یارانه جدید پرداخت شد + جزئیات و مبلغ


شب گذشته پرداخت واریز یارانه جدید انجام شد و ۲۳ میلیون خانوار ایرانی مشمول این طرح شدند. بنابر خبرهای منتشر شده مبلغ یارانه جدید برای سه دهک اول جامعه ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های چهارم تا نهم ۳۰۰ هزار تومان است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، شب گذشته رئیس جمهور در یک گفت و گوی تلویزیونی جزئیات اصلاح یارانه‌های پنهان را برای مردم تشریح کرد و بعد از آن پرداخت کمک هزینه جدید دولتی به حساب سرپرستان خانوار صورت گرفت. بر اساس اطلاع رسانی سازمان هدفمندی یارانه‌ها، از این پس یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی در کار نیست و همین کمک هزینه پرداختی جدید به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. البته این مبلغ در ادامه اصلاح تدریجی نرخ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی تغییراتی خواهد داشت.

اخبار مرتبط را بخوانید:

نحوه اعتراض به پرداخت یارانه جدید

همزمان با پرداخت یارانه جدید، برخی اشخاص از کمبود این مبلغ در حساب خود گفتند. طبق اطلاع رسانی سازمان هدفمندی یارانه‌ها، کسری مبلغ ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومانی در حساب سرپرستان خانوار به اقساط وام یک میلیون تومانی باز می‌گردد که قرار بود در ادامه پرداخت کمک هزینه دولتی از حساب آن‌ها کسر شود.

برخی از افراد هم اعلام کرده‌اند که محق دریافت این مبلغ هستند ولی هیچ پولی به حساب آن‌ها واریز نشده است. در صورتی که خانواری در لیست یارانه بگیران بوده ولی مبلغ جدید را دریافت نکرده باشد، باید از طریق شماره ۶۳۶۹ یا سایت مربوط به سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعتراض خود را اعلام کند. اعتراضات افراد از سوی وزارت کار و رفاه اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد. بعد از اتمام فرآیند بررسی، اگر شخص معترض در زمره یارانه بگیران باشد، مبلغ کمک هزینه جدید برای وی پرداخت خواهد شد و معوقات نیز به مرور برای وی واریز می‌شود.

انتهای پیام

برای دسترسی سریع‌تر: