گزارش های ضد و نقیض از آمار قربانیان حمله جنگنده های ترکیه به سوریه – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فیل قبل از میلاد، جنگنده های ترکیه اهدافی در داخل سوریه و مربوط به ارتش این کشور را هدف قرار دادند.

آمارهای ضد و نقیضی از تعداد قربانیان این حمله منتشر شد و در حالی که یک ناظر جنگ و رسانه های کردی از کشته شدن دست کم ۱۱ نفر از جمله نظامیان دولت سوریه در حمله نیروی هوایی ترکیه در شمال سوریه خبر دادند، برخی منابع دیگر گزارش دادند. قربانیان این حمله تا ۲۲ نفر[abbruآن ها هستند.

در عین حال، تلویزیون سوریه نیز در همان زمان است پشتیبانی وی گفت: در حملات هوایی جنگنده های ترکیه به مواضع نظامی در حومه حلب ۳ سرباز کشته و ۶ نفر زخمی شدند.

گفته می شود این حمله درست در غرب شهر شمالی کوبانی و در بحبوحه تنش در شمال سوریه بین مبارزان کرد مورد حمایت آمریکا و مخالفان مسلح مورد حمایت ترکیه صورت گرفت.

ظاهر می شود ممنوعیت سوریه مستقر در لندن گفت هنوز مشخص نیست که آیا همه قربانیان این حمله سربازان سوری هستند یا خیر.

«او فریاد زد نیوز»، خبرگزاری مناطق کردنشین سوریه نیز از کشته شدن ۱۶ سرباز سوری خبر داد، این در حالی است که خبرگزاری کرد دیگری به نام «شمال پرس» از کشته شدن ۲۲ سرباز خبر داد.

وزارت دفاع ترکیه روز سه شنبه اعلام کرد که ۱۳ شبه نظامی مظنون کرد در پی حمله توپخانه ای ترکیه به یک پاسگاه مرزی در نزدیکی شهر کشته شدند. او به شما برکت داد در استان سانلی ورف آنها کشته شدند. این وزارتخانه گفت که عملیات در این منطقه همچنان ادامه دارد.

ترکیه از سال ۲۰۱۶ سه عملیات بزرگ فرامرزی را در سوریه آغاز کرده و در حال حاضر برخی از مناطق شمال سوریه را با نیروهای خود اشغال کرده است. حضور غیرقانونی ترکیه در سوریه با اعتراض رسمی دولت دمشق مواجه شده است.