۱۰ خودروی سریع جهان در سال ۲۰۲۲ (فیلم)


پس از اینکه شرکت بنز در سال ۱۸۹۴ خودرویی به نام بنز ولوو را روانه بازار کرد که می تواند با سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند، خودروسازان همیشه به دنبال افزایش قابلیت های وسایل نقلیه جاده ای خود بوده اند. در این میان خودروهایی مانند لامبورگینی، فراری و پورشه درخشیدند و خودروهایی را عرضه کردند که می توانستند به سرعت بیش از ۳۰۰ کیلومتر در ساعت برسند. در ادامه ویدیوی معرفی ۱۰ خودروی سریع سال ۲۰۲۲ را مشاهده خواهید کرد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ اینستاگرام کامپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد

به گزارش کماپرس، دستیابی به حداکثر سرعت همیشه یکی از خواسته های همه خودروسازان بوده است و امروز هم که وارد عصر خودروهای برقی شدیم، این داستان ادامه دارد. امروزه خودروهای اسپرت و سوپراسپرت های چند میلیون دلاری همچنان به پیشرفت خود ادامه می دهند و محدودیت ها را روز به روز پشت سر می گذارند. از خودروهای بسیار سریع می توان به استون مارتین والکری اشاره کرد که خودرویی با کارایی بالا و فوق سبک است که ساخت انگلستان است. بدنه این خودرو به طور کامل از فیبر کربن ساخته شده و طراحی آن تا حد ممکن شبیه خودروهای فرمول ۱ است.

استون مارتین والکری ۴.۸ متر طول، تنها ۱۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد و موتور ۱۲ سیلندر ۶.۵ لیتری آن می تواند ۱۱۶۰ اسب بخار نیرو تولید کند. حداکثر سرعت این ابرخودرو ۴۰۰ کیلومتر و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن ۳ ثانیه است.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: