می شود.

۴- استوری های وب گوگل

گوگل می خواهد نتایج جستجو برای برخی از موضوعات (مانند مکان های توریستی) را در قالب داستان نشان دهد تا بتوانید با ضربه زدن روی هر بخش به بخش مربوطه بروید. می توان گفت نوع نمایشگر آن مشابه ویجت های اندروید و iOS است که از نظر رابط کاربری بسیار زیباست.

۵- متن، تصویر و ویدئو را با هم ترکیب کنید

گوگل نتایج منتشر شده را یکپارچه می کند. در واقع، دیگر نیازی به پیمایش عکس‌ها، ویدئوها، اخبار و غیره در نتایج گوگل ندارید، زیرا گوگل می‌خواهد همه نتایج از جمله متن، تصویر و ویدئو را در یک صفحه به شما نشان دهد. بنابراین گوگل نام این تغییر را “Reimagining” نامید. البته لازم به ذکر است که کاربران همچنان می توانند به قسمت مورد نظر (مانند عکس یا فیلم) مراجعه کنند. به عنوان مثال، هنگام نمایش یک نتیجه، می توانید یا بر روی گزینه “See more results” کلیک کنید یا می توانید روی نتیجه اصلی به دست آمده توسط گوگل ضربه بزنید.

نویسنده:خشار جهانی

انتهای پیام

مربوط به: گوگل

برای دسترسی سریعتر: