کاهش مشکلات بارداری با رژیم غذایی خاص – دکتر رویا خادمیان


ba2725 1 - با رژیم غذایی خاص مشکلات بارداری را کاهش دهید

مشکلات بارداری را با یک رژیم غذایی خاص کاهش دهید

در یک دانشمند تحقیقاتی مشخص شد که داشتن رژیم غذایی خاص و سالم ، می تواند بارداری را کاهش دهد.

محققان دانشگاه کندی در ایالات متحده دریافتند که زنان باردار در هر سه شرایط سلامتی نمرات بالاتری دارند ، خطر ابتلا به دیابت ، اختلالات خونی و امثال آن کمتر است.

دانشمندان رژیم غذایی افراد در دوران بارداری را مطالعه کرده اند. در مجموع 1900 زن از هفته 8 تا 13 بارداری تحت نظر قرار گرفتند و تمام مواردی را که در سه ماه گذشته مشاهده کرده بودند گزارش کردند. در هفته های 16 تا 22 و هفته های 24 تا 29 ، زنان گزارش کردند که در 24 ساعت گذشته چه خورده اند.

پاسخ آنها از حدود سه معیار سلامتی بدست آمد: مقیاس معاینه پزشکی فوری (AHEI) ، غربالگری غربالگری مدیترانه ای (AMED) و روش تشخیص پیشگیری از فشار خون بالا (DASH). هر سه وعده غذایی ، ضمن محدود کردن گوشت قرمز و غذاهای فرآوری شده ، بر مصرف میوه ها ، سبزیجات ، غلات کامل ، آجیل و سبزیجات تأکید دارند.

محققان تأکید کردند که رعایت هرگونه رژیم غذایی از زمان بارداری تا سه ماهه دوم با کاهش خطر ابتلا به دیابت ، فشار خون بالا ، پره اکلامپسی و عدم ورزش همراه است.

زنانی که بالاترین نمرات را در نظرسنجی تغذیه در 16 تا 22 هفته داشتند ، 32 درصد در خطر ابتلا به دیابت نیاز داشتند.

زنانی که نمرات بالایی در روش های رژیم غذایی برای جلوگیری از فشار خون بالا در هفته های 19 تا 12 و 16 تا 22 هفته داشتند ، 19 درصد کمتر در معرض اختلالات اضطرابی مرتبط با بارداری بودند.

نمره بالا در رژیم غذایی مدیترانه ای دیگر در 24 تا 29 هفته یا امتیاز بالا در رژیم غذایی برای جلوگیری از فشار خون بالا در هفته 24 تا 29 ، خطر ابتلا به آن را تا 50 درصد کاهش می دهد.

اینها نتایجی است که دانشمندان آمریکایی در تحقیقات خود یافته اند و به سلامت و کیفیت غذا اهمیت می دهند.

برای بهره مندی از Dr. رژیم آنلاین رویا خادمیان ، روی این لینک کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید