گدازه آتشفشان در جزیره لا پالما در 24 ساعت گذشته 90 خانه دیگر را سوزانده است.


بر اساس ماهواره Sentinel-2 متصل به سیستم تصویر ماهواره ای اتحادیه اروپا (Copernicus) ، گدازه ای که از آتشفشان در جزیره لا پالما خارج می شود در 24 ساعت گذشته به 24.4 هکتار رسیده است و تا به حال مساحت 680.4 را پوشش داده است.

تعداد خانه ها و ساختمانهای تخریب شده توسط گدازه به 1548 افزایش یافت که نسبت به دیروز 90 مورد افزایش یافته است.

در شرایط کنونی منطقه ، 6400 نفر از خانه های خود تخلیه شده اند. منابع دولتی محلی می گویند مهاجرت جدیدی ممکن است رخ دهد.

گدازه 90 هکتار درخت موز را از بین می برد.

آلیشیا وانوستنده ، وزیر کشاورزی ، دامداری و شیلات دولت خودمختار جزایر قناری در یک پارلمان محلی گفت گران ترین موز در اسپانیا و جزایر قناری در لا پالما کشت می شود. و گدازه از بین رفت به گفته وی ، درختان موز کاشته شده در 90 هکتار در مجموع 30 تا 40 میلیون یورو از دست دادند.

در همین حال ، 55 زمین لرزه دیشب در لا پالما اعلام شد. که در ماه گذشته بیش از 35000 زلزله را لرزاند. و زلزله 2:27 بامداد 4.5 در مقیاس ریشتر بود.

مقامات گفتند که این زمین لرزه شدیدترین زلزله از زمان فوران آتشفشان بوده است. عصر دیروز شناسایی شد

این بدان معناست که پایان انفجار در کوتاه مدت یا میان مدت اتفاق نخواهد افتاد. “

ماریا خوزه بلانکو ، سخنگوی کمیته علمی موسسه Pevolca ، گفت: “داده های مشاهده شده از آتشفشانهای لا پالما ، به ویژه انتشار دی اکسید گوگرد. این نشان می دهد که پایان فوران در کوتاه مدت یا میان مدت رخ نخواهد داد.

بلانکو خاطرنشان کرد: این آتشفشان ابرهای گازی را در ارتفاع 3000 متری فوران کرد که بیش از 17774 تن دی اکسید گوگرد در روز در آن وجود داشت و این اندازه گیری باید به 100 کاهش یابد تا فکر کنیم فوران به پایان رسیده است.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) در وب سایت Anadolu Agency به طور خلاصه منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید