کدام کشورها زیباترین پیست های فرمول یک را دارند؟/ مسیرهای شگفت انگیز و تبدیل پایگاه هوایی + تصاویر


به گزارش خبرگزاری فارس، فرمول یک همه چیز در مورد سرعت و مهارت است. بهترین درایورهای سریع را ببینیدبیشترین و پیشرفتهبیشترین رقابت ماشین‌های مسابقه‌ای برای قهرمانی جهان به سادگی جذاب است، اما در کنار هیجان این مسابقات، نمی‌توانید مسیرهای شگفت‌انگیزی را که به زیبایی و از نظر فنی طراحی شده‌اند و مجهز به جدیدترین ویژگی‌ها برای بهبود تجربه کلی هستند، از دست بدهید.

از زمان افتتاح مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک در سال ۱۹۵۰، بیش از ۷۰ پیست میزبان مسابقات بوده اند. در زیر ۱۰ مورد از محبوب را مشاهده می کنیدبیشترین در اینجا آهنگ های فرمول یک هستند که باید در لیست دیدنی شما قرار گیرند:

۱. مونزا این کشور از زمان آغاز به کار میزبان حداکثر تعداد مسابقات جایزه بزرگ بوده است. از سال ۱۹۲۲، ۷۲ مسابقه در این پیست برگزار شده است. دودویی مونزا این شهر به «معبد سرعت» معروف است. مدار جاده ایتالیا دارای قطع کننده هایی است که سرعت را بدون توقف کامل ماشین های مسابقه ثابت نگه می دارد و همچنین فرصت های سبقت خوبی را فراهم می کند. پیست جایزه بزرگ ایتالیا ۵.۷۹۳ کیلومتر طول دارد و ۵۳ دور طی می کند و هواداران را در جایگاه های بزرگ، عمدتاً بدون پوشش، در خود جای می دهد.

۲. دومین کشور کوچک جهان در این پیست موفق به کسب ۶۸ عنوان قهرمانی جهان شده استفوق العاده پیست جاده موناکو آخرین پیست واقعی و قدیمی فرمول یک در نظر گرفته می شود، در حالی که طول آن تقریباً ۳.۳۴ کیلومتر است و از سال ۱۹۲۹ میزبان مسابقات بوده است. این پیست در سال ۱۹۵۰ شروع به سازماندهی مسابقات فرمول یک کرد و در نتیجه به دومین پیست تبدیل شد.

۳. سیلوراستون انگلستان میزبان اولین مسابقه از هفت مسابقه گرندپری در سال ۱۹۵۰ بود و از آن زمان تاکنون ۵۷ بار میزبان مسابقات جایزه بزرگ بریتانیا بوده است. این پیست که در سال ۱۹۴۲ ساخته شد، قبل از اینکه به طور کامل به پیست فرمول یک تبدیل شود، یک پایگاه هوایی قدیمی برای نیروی هوایی بریتانیا بود. شکل پیست جایزه بزرگ بریتانیا به عنوان “مکه” برای همه رانندگان و طرفداران فرمول یک در نظر گرفته می شود، اگرچه در طول سال ها تغییر کرده است. برای اطمینان از ایمنی، چند گوشه به مدار جاده اضافه شده است، اما شکل اصلی مدار هنوز دست نخورده است. در این دوره ۵۲ دور به اندازه ۵.۸۹۱ کیلومتر وجود دارد.

۴. پیست مونترال کانادا به عنوان یکی از مرگبارترین دوره های جایزه بزرگ فرمول یک شناخته می شود که از سال ۱۹۷۸ میزبان مسابقات جایزه بزرگ بوده است. این مسیر در سال ۱۹۶۷ برای نمایشگاه جهانی ایجاد شد اما در نهایت به یک پیست تبدیل شد. با ۴۱ مسابقه، این مسیر جاده ای به دلیل پیکربندی منحصر به فرد و غیر متعارف آن که شامل دو پیچ تند، دو مسیر مستقیم و یک مارپیچ منحنی است خطرناک است. این مسیر دارای ۷۰ پیچ و ۴.۳۶۱ کیلومتر است.

۵. مارینا بی سنگاپور; مسابقه شبانه در این پیست جدید در سنگاپور در واقع یک لذت بصری برای طرفداران فرمول یک است. پیست مارینا بی در سال ۲۰۰۸ بخشی از صحنه قهرمانی جهان شد و در همان سال با میزبانی مسابقه شبانه فرمول یک تاریخ ساز شد. جالب اینجاست که این پیست از آن زمان تاکنون میزبان ۱۳ جایزه بزرگ بوده است.

این پیست به دلیل سطح ناهموارش می تواند از نظر فیزیکی برای رانندگان فرمول یک سخت باشد. پیست سنگاپور با ۶۱ دور و ۱۸ دور محدود بهیک شخص است

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید