3 مورد از بهترین نوع پارچه برای لباس زنانه


در مورد انتخاب لباس ، انتخاب شما معمولاً بر اساس راحتی و ظرافت است. ما اغلب فراموش می کنیم که درباره پارچه ای که برای شلوار استفاده می شود بشنویم ، اما این تأثیر زیادی بر کیفیت ، راحتی و دوام لباس گرم دارد. امروزه گزینه های زیادی برای خرید شلوار وجود دارد ، در هر صورت ، توجه به نوع پارچه مهم است. در ادامه با برخی از بهترین انواع پارچه ها برای دوخت لباس آشنا می شوید.

1- لباسهای ساخته شده از پنبه و سایر الیاف رایج

الیاف طبیعی از مواد مصنوعی ساخته شده اند و می توانند به دو قسمت فیبر طبیعی و فیبر حیوانی تقسیم شوند. الیاف گیاهی شامل پنبه ، کتان و کنف و الیاف حیوانی شامل پشم و ابریشم است. برای الیاف طبیعی ، نیازی به پردازش و تجزیه نیست و می توان آنها را مستقیماً چسبانده و به پارچه تبدیل کرد. الیاف طبیعی بهترین انتخاب برای لباس زیر است و به همین دلیل رایج ترین نوع پارچه برای شلوار زنانه پنبه است.

اگر قصد خرید مینی شلوار کوتاه مینی را دارید ، شلوارهای مجلسی یا لباس های زیر توری و لامبادا برای شما مناسب است اگر از پنبه تهیه شده اند. لباس های کودک نیز برای استفاده روزمره مناسب نیستند ، زیرا حاوی نخ های مصنوعی هستند. کتانی برای پوشیدن مناسب نیست زیرا تا نمی شود. از طرف دیگر ، لباس های داخل آن با پارچه ابریشمی نیز بسیار زیبا و راحت هستند ، اما در تولید دقت زیادی لازم است ، در حالی که از طرف دیگر ، لباس های ساخته شده از آنها گران و ظریف هستند.

پشم در بسیاری از لباس ها استفاده می شود ، اما اغلب در لباس های ورزشی استفاده می شود زیرا می تواند گرم شود و حدود 30 درصد وزن خود را در رطوبت جذب کند. با این حال ، این پارچه برای لباسهای معمولی استفاده نمی شود. در کنار الیاف طبیعی ، پنبه مناسب ترین پارچه برای لباس است. پنبه با دوام است ، مراقبت از آن آسان است و در برابر شستشوی مکرر مقاومت می کند. همچنین پنبه بی بو است. از طرفی پوشیدن لباس زیر نخی گرم است و بیشتر برای افرادی که دارای پوست حساس هستند مناسب است.

2. لباس های ساخته شده از نخ مصنوعی

نخ های مصنوعی با استفاده از مواد شیمیایی ساخته می شوند. پرکاربردترین پارچه ها در تولید نخ برای پوشاک ، پلی استر ، پلی آمید و الاستین است و در بین آنها ، پلی استر بیشترین استفاده را دارد. این پارچه مقاوم در برابر حرارت ، با دوام ، سریع خشک می شود و همچنین کمتر از پارچه نخی خشک می شود. پلی استر به دلیل عدم حفظ رطوبت برای شلوارهای ورزشی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی دیگر از مواد مصنوعی محبوب برای لباس زیر ، پلی آمید است که یکی از قوی ترین پارچه ها است. این پارچه دارای پوست بیشتری نسبت به پارچه معمولی است ، حتی زمانی که مرطوب است. مراقبت از این پارچه آسان است ، به ندرت چروک می شود و کمتر از پلی استر و پنبه پرز نمی دهد. پارچه پلی آمید نرم است ، به گردش هوا کمک می کند و در برابر رطوبت و پوست چرب مقاومت می کند. همچنین اگرچه پلی آمید نسبت به پلی استر در برابر رطوبت مقاوم تر است ، دیرتر خشک می شود. پلی استر و پلی آمید اغلب برای استفاده خوب از هر دو نخ با هم ترکیب می شوند.

Elastane یکی دیگر از مواد مصنوعی است که برای گسترش دائمی پوشاک استفاده می شود. این نوع پارچه شکل خود را از دست نمی دهد و اغلب با پارچه های دیگر برای تکه هایی از لباس که باید به طور همزمان روی بدن محکم و همزمان قرار بگیرند ترکیب می شود ، خوب است. به عنوان مثال ، الاستین اغلب برای پشت دکمه استفاده می شود.

اگر می خواهید شلوار را برای استفاده روزمره انتخاب کنید ، ژاکت های تابستانی از برند NBB و Yinchi می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. این موارد از ترکیب نخ های مختلف ساخته شده اند. همچنین ، اگر می خواهید لباس مجلسی انتخاب کنید ، ممکن است لباس مجلسی با کت و شلوار جین برای شما مناسب باشد.

3. محصولات فیبر تجدید پذیر

سنتز احیا کننده الیاف مصنوعی از طریق یک فرآیند شیمیایی با استفاده از مواد طبیعی موجود در سلول های گیاهی تولید می شود. مواد شیمیایی مورد استفاده در این فرایند قابل بازیافت هستند ، اما فرآیند تبدیل سلولز به الیاف نساجی بسیار گران است. قدیمی ترین تولید الیاف تجدیدپذیر ، ابریشم مصنوعی بود که امروزه ویسکوز محبوبیت بیشتری دارد. برای کسانی که با این الیاف آشنا هستند ، بهتر است از این شبکه کمک بگیرید.

پارچه های ویسکوز بسیار سرد و گرم هستند ، اما تولید آنها بسیار سخت است. از سوی دیگر ، این پارچه از کیفیت و دوام بالایی برخوردار است ، اما در مقایسه با سایر الیاف طبیعی و مصنوعی بسیار گران است. ظهور مجدد بعدی تولید فیبر بامبو. این پارچه نرم و گرم است ، اما پس از مدتی موقعیت اولیه خود را از دست می دهد. بنابراین ، برای لباس انتخاب مناسبی نیست ، اما برای لباس های شب و پیراهن های زنانه بسیار مناسب است. هر لباسی از الیاف غیر معمول که پوشیده اید ساخته شده است ، بنابراین مراقب باشید که بهتر است از قطعاتی از الیاف مانند پنبه در قسمتی از لباس که مستقیماً به پوست مربوط می شود استفاده کنید.

در نهایت ، یکی از مهمترین معیارها در انتخاب لباس ، نوع پارچه و الیاف مورد استفاده در ساخت آن است. در حال حاضر ، بهترین پارچه برای لباس زیر زنانه پنبه است. اما بسته به نوع لباس و موقعیتی که می خواهید استفاده کنید ، پارچه های دیگری وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد که هر کدام کیفیت خاص خود را دارند. انتخاب لباس زیر بستگی زیادی به نیاز شما دارد. بهترین توصیه ای که در این زمینه می توانیم انجام دهیم این است که هرگز از لباس های ناسالم مجدداً استفاده نکنید ، زیرا اگرچه این لباس ها ممکن است در کوتاه مدت رضایت شما را جلب کند ، اما در طولانی مدت می تواند به شما آسیب برساند.

دیدگاهتان را بنویسید