کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها به ۱۳ روز – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، مجید الهیان شامگاه چهارشنبه در گفت و گوی ویژه خبری با شبکه باران با اشاره به اینکه قوه قضائیه تنها وظیفه نظارت بر ساخت و سازها را بر عهده دارد، اظهار داشت: و مرجع رسیدگی به اعتراض آن تجدیدنظرخواهی ماده است. ۱۰۰ و دیوان عدالت اداری.

وی با اشاره به بازدید رئیس کل دادگستری گیلان از ساختمان های فاقد پروانه، افزود: ساختمان های بدون پروانه ساخته شده و دارای مشخصات فنی با حکم قضایی تخریب شده است.

الهیان با تاکید بر اینکه مسئولان نباید از ابتدا اجازه ساخت چنین ساختمان هایی را بدهند، تاکید کرد: ساختمان های غیرمجاز ایجاد شده در حوزه منابع طبیعی و تالاب ها و دریا نمی تواند به نفع مردم باشد و به کدام منطقه بازگردد. حالت اولیه آن

معاون رئیس کل دادگستری گیلان از افزایش ۹ درصدی پرونده های وارده به قوه قضائیه خبر داد و اظهار داشت: ۵۲۵ هزار و ۴۶۱ پرونده در شورای حل اختلاف و دادگاه ها و محاکم قضایی وارد شعب دادگستری گیلان شده که بیش از ۵۲۰ هزار پرونده در حال رسیدگی و مختومه است.

الهیان با بیان اینکه قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری و رعایت تشریفات گاهاً زمان رسیدگی به پرونده ها را طولانی می کند، ادامه داد: میانگین زمان رسیدگی به پرونده ها در سال ۹۹ بیش از ۹۴ روز بوده که در سال گذشته به ۱۳ روز کاهش یافته است. .

وی با اشاره به وجود کمیسیون های صلح و سازش در شعب دادگستری گیلان گفت: از این تعداد ۶۰۶ متخلف تحت سامانه نظارت الکترونیکی (حصر الکترونیک) قرار گرفتند. “

معاون رئیس کل دادگستری گیلان با تاکید بر لزوم هوشیاری بیشتر مردم در معاملات، افزود: مردم باید با چشم باز هر قراردادی را منعقد کنند و ضمن پرهیز از تعارف، از بهترین مشاوران در انعقاد قرارداد استفاده کنند.