کشف بیش از ۶ تن مفتول مسی از مالخران در استان مرکزی


دهقانی ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: با توجه به حجم بالای سرقت و خسارت وارده به منازل و شبکه های برق و آسیب های ناشی از این سرقت ها به لوازم برقی مردم استان، این موضوع دغدغه اصلی مردم استان است. مقامات امنیتی و قضایی. و پلیس استان تغییر کرده است، در همین راستا کمیته پیشگیری از سرقت استان تصمیم به برگزاری رزمایش جمع آوری مراکز غیر مجاز پسماند و برخورد با سارقان گرفت که از ابتدای سال جاری آغاز شد.

وی گفت: در این رزمایش ضربتی مشترک که با حضور ۷ تیم ۷ نفره با حضور شرکت های آبفا مرکزی، گاز، مخابرات و برق باختر، نیروگاه و راه و شهرزازی انجام شد، ۳۹ مرکز خرید سیم و کابل سرقتی شناسایی شده است. در استان و بزرگترین زنجیره مالخرها شناسایی و بیش از ۶ تن مفتول مسی به ارزش بیش از دو میلیارد تومان کشف و ۸ مجرم در این رابطه شناسایی و دستگیر شدند.

اعلام کرد: پس از اخذ مجوزهای قضایی سیم های مسروقه، کلیه سیم ها به دفتر مرکزی شرکت منتقل شد.

دهقانی گفت: دستگاه های خدمات رسان تجهیزات مسروقه مرتبط با حوزه فعالیت را نیز کشف کرده اند که شناسایی و وضعیت حقوقی آنها در حال پیگیری است.

وی یکی از اولویت های کاری شرکت های توزیع برق را پیشگیری از سرقت و برخورد قاطع با سارقان و اختلاس کنندگان در زمینه تجهیزات برقی با همکاری نیروی انتظامی عنوان کرد و افزود: در این راستا از مردم درخواست می شود گزارش دهند. هر مورد مشکوک جهت تماس با شماره ۱۲۱ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۲۱ شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی.

انتهای پیام/




این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید