کدام هواپیمای مسافربری قدرتمندتر است؟ ایرباس A380 یا بوئینگ ۷۴۷؟ (ویدیو)


شاید فکر کرده باشید که کدام هواپیما قدرتمندتر است، به خصوص اگر در نزدیکی فرودگاه زندگی می کنید، این سوال ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند. بدیهی است که برای یافتن پاسخ باید به سراغ بزرگترین ها رفت و قدرت آنها را با هم مقایسه کرد. در ادامه ویدئویی از مقایسه صدای دو هواپیمای عظیم الجثه ایرباس A380 و بوئینگ ۷۴۷ را مشاهده خواهید کرد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کاماپرس، نیروی هواپیمای مسافربری ایرباس A380 از چهار موتور توربوفن تامین می شود که هر کدام از این موتورها قادر به تولید حداکثر ۷۰ هزار پوند نیرو هستند. بسته به نوع سفارش، این هواپیما ممکن است به موتورهای رولزرویس ترند ۹۰۰ بریتانیا یا موتورهای GP7000 اتحاد آمریکا ساخت جنرال الکتریک و پرت اند ویتنی مجهز شود. هر یک از این موتورها حدود ۷۰۰۰ پوند از بوئینگ ۷۴۷ قدرتمندتر هستند که با توجه به وزن بیشتر ایرباس A380 از بوئینگ ۷۴۷ طبیعی است.

حداکثر سرعت ایرباس A380 به ۰.۸۹ ماخ (۱۰۶۱ کیلومتر در ساعت) می رسد و می تواند به ارتفاع ۲۴۰۰۰ متری برسد. بهتر است بدانید که ایرباس در سال ۲۰۲۱ به دلیل کاهش تعداد سفارشات، تولید این هواپیمای بزرگ را متوقف کرده و ادامه تولید آن در دستور کار سازنده قرار ندارد.

تماشای پربازدیدترین ویدیوها:

انتهای پیام

مربوط به: ایرباسبوئینگ

برای دسترسی سریعتر: