کشف اقلام ممنوعه ۱۲۵ و ۶ هزار اقلام ضد فرهنگی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ جلال امینی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: سومین مرحله از طرح ملی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جاری با اولویت اقلام ممنوعه به عنوان یکی از موارد زیر است. راهکارهای عملیاتی شناسایی و انهدام شبکه های قاچاق سازمان یافته و ناایمن مبادی ورودی و خروجی، انبارها و توزیع کالاهای قاچاق و تشدید برخورد با پدیده شوم قاچاق در استان های کشور با استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت ها اجرا شد. نیروی انتظامی و مرزبانی

وی افزود: در اجرای این طرح انواع اقلام قاچاق شامل ۳۶ هزار و ۱۲۵ اقلام ممنوعه، ۳۰۰۰ و ۱۲۴ دستگاه دریافت ماهواره، ۶۰۰۰ ۸۶۴ اقلام ضد فرهنگی، ۱۲۹ هزار و ۶۱۸ انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، ۸۹۹ انواع مواد مخدر، ۶ دستگاه خودرو، ۳۱ دستگاه موتور سیکلت به همراه مقادیر قابل توجهی چای، برنج، کیف و کفش، لوازم یدکی خودرو، مواد غذایی و … کشف شد.

این مقام انتظامی یادآور شد: کارشناسان ارزش کشفیات مذکور را بیش از ۲ هزار میلیارد ریال محاسبه کردند و در این رابطه یک هزار و ۳۷۱ متهم دستگیر و به مراجع قضایی معرفی و ۶۲۲ دستگاه خودرو توقیف شد.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پلیس امنیت اقتصادی راحتی وی در خاتمه با بیان اینکه همواره با تمام قوا و جدیت با قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت اقتصادی برخورد خواهیم کرد، از هموطنان خواست در صورت اطلاع از هرگونه اقدام غیرقانونی در این زمینه مراتب را از طریق شماره تلفن فوریت های پلیسی اطلاع دهند. ۱۱۰. .