کدام کشور با انبردست قوی تر است؟ چین، آلمان یا آمریکا؟


یکی از وسایل پرکاربرد در زندگی امروزی انبردست است که در بسیاری از خانه ها، کارگاه ها و یا ماشین ها قابل استفاده است. ابزاری مانند انبردست زمانی که می خواهید یک شی کوچک یا باریک را در دست بگیرید، کاری روی آن انجام دهید یا آن را از جایی بیرون بکشید بسیار مفید است. یکی دیگر از کاربردهای انبردست، شکل دادن، خم کردن یا فشار دادن اجسامی است که به فشار بیشتری نسبت به فشار دست انسان نیاز دارند. به طور کلی انبردست ابزاری است که برای نگه داشتن وسایلی که نمی توان مستقیماً با دست آنها را نگه داشت استفاده کرد. در ادامه فیلمی از مقاومت انبر با علامت های مختلف در زیر پرس هیدرولیک را مشاهده می کنید.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ اینستاگرام Camapress را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کاماپرس، تاریخچه تولید انبردست به حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد، زمانی که حرفه آهنگر از ابزارهایی مشابه انبردست های امروزی برای گرم و مذاب نگه داشتن فلزات استفاده می کرد.

دسته انبر امروزی از یک کلاه پلاستیکی برای عایق بودن در برابر الکتریسیته استفاده می‌کند و در عین حال که از برق گرفتگی جلوگیری می‌کند، نگه‌داشتن آن راحت‌تر و لغزش‌تر است. این ابزار ساده و پیشرو کاربردهای زیادی دارد و یکی از اولین ابزارهایی است که در مکانیک، سیم کشی، لوله کشی، نجاری، جوشکاری و بسیاری از حرفه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

انبرهای امروزی معمولاً از مخلوط آلیاژهای مختلف با فولاد ساخته می شوند و یکی از ترکیباتی که استحکام زیادی ایجاد کرده و طول عمر این ابزار را افزایش می دهد، ترکیب وانادیوم و فولاد است. این ترکیب باعث می شود انبردست در برابر خوردگی و زنگ زدگی نیز مقاوم باشد.

تماشای پربازدیدترین ویدیوها:

انتهای پیام/

برای دسترسی سریعتر: