گیلان و آستاراخان، حلقه اتصال تجارت ایران و روسیه


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، هیئت اتاق بازرگانی گیلان که عصر یکشنبه به منظور تسهیل تجارت و توسعه مبادلات تجاری وارد آستاراخان روسیه شده بود، مورد استقبال مسئولان و خبرنگاران این روس جنوبی قرار گرفت. استان پس از ورود به فرودگاه.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستاراخان روسیه که در راس این هیات متشکل از تجار گیلانی و کشوری از رشت به آستاراخان رفته بود در گفت و گو با خبرنگاران آستاراخان گفت: پرواز مستقیم رشت به آستاراخان. باید با هدف توسعه مبادلات تجاری راه اندازی شود و این پرواز می تواند گسترش یابد همکاری های تجاری ایران و فدراسیون روسیه باید نقشی بی بدیل داشته باشد.

مهدی آکوچکیان تاکید کرد: مدتی است که سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه برای برقراری این پرواز تلاش کرده است که با نگاه مثبت طرف روسی و سفارت فدراسیون روسیه در ایران محقق شد. از طرف سفارت فدراسیون روسیه در تهران و سرکنسولگری روسیه در اسرع وقت برای تجار و بازرگانان ویزا صادر می کنند.

به گفته وی، تسهیل روادید قطعا نقش بسزایی در تجارت و بازرگانی و حتی گردشگری برای دو طرف ایرانی و روسی خواهد داشت.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستاراخان روسیه، پرواز هفتگی رشت به آستاراخان را مسافت کوتاهی برای تجار ایرانی فعال در آستاراخان دانست و تصریح کرد: این پرواز می تواند مسافت را کوتاه و یکی از پروازها را به ویژه حذف کند. برای تجار از استان های شمالی ایران تا آستاراخان

آکوچکیان با بیان اینکه استان آستاراخان هدف تجاری تجار استان های شمالی ایران است، افزود: این استان از نظر تجارت و بازرگانی استان مهمی برای جمهوری اسلامی ایران برای ورود به بازار روسیه است.

وی تداوم پرواز هفتگی رشت به آستاراخان و بالعکس را بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: با تداوم و تداوم این پرواز و حمایت شرکت عامل، مطمئنا شاهد تقویت همکاری های تجاری بین دو کشور خواهیم بود. طرفین کشورها در زمینه های مختلف اقتصادی از جمله تجارت، بازرگانی، گردشگری و غیره خواهیم بود

سرکنسول فدراسیون روسیه در آستاراخان از تلاش های اتاق بازرگانی گیلان برای اخذ این پرواز قدردانی کرد و گفت: اتاق گیلان و رئیس اتاق در حال تلاش مضاعف برای تقویت این همکاری هستند که از طرق مختلف از جمله این پرواز است. اتاق گیلان در آستاراخان روسیه توانست با مسئولان استان آستاراخان و تجار ارتباط خوبی برقرار کند.

رئیس اتاق بازرگانی گیلان همچنین از سفارت ایران در روسیه و سرکنسولگری آن در آستاراخان و همچنین سفارت فدراسیون روسیه در تهران که همگی نقش موثری در دستیابی به این بزرگ اقتصادی داشتند، تشکر کرد. رویداد و اعلام کرد: کسب و کار در روسیه برای تجار ایرانی استان آستاراخان تشکیل شده است و به همین دلیل چون ایران و روسیه دارای مرز مشترک آب هستند، این استان استانی استراتژیک برای جمهوری اسلامی ایران است و در حال حاضر دولت ایران به دنبال توسعه همکاری های اقتصادی و حمایت از تجار خود است.

هادی تیزهوش تابان با بیان اینکه گیلان و آستاراخان روسیه از گذشته همکاری اقتصادی نزدیکی با یکدیگر داشته اند، گفت: این همکاری ها همواره رو به بهبود و دوستانه بوده و به همین دلیل است که برخی از تجار ما حتی در آستاراخان زندگی می کنند.

اتاق مشترک ایران و روسیه همچنین به اشتراک اقتصادی دو استان روسیه گیلان و آستاراخان اشاره کرد و افزود: این اشتراکات باعث شده تا بتوانیم هر ساله بازار خوبی برای صادرات محصولات کشاورزی، صیفی جات و صیفی جات برای روسیه داشته باشیم. و خشکبار و گیلان و آستاراخان حلقه بازرگانی است و بین دو کشور محسوب می شود.

به گزارش فارس، پرواز رشت به آستاراخان دیشب ۱۰۵ دقیقه به طول انجامید.این مسیر از فرودگاه امام به آستاراخان از طریق فرودگاه امام – مسکو – آستاراخان می رود که برای هر دو پرواز حدود ۶ ساعت است. -تجار.از نظر زمان و مسافت از دو سفر هوایی ذکر شده، مسیرهای زمینی برای رسیدن به فرودگاه امام از دیگر عواملی است که زمان سفر را می گیرد و فرودگاه رشت این بعد مسافت و خطرات احتمالی جاده را از بین می برد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید