21 روز چالش سلامت روان


همانطور که میلیون ها آمریکایی احساس استرس ، اضطراب و استرس شدید را تجربه می کنند ، مراقبت از خود و سلامت روان از همیشه مهمتر است. از موارد فوق دانستن نحوه مراقبت خوب از خود همیشه آسان نیست. به ویژه هنگامی که زمان ، انرژی و منابع کافی نیست. بنابراین به جای این که اجازه دهید سلامت روان شما را به چالش بکشد. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم آن احساسات را به چالش بکشید و آنها را تحت کنترل خود درآورید. چگونه می پرسید؟ با 21 روز چالش سلامت روان! زیرا چه کسی چالش را دوست ندارد؟

ما 21 روش ساده برای تقویت سلامت روانی شما با تغییرات ساده در شیوه زندگی و مکانیزم های مقابله ای موثر ارائه کرده ایم. بالاتر از همه آنها کمتر از 5 دقیقه طول می کشند و هزینه آنها صفر است. و به جای تخلیه انرژی شما را افزایش می دهد. به نظر شگفت انگیز می آید ؟! ما هم همینطور فکر می کنیم. و عادات ثابت روزانه به ایجاد تغییرات پایدار در طول زندگی شما کمک می کند ، بنابراین فقط دنبال کردن این چالش می تواند آینده شما را برای موفقیت رقم بزند. (بدون استرس)!

همانطور که می توانید هر روز تغییر دهید تا چالش خود را ایجاد کنید. توصیه می کنیم این کار را به طور منظم به مدت سه هفته انجام دهید! تنها چیزی که شما نیاز دارید پنج دقیقه در روز و یک ذهن باز است

آماده چالش هستید؟ بیایید با استرس خداحافظی کنیم!

تقویم چالش سلامت روان

در اینجا یک مرور کوتاه 5 دقیقه ای از عادات موجود در این چالش برای 21 روز آینده وجود دارد. با خیال راحت این مورد را ذخیره کنید ، عکس صفحه را چاپ کنید و به اشتراک بگذارید!

21 روز چالش برای حمایت از سلامت روان شما

روز اول: یک صبحانه غنی از مواد مغذی تهیه کنید (در 5 دقیقه یا کمتر).

افزایش سلامت روانی شما می تواند به سادگی شروع روز با یک صبحانه غنی از مواد مغذی باشد. در حقیقت ثابت شده است که تغذیه بدن با صبحانه متعادل به طور کلی از آن حمایت می کند. سلامت بهتر!

غذاهای خوشمزه با الهام از پاییز آماده کنید. کیک هویج جو دوسر یک شبه تا انرژی صبح خود را به راحتی شارژ کنید. تهیه این غذای سیر کمتر از پنج دقیقه طول می کشد و یک صبحانه کامل را برای خوردن آماده می کند.

روز دوم: یک کشو را در خانه خود بکشید.

هنگامی که فضای شما تمیز و منظم است احساس خود را در نظر بگیرید. استرس کمتری دارد؟ تحت کنترل بیشتر؟ دلیلی دارد که شما چنین احساسی دارید! دنبال کردن پژوهشیک محیط شلوغ و آشفته می تواند منجر به پراکندگی و حواس پرتی شود-می تواند احساس اضطراب ، استرس و عزت نفس پایین را افزایش دهد.

فقط با جدا کردن یک کشو در خانه شروع کنید. و تماشای ناپدید شدن تنش را تماشا کنید شما احساس بهره وری ، سازماندهی و زمین شناسی بیشتری خواهید داشت. و حتی ممکن است کمتر تحریک پذیر باشد بیایید با کشوی آشغال شروع کنیم. کشوی کمد یا حتی کشوی داخل ماشین! چه کسی می داند ، شاید شما انگیزه لازم برای برخورد با زمینه های مختلف را داشته باشید.

روز سوم: مدیتیشن (پنج دقیقه)

حتی در شلوغ ترین روز همه ما هنوز پنج دقیقه دیگر فرصت داریم! با پنج دقیقه مدیتیشن FitOn از سلامت روان خود حمایت کنید و ذهن خود را آرام کنید. بله ، فقط چند دقیقه کافی است! مطالعات نشان می دهد که فقط پنج دقیقه مدیتیشن می تواند کاهش استرس و اضطراب و برای ارزش خود خوب است

روز خود را بدون نگرانی با این کار شروع کنید. مدیتیشن صبحگاهیبه

روز چهارم: قهوه صبحگاهی خود را بیرون بخورید.

دریافت اولین نور خورشید در صبح ، ضربان قلب شما را تنظیم می کند ، خلق و خوی شما را افزایش می دهد و انرژی شما را افزایش می دهد. سعی کنید از فنجان جو خود با ویتامین D لذت ببرید! این بخشی از چالش های بهداشت روانی امروز است. پنج دقیقه زودتر زنگ هشدار خود را تنظیم کرده و اولین فنجان قهوه خود را در آفتاب صبح میل کنید. افزایش مواجهه با نور خورشید نشان داده شده است. سروتونینیا معروف به “هورمون های شادی”

روز پنجم: حساب های منفی رسانه های اجتماعی را دنبال نکنید

آنچه که به عنوان یک حرکت ساده در شبکه های اجتماعی شروع می شود ، می تواند به سرعت از کنترل خارج شود و به یک سیاهچاله مقایسه تبدیل شود. قضاوت خود و عزت نفس ضعیف بدترین قرقره های برجسته رسانه های اجتماعی حتی می توانند علت اضطراب و افسردگی از این چالش سلامت روان برای لغو پیگیری همه حساب ها استفاده کنید. باعث می شود احساس حقارت کنید

روز ششم: ذهن آگاهی را به برنامه صبح خود اضافه کنید

اگر تکنیک های ذهن آگاهی می تواند بهترش کن ذهن بدن، و سلامت عاطفی چرا آن را در برنامه صبحگاهی خود قرار نمی دهید !؟

این تکنیک های ذهن آگاهی پنج دقیقه ای را برای تقویت ذهنی ساده امتحان کنید:

  • یک لحظه وقت بگذارید تا چشم های خود را ببندید ، به نفس خود گوش دهید و در محیط اطراف خود غوطه ور شوید.
  • بدن خود را اسکن کرده و احساس بدن خود را در حال حاضر بررسی کنید. با انگشتان پا شروع کنید و تا سر خود حرکت کنید.
  • مدتی پیاده روی کنید و تلفن خود را در خانه بگذارید.
  • به شخصی که برای او سپاسگزار هستید فکر کنید و چرا!

مطالب مرتبط: 5 روحیه صبحگاهی برای تغییر روز شما

روز 7: تخت خود را مرتب کنید

بله ، تخت خواب چالش روزانه سلامت روان شماست! و طبق علم این واقعا سلامت روانی شما را بهبود می بخشد. برای مبتدی ها منظم و منظم بودن با چیزهای بهتری همراه است. انگیزه کنترل (فکر کنید: اشتها ورزش همچنین می تواند به شما در خواب بهتر کمک کند – و من فکر می کنم ما موافق هستیم. خواب سلامت روانی را بهبود می بخشد.

روز هشتم: روز خود را با یک لیوان بزرگ آب شروع کنید.

آیا می دانید که نوشیدن یک لیوان آب در صبح برای تقویت روحیه مفید است؟ پژوهشکم آبی و خلق و خوی رابطه مستقیمی دارند. عدم نوشیدن آب کافی می تواند منجر به خستگی ، استرس ، تحریک پذیری و گیجی شود. بیایید چالش سلامت روانی امروز را با یک آبجو شروع کنیم! قبل از اینکه برای قهوه صبحگاهی یا ماچا بروید. بگذارید روز را با یک لیوان بزرگ آب شروع کنیم.

آیا می خواهید حرکت را ادامه دهید؟ یک بطری آب به همراه داشته باشید تا به شما یادآوری شود که همچنان می نوشید!

روز نهم: 10 نفس عمیق بکشید.

تنفس عمیق شکمی یا تنفس دیافراگمی ، یک تکنیک تسکین استرس است که باعث تبادل کامل اکسیژن می شود. این می تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک را تحریک کند تا احساس آرامش کند و شما را به حالت فعلی بازگرداند.

امروز پنج دقیقه برای این روش آرام سازی وقت بگذارید و آن استرس ها را از بدن خود بیرون دهید!

مربوط: 3 تکنیک ساده تنفس برای تغییر زندگی شما

روز #10: اظهارات مثبت را تکرار کنید

تأییدهای مثبت مکرر این می تواند تفکر شما را تغییر دهد و به شما در تمرکز بر انرژی مثبت کمک کند. چه آن را بنویسید ، آن را با صدای بلند بگویید ، یا آن را در ذهن خود تکرار کنید ، این بستگی به شما دارد ، هر چه را انتخاب کنید. مطمئن باشید روز خود را با تأیید مثبت شروع می کنید.

سعی کنید آنطور که می خواهید بگویید “من هستم”. شاید شما می خواهید احساس اعتماد به نفس ، مولد ، سالم یا پرانرژی داشته باشید. هنگامی که تصمیم مثبت گرفتید ، تکرار کنید ، تکرار کنید ، تکرار کنید!

آیا احساس می کنید با چالش های بهداشت روانی امروز گیر کرده اید؟ این را امتحان کن تأیید روزانه مدیتیشن با کنتا

روز 11: هنگام غذا خوردن توجه داشته باشید و حضور داشته باشید.

چالش سلامت روانی امروز شما؟ غذا خوردن را با دقت تمرین کنید! در هر وعده غذایی ظاهر شوید و با هر لقمه تمام حواس خود را تحریک کنید. چه مزه ای داری بافت چه حسی دارد؟ چه بویی دارید و چه احساسی را برمی انگیزد؟ آهسته بجوید و وقتی سیر شدید اما سیر نیست متوقف شوید. خوردن آگاهانه ممکن است باعث شود بیشتر از غذا لذت ببرید. و من احساس نمی کنم زیاد غذا بخورم!

روز شماره 12: 3 هدف در هفته بنویسید.

شما تقریباً دو هفته از چالش سلامت روان خود را گذرانده اید. به تمام تلاش های خود افتخار کنید! امروز چند دقیقه وقت بگذارید و درباره هفته پیش رو فکر کنید. سه هدف قابل اجرا در هفته را بنویسید. با برنامه ای برای اینکه چگونه می توانید به اهداف خود برسید ورود به هفته جدید با انگیزه و اراده می تواند گامی قدرتمند در افزایش سلامت روانی و عزت نفس شما باشد.

روز #13: با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده تماس بگیرید.

یک لحظه وقت گذاشتن برای بررسی یک دوست یا یکی از اعضای خانواده می تواند دنیایی را تغییر دهد و خیر ، ایمیل یا پیامک به عنوان چالش های روانی روزانه شما محسوب نمی شود! فقط تلفن را بردارید و به عزیزان خود اطلاع دهید که شما نه تنها به آنها بلکه به آنها اهمیت می دهید. اما برای شما هم مفید است! در حقیقت ، حفظ یک رابطه قوی می تواند آن را کاهش دهد. فشار و احساس تنهایی و همچنین به شما احساس هدف می دهد.

روز چهاردهم: با نوشیدنی پاییزی خود را درمان کنید

دو هفته برای اولویت بندی سلامت روان خود ؟! مراقب باشید که کجا می روید ، در کافی شاپ مورد علاقه خود توقف کنید و با لاته مورد علاقه خود رفتار کنید. یا به خودتان پاداش دهید و تمام زحمات خود را به خاطر بسپارید.

پاداش های اضافی؟ پاداش دادن به خودتان با رفتار مثبت ، آن رفتار را تقویت می کند ، بنابراین به خودتان پاداش دهید!

مربوط: راه های سالم برای چاشنی کدو تنبل لاته

روز 15: حرکتهای خود را برای یک هفته برنامه ریزی کنید.

انگیزه حرکت همیشه وجود نداشت. بنابراین صرف چند دقیقه برای برنامه ریزی تمرینات به شما کمک می کند تا مسئولیت خود را بر عهده بگیرید. و در حالی که حرکات برنامه ریزی شده شما ممکن است یک برنامه تمرینی باشد (مانند تمرین بدنسازی یا یوگای FitOn) ، اما می تواند به همین سادگی باشد. درست مثل راه رفتن! به شرطی که وقت داشته باشید بدن خود را حرکت دهید. از سلامت روان خود بهره مند خواهید شد.

نکته: تمرینات FitOn خود را دقیقاً در برنامه FitOn با افزودن یادآورهای تمرین برای حرکتهای سبک برنامه ریزی کنید. که وقت حرکت است!

روز 16: ابتدا سخت ترین کار خود را بررسی کنید

از تحقیقات انجام شده مشخص شد که اتمام زودهنگام سخت ترین کارها منجر به روزهای پربارتر و کمتر استرس زا می شود. و این منطقی است – اگر شغل وحشتناکی در بالای سر شما ظاهر نمی شود. روز شما بسیار سرگرم کننده تر خواهد بود!

روز هفدهم: ابتدا در صبح به تلفن خود نگاه نکنید.

اولین نگاه کردن به تلفن در صبح می تواند بر شما غلبه کرده و باعث افزایش شدید کورتیزول شما شود. در طول ایمیل کار پیام مادر و نکات برجسته رسانه های اجتماعی که نمی توانید به آنها نگاه نکنید شما درست قبل از اینکه فرصتی برای پر کردن آن داشته باشید ، فنجان خود را تخلیه می کنید. برای سلامت روان شما بهترین نیست! بنابراین قبل از اینکه به کسی یا هر چیز دیگری قدرت دهید. برنامه صبحگاهی خود را در مورد خود تنظیم کنید! به جای اینکه بلافاصله به تلفن نگاه کنید شاید مدیتیشن کنید ، یادداشت برداری کنید ، در سکوت قهوه بنوشید ، قدم بزنید یا حتی سریع عرق کنید. وقتی سلامت روانی خود را در اولویت قرار دادید. برای مقابله با آنچه پشت صفحه است بهتر مجهز خواهید شد.

روز هجدهم: با نمایش محبت های تصادفی پیش پرداخت کنید

منظورم این است که کسی که یک عمل تصادفی را دوست ندارد! این می تواند به سادگی خرید قهوه برای شخص دیگری باشد. به غریبه ها لبخند بزن قبل از پرسیدن به دیگران کمک کنید یا فقط در را باز کنید کمی تلاش تا حد زیادی پیش می رود و بسیار م effectiveثر است! علاوه بر ساختن روز کسی به دیگران کمک کن این می تواند استرس را کاهش دهد ، خلق و خو را بهبود بخشد و از سلامت جسمی شما حمایت کند.

روز 19: ثبت نام آفلاین برای امروز

اگر کار شما اجازه می دهد از این چالش سلامت روان برای امضای آفلاین آن روز استفاده کنید. استراحت از رسانه های اجتماعی و نیاز به پیوسته بودن “روشن” و “اتصال” می تواند یکی از بهترین هک های سلامت روانی باشد. به ما اعتماد کنید ، با سرحال و شادابی برمی گردید. متحرک و بسیار سالم تر (از نظر جسمی ، روحی و احساسی!)

مربوط: نشانه هایی که به روز سلامت روان نیاز دارید + نحوه استفاده از آن

روز 20: 3 موردی را که استفاده نمی کنید اهدا کنید.

همه ما چیزهایی داریم که در کمد یا قفسه های ما گرد و غبار جمع می کنند. به سرعت موارد خود را اسکن کنید و سه موردی را که استفاده نمی کنید اهدا کنید! این می تواند لباس ، کتاب ، غذا ، اسباب بازی یا همه موارد فوق باشد! در هر صورت ، اهداء اقلام بلااستفاده شما ممکن است بیش از آنچه فکر می کنید بر زندگی کسی تأثیر بگذارد. و به خوبی آن است با هم برای روح شما (و سلامت روان) صدقه عزت نفس خود را بالا ببرید و احساس خوشبختی ما را افزایش دهید. اگر از ما بخواهید برد-برد مهم است

روز 21: به دنبال حمایت باشید

آخرین چالش سلامت روانی شما؟ درخواست پشتیبانی بله ، حتی اگر بعد از 20 روز اولویت بندی سلامت روحی خود احساس می کنید بهتر از هر زمان دیگری هستید ، زمان اشتباهی برای کمک گرفتن وجود ندارد. با این همه اتفاق در جهان ، ما می توانیم همه از پشتیبانی ویژه استفاده کنید با یک دوست ، خواهر ، برادر ، پزشک ، درمانگر یا همسایه صحبت کنید. با یک سازمان یا گروه پشتیبانی مبتنی بر جامعه تماس بگیرید. نتیجه نهایی؟ نیازی به رنج تنها نیست – ما با هم قوی تر هستیم. کمک!

اجازه دهید حرکت کند!

تبریک می گویم! شما 21 روز را برای اولویت بندی سلامت روان خود صرف کرده اید. ما به شما افتخار می کنیم که خود را در اولویت قرار داده اید. در نظر بگیرید که اکنون چه احساسی دارید هنگام شروع کار. بسیار خوب ، درست است؟ خوب ، چرا شتاب را رها نمی کنید؟ ترفند ساده اینها را می توان به راحتی در زندگی روزمره خود استفاده کرد. برای از بین بردن استرس و کمک به شما در مقابله با شرایط سخت.

و اگر برای چالش دیگری آماده هستید؟ چرا شش هفته وقت نمی گذارید؟ این چالش را یکبار دیگر تکرار کنید و ببینید مزایای سلامت روانی شما فراتر از باور است.

دیدگاهتان را بنویسید