گزارش منابع و هزینه های بانک های دولتی به مجلس تقدیم می شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمهدی تقیانی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی، اظهار داشت: آخرین وضعیت منابع و هزینه های بانک های دولتی و اجرای تعهدات قانونی به ویژه مفاد قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور توسط بانک های مذکور با حضور مدیران عامل بانک های دولتی مورد بررسی قرار گرفت.

وی بیان کرد: طبق قانون کاهش بدهی به بانک ها داده می شود و بار اصلی بر دوش بانک های دولتی است. به گفته مدیران عامل بانک ها، این حجم از واگذاری ها نقطه قوت برنامه است کوچک و مدیریت بانک ها را به شدت کاهش داد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد گزارشی از وضعیت منابع و هزینه های بانک ها و میزان اعطای بدهی به بانک ها طبق قانون ارائه شود. همچنین اجرای آنها تنظیم و به دادگاه ارائه خواهد شد.

تقیانی تصریح کرد: همچنین مقرر شد گزارش عملکرد بانک ها در اجرای ماده ۵۶ قانون حاکم بر بخشی از مقررات مالی دولت در خصوص کمک به پروژه های عمرانی نیز از سوی بانک ها ارائه شود تا مبلغ کمک به بانک ها هر پروژه قابل بررسی است.

وی گفت: همچنین درباره مسدود شدن بخشی از تسهیلات پرداختی نیز مطالبی مطرح شده است. این کار نامشروع و غیرقانونی است و بانک ها حق چنین کاری را ندارند. اگر مجلس گزارشی در این زمینه دریافت کند، اقدام لازم را انجام خواهد داد.