کاهش قیمت دلار و رکود بازار


قیمت دلار امروز با ۲۸۰ تومان افزایش نسبت به دو روز گذشته به ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. نرخ دلار بازار ترکیبی نیز با ۰.۲۷ درصد کاهش نسبت به پنجشنبه گذشته به ۲۸ هزار و ۶۰۰ تومان رسید.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار ارز اینستاگرام کامپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپپرس به نقل از اکو ایران، معامله گران دلار در روزهای پایانی شهریور و نخستین روزهای پاییز چندان فعالانه در بازار پشتیبان فعالیت نداشتند و حجم معاملات آنها کم بود. برخی معامله گران معتقدند این شرایط در روزهای دیگر نیز ادامه خواهد داشت و همین موضوع باعث نوسانات محدود قیمت دلار در روزهای جاری می شود. برخی معامله گران انتظار داشتند در شرایط فعلی حجم خریدهای احتیاطی در بازار افزایش یابد اما این اتفاق رخ نداد.

اخبار مرتبط را بخوانید:

برخی فعالان بر این باورند که با توجه به کم رنگ شدن امیدها نسبت به احیای برجام تا پایان آذرماه امسال، این نوسانات اندک در قیمت دلار نشان از قدرت بازار سازندگان دارد. برخی از فعالان بازار همچنان معتقدند که ذخایر ارزی بازار برای دور نگه داشتن بازارسازان از بازار کافی است و در حاشیه امن آنها قرار دارد.

آیا قیمت دلار کاهش می یابد؟

به گفته تحلیلگران فنی، نرخ دلار تنها در صورتی رشد قابل توجهی خواهد داشت که نرخ آن از مرز ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کند. در صورت رسیدن قیمت دلار به انتهای کانال ۳۱ هزار تومانی، زمینه برای کاهش بیشتر نرخ آن فراهم می شود.

قیمت پوند و یورو امروز کاهش یافت. نرخ پوند با ۳.۰۶ درصد کاهش نسبت به دو روز گذشته به ۳۴ هزار و ۵۴۴ تومان رسید. قیمت یورو نیز با ۲۴۲ تومان کاهش نسبت به پنجشنبه گذشته به محدوده ۳۰ هزار و ۸۳۳ تومان رسید.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: