گلوله های بیروت تداعی کننده صحنه جنگ داخلی داخلی بود.


رئیس جنبش آینده اهل سنت حریری، جنبش شیعی عامل در بیروت و حزب الله وی در بیانیه ای کتبی درگیری های مسلحانه را در پی شلیک گلوله با معترضان حامی خود ارزیابی کرد.

در بیروت صدای اسلحه و موشک شنیده می شود از جمله ورود تک تیرانداز به خیابان ها. مرا به یاد صحنه وحشیانه جنگ داخلی می اندازد. »حریری از همه می خواهد که مکالمات را برای حل مشکلات و دوری از تحریک دوست داشته باشند.

حریری ، که از نیروهای امنیتی خواست اقدامات را افزایش دهند ، از جمله دست دادن و محافظت از غیرنظامیان در برابر آنها. امیدوارم رویدادهای امروز یک پیام هشدار دهنده برای همه در مورد بازی هایی باشد که برای آرامش درونی آنها مضر است.

از سوی دیگر ، شیخ عبداللطیف دریان مسلمان لبنانی در بیانیه ای کتبی حادثه بیروت را محکوم کرد. درجان با استفاده از این عبارت گفت: “لبنان وارد دوره ای از خطر می شود که نیازمند همبستگی ملی است.”

چی شد؟

حامیان جنبش شیعه و امل حزب الله امروز به کاخ عدالت بیروت راهپیمایی کردند. وی خواستار جایگزینی قاضی مسیحی تارک البیطار شد که در بمب گذاری های سال گذشته در بندر بیروت تحقیق کرده بود. آتش سوزی در روز معترضان رخ داد که شش کشته و 32 زخمی گزارش داد.

در حالی که این حمله در منطقه ات تایونا بیروت رخ داد ، رویدادها در تقاطع عین er-Rumana ، محل زندگی مسیحیان و Eş-Şiyah ، جایی که شیعیان در آن زندگی می کنند ، ادامه داشت.

ارتش لبنان تدابیری برای حفاظت از غیرنظامیان اتخاذ کرد با فراخواندن به مردم اما نگرانی ها در خیابان های پایتخت همچنان ادامه دارد.

مقامات جنبش شیعه امل ، علی حسن حلیل و قاضی زوئیتر قاضی بیطار را متهم کردند که “با متهم کردن افرادی که هیچ ارتباطی با انفجار بندر بیروت ندارند ، جنجال را گسترش داد”.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) در وب سایت Anadolu Agency به طور خلاصه منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید