گروه خیریه دندانپزشکی و چشم پزشکی به ایلام سفر می کند


به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، سعید هژبری معاون هماهنگی امور عمرانی امروز در جلسه هماهنگی سفر گروه خیریه دندانپزشکی و چشم پزشکی استان ایلام ضمن تشکر از اعضای این مجموعه گفت: ارائه خدمات برای بیماران پس از جراحی بسیار مهم است، بنابراین باید این کار انجام شود.” باید در دستور کار مدیران این مجموعه خیریه قرار گیرد.

وی افزود: محور خدمات این گروه خیریه مناطق محروم استان است و در این مدت حضور شهر مورموری و روستاهای اطراف از خدمات این قشر بهره مند خواهند شد اما در مراحل بعدی علاوه بر روستاهای محروم استان، مناطق حاشیه شهر نیز از این خدمات بهره مند خواهند شد.

معاون استاندار ایلام تصریح کرد: یکی از دستاوردهای سفر این گروه توسعه عدالت اجتماعی در استان است و اگرچه اقدامات مناسبی در زمینه توسعه مراکز بهداشتی و درمانی در محرومان انجام شده است. در مناطقی از استان نیاز به خدمات قابل توجهی در زمینه دندانپزشکی و چشم پزشکی وجود دارد که باید از این گروه به طور کامل استفاده شود.

هژبری بیان کرد: اولویت این مجموعه خدمات رسانی به دانش آموزان ناحیه مورموری است اما در صورت توان، بزرگسالان ضعیف نیز از این خدمات استفاده می کنند.

وی بر استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی استان برای ارائه خدمات بهینه به جامعه هدف این قشر تاکید کرد و گفت: کمیته آموزش و بهزیستی باید به گونه ای برنامه ریزی کند که حداکثر بهره را از این حضور ببرند. .

این مسئول تصریح کرد: تمامی خدمات این گروه درمانی در حوزه چشم پزشکی و دندانپزشکی رایگان است و در سال های اخیر حدود ۱۶ هزار نفر در استان از خدمات این گروه بهره مند شده اند و در پاییز امسال این تیم در شهر مورموری آبدانان حضور دارند.

معاون استاندار بر استفاده حداکثری از خدمات این قشر در مدت اقامت سه ماهه در استان تاکید کرد و گفت: برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که نیازهای منطقه در حوزه دندانپزشکی و چشم پزشکی پوشش داده شود.

هژبری گفت: این مجموعه در سال های گذشته خدمات ارزنده ای در زمینه معاینه، جراحی و ارائه عینک و ترمیم دندان های آسیب دیده به گروه های درآمدی پایین استان ارائه کرده است.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید