۳۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان تحت آبیاری نوین – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، سید محمدرضا هاشمی پیش از ظهر پنجشنبه مراسم تجلیل از برترین های کشاورزی استان سمنان به میزبانی سالن اجتماعات جهاد کشاورزی استان سمنان را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه ۱۹۷ هزار هکتار زمین کشاورزی در سمنان وجود دارد، اظهار داشت: ۳۴ هزار هکتار از این اراضی است. اکنون زمین ها به سیستم های آبیاری مدرن مجهز شده اند.

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم این روش آبیاری را برای ۳۰ درصد از کل اراضی استان اصلاح کنیم، گفت: در سفر حجت الاسلام رئیسی ۷۳۶ میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان سمنان اختصاص یافت که دارای اعتبار است. تاکنون بیش از ۳۰ درصد اختصاص یافته است.

حمایت از صندوق توسعه کشاورزی

استاندار سمنان با بیان اینکه این اعتبارات در حوزه های احیای قنوات، آبیاری نوین، خطوط انتقال آب و موارد دیگر هزینه شد، گفت: تسهیلات – ۱۶۴ میلیارد تومانی توسط بانک عامل به متقاضیان پرداخت شد.

هاشمی با بیان اینکه حمایت از صندوق توسعه بخش کشاورزی استان در دستور کار قرار خواهد گرفت، گفت: در بحث احیای قنوات اتفاقات و اقدامات بسیار خوبی در استان در حال انجام است که امیدواریم بتوانیم مشکلات را کاهش دهیم. دغدغه های مردم عزیزمان در روستاها

وی افزود: ۱۵۰ هکتار مجتمع گلخانه ای در استان وجود دارد که باید به دنبال افزایش و توسعه این مجتمع ها و افزایش بهره وری از این مهم باشیم و در این راستا بیشترین کمک را به کشاورزان خواهیم داشت، اما برای کشاورزی نیاز به شورای الف است. برای استفاده از توانمندی های موجود در این بخش باید برای موفقیت و توسعه کشاورزی در راستای تحقق شعار سال فعال شود.