۲.۹ زائر به سفر اربعین رفتند/ ۹۵۰ هزار نفر بازگشتند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین اشتری شامگاه دوشنبه در حاشیه بررسی خدمات ارائه شده به زائران اربعین حسینی در مرز بین المللی شلمچه از آغاز موج بازگشت زائران خبر داد و اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار حدودا بازگشت دو میلیون و ۹۰۰ زائر از خارج از کشور و بیش از ۹۵۰ هزار زائر.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با اشاره به حضور حدود دو میلیون زائر دیگر در اماکن متبرکه عراق، گفت: موج بازگشت زائران در روزهای آینده افزایش می یابد.

وی بیان کرد: از زائرانی که با خودروی شخصی خود عازم سفر معنوی خود شده اند و اکنون بازگشته اند، درخواست می شود قبل از عزیمت به شهر خود استراحت کافی داشته باشند، زیرا در این زیارت با اینکه روحشان سیر شده اما بدنشان خسته و نیازمند استراحت است. به اندازه کافی نیاز دارد

سردار اشتری افزود: انواع خدمات و تسهیلات برای زائران بازگشتی مهیا شده است. لذا زائران در موکب هایی که در مرزها و شهرهای مرزی انجام می شود استراحت کنند.

فرمانده نیروی انتظامی کشور تاکید کرد: البته نیروی انتظامی کشور توصیه های لازم را به رانندگان در جاده ها و دارایی های حمل و نقل از ابتدای مرزهای کشور برای خود شهرستان ها ارائه می کند و همکاری لازم را برای سلامت مردم رانندگان باید به توصیه های پلیس توجه کنند

وی خبر داد: هیچ مشکل امنیتی در مرزها و دارایی های حمل و نقل وجود ندارد، هرچند تعداد زائران زیاد و ازدحام وجود دارد، اما تردد آنها روان است.

سردار اشتری در خصوص تمدید گذرنامه موقت گفت: افرادی که بلیت خریداری کرده اند اما گذرنامه موقت ندارند به اداره گذرنامه شهر خود مراجعه کنند تا با ارائه مدارک لازم برای آنها گذرنامه صادر شود.

فرمانده نیروی انتظامی کشور درباره صدور گذرنامه موقت و خروج اتباع بیگانه گفت: با توجه به اینکه مرز بین المللی شلمچه تنها مرزی است که این افراد می توانند از آنجا تردد زیارتی کنند، اتباع خارجی باید به اداره گذرنامه مراجعه کنند. شهرستان خرمشهر برای گرفتن کارت. باید برای آنها پاس موقت صادر شود.

سردار اشتری تاکید کرد: افرادی که هیچ مدرکی برای خروج از مرزهای کشور ندارند به هیچ عنوان به پایانه ها مراجعه نکنند.