کبد چرب و خستگی – چه ارتباطی دارد؟

کبد چرب یک بیماری شایع اما موذیانه است. بیش از یک سوم آمریکایی ها از این مصیبت رنج می برند و حتی آن را نمی دانند.

در اینجا برخی از علائم ایجاد می شود:

  • خستگی یک علامت اصلی است اما اغلب مورد توجه قرار نمی گیرد. افراد مبتلا به کبد چرب متوسط ​​اغلب به عنوان تنبل طبقه بندی می شوند و شکایت آنها نادیده گرفته می شود.
  • چاقی که اغلب گفته می شود علت بی حالی و رکود است، در حالی که در واقع این دو علت مشترکی دارند که به راحتی قابل رفع است.
  • بوی بد دهان و زبان پوشیده شده
  • دیابت شیرین و کلسترول بالا، زیرا کبد نیروی متابولیک اصلی بدن است که وظیفه مقابله با چربی ها و قند را بر عهده دارد.
  • حلقه های زیر چشم
  • سردرد و ذهن مه آلود

کبد چرب اغلب با خستگی همراه است. فکر نکنید که آدم بدی هستید زیرا صبح بیدار شدن کار سختی است. ممکن است کبد شما علت آن باشد.

همانطور که می بینید، کبد وظیفه تبدیل چربی و قند را بر عهده دارد. هنگامی که بیماری بیمار است، متابولیسم این دو جزء از بین می رود. واضح است که در سراسر بدن شما عواقبی برای قند وجود خواهد داشت و چربی ها منابع اصلی انرژی هستند.

نه تنها انرژی برخی از اندام ها تمام می شود و در نتیجه خسته می شوند، بلکه بدن شما ممکن است شروع به تولید کتون کند که منبع دیگری از انرژی هستند که مسئول بوی بد دهان هستند و بدتر از آن برای مغز شما سمی هستند. این باعث کند شدن اتصالات مغزی می شود که خستگی را تشدید می کند.

اما اگر بیماری کبد خود را معکوس کنید، کبد شما شروع به حذف کتون می کند. شما به سرعت فرآیندهای ذهنی سریعتر و بهبود تنفس را تجربه خواهید کرد و به زودی متابولیسم شما منظم می شود و در این فرآیند خستگی مزمن و چاقی را از بین خواهید برد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر