کلسترول خون و درمان کلسترول بالا بهترین درمان


کلسترول خون و درمان کلسترول بالا

ممکن است با مراجعه به پزشک قلب به این مشکل دچار شوید و در طول معاینات به شما بگویند فشار خون شما بالا است و شما نیاز به درمان دارید و همچنین بسیار نگران هستید.

اما نگران نباشید ، نگرانی زمانی است که رعایت نمی کنید و این دانشگاه بالا می ماند. اما اگر از رژیم غذایی خود پیروی کنید و شیوه زندگی خود را تغییر دهید ، قطعاً کلسترول شما کاهش می یابد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی کاهش می یابد.

در بیشتر موارد ، پزشک نباید برای درمان کلسترول شما دارو تجویز کند ، بلکه باید رژیم غذایی خود را رعایت کرده و ورزش خود را افزایش دهید تا بتوانید این سطح کلسترول را کنترل کنید تا دچار حمله قلبی شوید. در این مقاله ، ما نکاتی را به شما ارائه می دهیم که به شما کمک می کند وضعیت دانشگاه خود را متعادل کنید.

توتو سوکا

اما کلسترول چیست؟

کلسترول یک چربی است که توسط کبد در بدن ساخته می شود. از اعصاب محافظت می کند و به ساخت سلول های بنیادی و ساخت قطعات کمک می کند.

مصرف بیش از حد کلسترول برای بدن مضر است و سلامت شما را به خطر می اندازد. چربی بدن با خوردن غذاهایی مانند تخم مرغ ، گوشت و نوشیدنی های شیر که حاوی خون هستند به دست می آید.

اما در بدترین حالت ، ما هم کالج های خود داریم و هم کالج های بد ، که در ادامه این مقاله به طور کامل توضیح خواهیم داد:

کلسترول خوب و کلسترول بد چیست؟

نوعی کلسترول به نام LDL وجود دارد که باعث انسداد رگ های بدن ما می شود و این باعث بیماری قلبی می شود. این نوع کلسترول “کلسترول بد” نامیده می شود. اما در مقایسه با این قند ، قند خون بهتری نیز داریم که HDL نامیده می شود. HDL به بدن ما کمک می کند تا کلسترول بد یا LDL را از خون پاک کند.

خوب ممکن است متوجه شده باشید که باید کلسترول بد را کاهش داده و کلسترول خوب را افزایش دهید. اما چگونه می توان LDL را کاهش داد و HDL را افزایش داد؟ اگر به این موضوع فکر می کنید ، باید بتوانید رژیم غذایی خوبی را شروع کرده و از آن پیروی کنید.

همانطور که می دانید ، بدن انسان برای عملکرد صحیح به مقدار کمی قند نیاز دارد. اما ما می توانیم سطح LDL خون خود را با خوردن غذاها و افزایش چربی و کلسترول در بدن خود افزایش دهیم. به همین دلیل ، رژیم غذایی به عامل مهمی در ایجاد تعادل بین کالج بد و کالج خوب تبدیل می شود.

سطح دقیق قند خون

قند خون من باید چقدر باشد؟

با فرض اینکه شمارش فشار خون شما کمتر از 200 باشد که خوب است و جای نگرانی نیست و می توان گفت کالج ها برای بدن شما بهتر هستند.

بهتر است کلسترول بد بدن شما کمتر از 130 باشد ، اما این با خطر بیماری قلبی در ارتباط است.

• اگر کالج ایده آل شما 60 سال یا بیشتر است ، باید بگویم نگران بیماری قلبی نباشید زیرا در این دوره خطر بیماری قلبی کاهش می یابد.

نکته مهمی که باید در اینجا به آن توجه شود این است که سطح تری گلیسیرید باید کمتر از 150 میلی گرم در دسی لیتر باشد.

اما شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که چگونه می توانیم با رژیم غذایی مناسب ، مقدار برنامه غذایی خود را اندازه گیری کرده و قند خود را کاهش دهیم؟

برای کنترل میزان غذایی که می خورید کمک بگیرید

اکثر ما هنگام نوشیدن و خوردن اعتدال داریم.

رفتار آمریکایی ها به همین شکل است ، آنها دو برابر بیشتر از غذای مورد نیاز ما غذا می خورند ، که باعث اضافه وزن ما می شود و در نهایت به سطح دانشگاه می رسد و بسیاری از مشکلات قلبی که برای ما پیش می آید.

اما چگونه مانند سلامت خود غذا بخوریم. ما یک روش بسیار ساده را برای کنترل میزان غذای خود به شما معرفی می کنیم.
به راحتی می توانید از دستان خود برای اندازه گیری تمام غذا استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر متخصص تغذیه به شما بگوید گوشت قرمز یا ماهی تقریباً به اندازه کف دست است ، اگر 30 گرم نان بخورید ، این بدان معناست که اندازه کف دست شما یکی از جنبه های داروهای جدید اندازه قارچ است. موتور

علل فشار خون بالا

چه چیزی منجر به فشار خون بالا میشود؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، کبد صلیب را در بدن ایجاد می کند و وظیفه آن محافظت از گوشت و سلول ها است ، اما ما با خوردن برخی غذاها کالج را وارد بدن خود می کنیم.

به عنوان مثال ، خوردن غذاهای سرشار از چربی ، سطح خون را در بدن خود افزایش می دهیم.
اگر شما یکی از افرادی هستید که اضافه وزن دارید ، به نظر می رسد که تری گلیسیرید خون شما بالا است ، که با انجام آزمایشات می توانید آن را پیدا کنید.

اگر ورزش خود را افزایش ندادید ، انتظار نداشته باشید که تناسب اندام شما تغییر کند. زیرا تری گلیسیرید خون بالا و عدم فعالیت ورزشی باعث کاهش سطح کلسترول خوب در بدن می شود.

لخته های خون نیز یافت می شوند. این بدان معناست که اگر فردی در خانواده شما (درجه یک) سابقه فشار خون بالا داشته باشد ، ممکن است فشار خون نیز داشته باشد.

علاوه بر این ، استفاده از محصولات تنباکو مانند سیگار و الکل باعث کاهش کیفیت کالج در بدن می شود و شما را مبتلا به این بیماری می کند.


ممکنه برات مفید باشه: علائم و عوارض چربی خون بالا

علائم قند خون بالا

علائم و نشانه های کلسترول بالا چیست؟

خبر بد این است که فشار خون بالا هیچ علامتی ندارد. به عنوان مثال ، ممکن است فردی فشار خون بالا داشته باشد اما آن را نداند. اگر فشار خون شما بالا باشد ، بدن شما مقدار زیادی چربی در عروق ذخیره می کند که بسیار خطرناک است.

شریان ها سرخرگ هایی هستند که خون را از قلب به سایر قسمت های بدن ما منتقل می کنند. هنگامی که کلسترول در عروق ما ذخیره می شود ، به آن سنگ کلیه می گویند.

با گذشت زمان ، با تجمع این سنگ ها در جریان خون ما ، سخت می شوند ، عروق را مسدود می کنند و در طولانی مدت آنها را مسدود می کنند. مانند سنگ های کوچک ، در عروق تجمع می یابند و هنگامی که مقدار زیادی تجمع یابد ، شریان بسته می شود.

صفحاتی که از تجمع کلسترول در بدن جمع می شوند ممکن است تجزیه شوند. وقتی سنگها می شکنند ، به خون تبدیل می شوند تا جریان خون متوقف شود.

شریان های مسدود شده یا بسته بسیار استرس زا و خطرناک هستند زیرا می توانند مسدود شوند نارسایی قلبی این بیماری در افرادی که انسداد این عروق را دارند شایع تر است ، ممکن است انسداد با خون به مغز نرسد و منجر به عفونت شود. شاید تا به حال شنیده باشید که می گویند شما دچار حمله قلبی یا سکته قلبی شده اید.

اما همانطور که گفته شد ، افزایش کلسترول نشانه این نیست که فرد بلافاصله متوجه شده و درمان را شروع می کند و فقط به محض اینکه متوجه می شود یکی از بیماری هایی را که به خاطرش جنگ است ، دارد.

و برای جلوگیری از این مشکلات ، بهتر است افراد هم سن خود هر شش ماه یا هر سال معاینه شوند و خود را بررسی کنند. همچنین بهترین راه پیشگیری این است که از یک برنامه غذایی مناسب پیروی کنید و ورزش منظم خود را انجام دهید و از تنبلی اجتناب کنید.

چگونه در قند بالا به دست می آید؟

خوب ، ما در بالا اشاره کردیم که کلسترول بالا هیچ تاثیری ندارد. آیا برای اینکه سکته مغزی یا سکته قلبی را انجام دهیم باید بدانیم که فشار خون ما بالا است ، دستان خود را روی هم بگذاریم؟ خیر
سطح کلسترول را بدون آزمایش نمی توان تعیین کرد. با یک آزمایش خون ساده می توانید تشخیص دهید که آیا فشار خون شما بالا است یا خیر. مردان بالای 35 سال و زنان بالای 45 سال باید به طور مرتب فشار خون خود را چک کنند و هر شش ماه تا سال خون آنها گرفته شود.

——- این مقاله برای شما مفید است: سوالات و پاسخ های مهم در مورد ردیابی زمان

همچنین اگر بیش از 20 سال سن دارید و اعضای خانواده نزدیک شما مبتلا به بیماری قلبی هستند ، باید از نظر فشار خون نیز آزمایش شوید. اگر شما یک نوجوان و زیر 20 سال هستید ، اما از داروها استفاده می کنید یا فشار خون بالا دارید ، همچنین باید تحت نظر باشید.

وقتی به پزشک مراجعه می کنید و متوجه فشار خون بالا می شوید ، حتماً از پزشک خود بپرسید که آزمایش های شما چند بار باید انجام شود. برخی از عواملی که باعث پیشرفت دانشگاه می شود عبارتند از:

• قرمز

• فشار خون بالا

سن و بلوغ

• تعیین تکلیف

• اضافه وزن داشتن

• ورزش ناکافی

درمان و کنترل فشار خون بالا

فشار خون بالا چگونه درمان می شود؟

اما اگر کالج شما عالی است ، چگونه این بیماری را درمان می کنید؟ برای حل این مشکل ، باید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید. وقتی سیگار می کشید و الکل می نوشید ، باید ترک کنید و هر روز یک برنامه ورزشی انجام دهید.

اگر اضافه وزن دارید ، باید یک مربی خوب ببینید و وزن خود را کاهش دهید تا خطر بیماری قلبی کاهش یابد. این امر فشار خون بالا را متعادل می کند. همچنین ، خوردن میوه و سبزیجات ، ماهی و دانه ها را فراموش نکنید.

برای آزمایش لیپید خون به کجا مراجعه کنیم؟

ممکن است فکر کنید که آزمایش خون و اطلاعات مربوط به چربی خون با مراجعه به آزمایشگاه به راحتی قابل انجام است. اما نه فقط پاییز.

اندازه گیری چربی خون و فشار خون بالا باید با محافظت از رژیم غذایی و گاهی درمان همراه باشد. بنابراین ، اگر این نوع چربی زیاد است ، باید با متخصص تغذیه و پزشک مناسب مشورت کنید.

مرکز اکسیر قلب و دیابت در حال حاضر نیازهای افرادی را که به دنبال راهی برای کاهش چربی خون هستند به دلیل تمرکز بر بیماری های قلبی برآورده می کند. می توانید از این مکان دیدن کنید و برنامه غذایی دریافت کنید اقدامات خاصی را برای کاهش این نوع چربی خون انجام دهید.

برای جلسات رایگان با پزشکان مجرب و رزرو نوبت با مرکز اکسیر قلب و دیابت فوراً تماس بگیرید.️

آدرس شعبه اول: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پلاک.

-۸۸۰۶۷۱۷۵

-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید