کدام سود بیشتری داشت؟ سرمایه گذار خودرو یا طلا؟!


بررسی هر دو بازار طلا و خودرو نشان می‌دهد افرادی که در خودرو سرمایه‌گذاری کرده‌اند، سود بیشتری نسبت به سرمایه‌گذاران در فلزات گرانبها داشته‌اند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار بازار داغ اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپرس به نقل از فرارو، قیمت چند خودرو از مرداد ماه سال گذشته افزایش یافته اما کمترین قیمت آن ۳۰ درصد اعلام شده است. افرادی که در طلای ۱۸ عیار سرمایه گذاری کردند کمتر از ۳۰ درصد سود دریافت کردند. البته سرمایه گذاران مدل های مختلف خودروهای دست دوم سود متفاوتی کسب کردند. اما سود خودروهای دست دوم بین ۳۰ تا ۵۰ درصد اعلام می شود.

اخبار مرتبط را بخوانید:

قیمت خودروهای دست دوم در سایپا

بر اساس اطلاعات موجود مرداد ماه سال جاری پراید هاچ بک کارکرده ۱۳۹۹ قیمتی در حدود ۱۸۱ میلیون تومان داشت. در حالی که دقیقا مرداد ماه سال گذشته با قیمت ۱۲۳ میلیون تومان معامله شد، بنابراین می توان گفت که خودروی اقتصادی در بازار ۵۸ میلیون رشد داشته است.

قیمت صندوقدار تیبا در مرداد ماه سال گذشته ۱۲۱ میلیون تومان بود. هم اکنون خودروی دست دوم با قیمتی نزدیک به ۱۷۲ میلیون تومان به فروش می رسد. تیبا تیبا ۲ مدل ۲۰۱۹ سال گذشته در زمان ذکر شده ۱۲۷ میلیون تومان خرید و فروش شد اما اکنون ۱۷۲ میلیون تومان قیمت دارد.

پژو ۲۰۶ و سمند مدل ۲۰۱۹ چند؟

گشت و گذار در میان خودروهای فرسوده نشان می دهد که قیمت برخی از خودروهای کارکرده پرطرفدار مانند تیبا و پراید ۱۱۱ نسبت به محصولات محبوب ایران خودرو رشد کمتری داشته است. بر اساس اطلاعات و ارقام موجود خودروهای کارکرده پرطرفداری مانند پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۳۹۹ در مرداد ماه سال گذشته ۱۹۶ میلیون تومان قیمت داشتند. اما امسال بسته به کارکرد بین ۲۵۶ میلیون تا ۲۷۵ میلیون تومان مذاکره شد. سمند LX یکی دیگر از خودروهای پرطرفدار است که قیمت کارکرده آن تا سال گذشته ۱۸۷ میلیون تومان بود اما در حال حاضر با نرخ ۲۵۰ تا ۲۶۸ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

بازده طلای ۱۸ عیار

قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ از آگوست سال گذشته تا سال جاری تقریباً ۲۸ درصد افزایش یافت و به نفع سرمایه گذاران آن بود. اکنون قیمت طلای ۱۸ عیار حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومان است. قیمت این فلز گرانبها در اردیبهشت ماه به اوج خود رسید و یک رکورد تاریخی به ثبت رساند. ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۵۰۸ هزار تومان رسید، اما از آن زمان وارد فاز نزولی شده است.

انتهای پیام

مربوط به: ایران خودروسایپا

برای دسترسی سریعتر: