کانی وای || پزشکان ، اولین و بزرگترین وب سایت آنلاین بیمار و پزشک


آب معدنی از چشمه های طبیعی و ذخایر زمین به دست آمده است. این آب سرشار از مواد مغذی ضروری است و گفته می شود که دارای خواص درمانی است. این آب حاوی کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم و سدیم است. نوشیدن این آب ممکن است سلامت استخوان ، معده و قلب را افزایش داده و فشار خون را کاهش دهد. در این مقاله ، ما در مورد تفاوت بین آب معدنی و آب لوله کشی ، و مزایای سلامتی و عوارض جانبی احتمالی این آب صحبت می کنیم.

آب معدنی در مقایسه با آب طبیعی

این آب نسبت به آب لوله کشی اسیدی تر است و به دلیل وجود اسید کربنیک طعم تلخی دارد. هر دو نوع آب حاوی مواد معدنی هستند. بر اساس شواهد موجود ، تفاوتها قابل توجه نیست.

این آب حاوی مواد معدنی اضافی (بسته به علت) یا موادی است که می توان برای تغییر طعم آن تصفیه کرد. م Belمنان به دلیل وجود مواد معدنی در آنها دارای خواص شیمیایی هستند. بر اساس اعلام سازمان غذا و دارو (FDA) ، این آب باید حاوی حدود 250 جزء در هر میلیون جامد محلول باشد.

با مشاوره پزشک این مشاوره ها را بصورت آنلاین انجام دهید

رایج ترین مواد معدنی موجود در این آب عبارتند از:

مواد معدنی فوق برای عملکردهای بدن مانند سنتز ، استخوان بدن ، تجمع استخوان و موارد دیگر ضروری است. عناصر زیر برای برخی از موجودات مانند سنتز هورمون ، تولید آنزیم ، حفاظت است خلال دندان است و غیره. مهم است:

 • کبالت
 • اهن
 • Chrome
 • مس
 • خیر
 • فلورین

بر خلاف آب شیر معمولی ، این آب معمولاً در بطری های پلاستیکی یا شیشه ای ذخیره می شود. برخی از مردم آب معدنی را به دلیل خواص درمانی ارزشمند آن دوست دارند. با این حال ، از این آب می توان برای از بین بردن باکتری ها یا سموم استفاده کرد. مصرف روزانه این آب برای حفظ تعادل آب در بدن مهم است.

شير آب

آب لوله کلر از طریق لوله ها و تصفیه خانه ها تصفیه شده و به خانوارها تحویل داده می شود. آب لوله کشی قبل از رسیدن به خانه در خانه برای تصفیه به دستگاه تصفیه کننده اعمال می شود. آب تمیز در زیر زمین تأمین می شود. با این حال ، برخی از مواد معدنی موجود در لوله های آب می توانند باعث زنگ زدگی لوله ها و آسیب به آب آشامیدنی شوند. در ایالات متحده ، لوله آب باید دارای الزامات قانون بهداشت لوازم بهداشتی توسط وزارت حفاظت از محیط زیست باشد. (EPA) انتخاب شد.

فواید آب معدنی برای سلامتی

آب معدنی ، مفید بودن و عوارض آن || پزشک

استفاده از آب معدنی می تواند مزایای زیادی داشته باشد ، از جمله:

پایه منیزیم

آب معدنی منبع غنی منیزیم است که نقش مهمی در تنظیم عملکردهای بدن مانند فعالیت عصبی ، تنظیم سطح گلوکز خون و تنظیم فشار خون دارد. مقدار منیزیم موجود در مواد معدنی آب ممکن است متفاوت باشد. رژیم های توصیه شده (RDA) برای منیزیم عبارتند از:

 • 310-320 میلی گرم برای زنان مسن
 • 400-420 میلی گرم برای پسران بزرگتر
 • 350-400 میلی گرم برای زنان در دوران بارداری
 • 310-360 میلی گرم برای زنان در دوران شیردهی

گدازه و منیزیم ممکن است علائمی مانند اضطراب ، تحریک پذیری ، خستگی ، ضعف عضلانی ، لرزش و سرگیجه ایجاد کند. در موارد شدید ، می تواند منجر به تشنج ، از دست دادن گوش ، میگرن ، پوکی استخوان و نارسایی قلبی شود.

فشار خون پایین

آب معدنی منبع خوبی از کلسیم و منیزیم است. بنابراین ، گفته می شود که برای افرادی که مشکلات خونی دارند مفید است. منیزیم و کلسیم می توانند منجر شوند فشار خون بالا کمک منیزیم و کلسیم در فرایندهای مغز و بدن انسان نقش دارند. این تعادل الکترولیت برای حفظ فشار خون و گردش خون مهم است. همچنین به افزایش سرعت افراد کمک می کند. مطالعه انجام شده توسط دانشگاه گوتنبرگ (سوئد) نشان داد که نوشیدن آب معدنی می تواند به کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا کمک کند.

مطالعه روی 70 فرد مبتلا به فشار خون بالا نیز نشان داد که نوشیدن 1 لیتر آب معدنی در روز تخلیه خون. با این حال ، تحقیقات بیشتری برای درک نقش نوشیدن آب معدنی در مدیریت فشار خون بالا مورد نیاز است.

استخوان ها را تقویت کنید

آب معدنی ، مفید بودن و عوارض آن || پزشک

کلسیم مهمترین ماده معدنی است که در رشد استخوان نقش دارد. کلسیم موجود در آب معدنی منبع مهمی از کلسیم است. کلسیم استخوان ها ، دندان ها و ناخن ها را تقویت می کند. مطالعه ای روی زنان یائسه نشان داد که مصرف منظم آب معدنی غنی از کلسیم ، گردش استخوان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، تنظیم هموستاز منیزیم ممکن است به حفظ یکپارچگی استخوان کمک کند.

سلامت گوارش را بهبود می بخشد

آب معدنی حاوی سولفات منیزیم و سولفات سدیم است که می تواند به بهبود تنفس و گردش خون در مواقع ضروری کمک کند. مطالعه ای در ژاپن نشان داد که مصرف کم منیزیم با زخم معده ارتباط دارد.

سلامت قلب را بهبود می بخشد

مطالعه زنان یائسه توسط شورای تحقیقات علمی اسپانیا نشان داد که این بی کربنات سدیم مایع بر کلسترول و متابولیسم تری اسیل گلیسرول بعد از غذا تأثیر می گذارد. مطالعه دیگری بر روی زنان پس از ازدواج نشان داد که مصرف آب باعث کاهش کلسترول تام و کلسترول LDL می شود که خطر را افزایش می دهد. بیماری قلبی کاهش. گفته می شود منیزیم زیاد در آب آشامیدنی با بیماری عروق کرونر قلب ارتباط دارد. با این حال ، تحقیقات بیشتری برای درک اینکه چگونه نوشیدن این آب می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد مورد نیاز است.

تنظیم چربی بدن

آب معدنی یک مکمل مهم بدون چربی است که مقدار مناسب مواد معدنی موجود در چربی های اشباع را فراهم می کند ، که به تجزیه چربی ها کمک می کند و در سوزاندن چربی های اشباع در بدن ضروری است. بنابراین ، نوشیدن آب معدنی قبل از غذا (1.5 لیتر در روز) و رژیم کم کالری می تواند به کنترل وزن کمک کند.

اکنون که همه چیز درباره فواید آب معدنی برای سلامتی می دانید ، بیایید ببینیم که چگونه برای پوست شما مفید است.

آیا آب معدنی برای پوست و صورت شما مفید است؟

آب معدنی ، مفید بودن و اثرات مضر آن || پزشک

این آب ممکن است منبع جدیدی از ژل سیلیس مفید برای پوست باشد. سیلیس برای پوست مفید است. سیلیس باعث تولید کلاژن در پوست شما می شود. افزایش کلاژن چین و چروک ، تیرگی و پوسیدگی را کاهش می دهد. علاوه بر این ، کمبود سیلیس منجر به التهاب پوست می شود. بنابراین ، این آب ممکن است منبع خوبی برای سلامت پوست باشد. با این حال ، تحقیقات بیشتری برای درک این کیفیت آب معدنی مورد نیاز است. اگرچه نوشیدن این آب به طور کلی بی خطر است ، اما چند عارضه جانبی را نیز باید در نظر داشته باشید.

آب معدنی چه اثراتی دارد؟

نوشیدن این آب اغلب سالم تلقی می شود. با این حال ، مصرف زیاد این آب عوارض جانبی خود را دارد و تحقیقات کمی در این زمینه انجام شده است. بیشتر تحقیقات بر روی بطری های آب معدنی در مورد انتقال مواد شیمیایی از بطری های پلاستیکی به آب متمرکز است. مطالعه ای روی موش ها نشان داد که میکروپلاستیک های موجود در آب می توانند در بدن تجمع کرده و باعث التهاب شوند. اسید کربنیک موجود در آب معدنی گازدار می تواند باعث التهاب شود. این آب میکروب بیشتری نسبت به آب لوله کشی معمولی ندارد. بنابراین ، ضد عفونی (برخلاف لوله های آب) انجام نمی شود و میکروب ها را درگیر می کند. همچنین گاهی اوقات با دی اکسید کربن ترکیب می شود.

سموم پلاستیکی

میکروپلاستیک ها مواد بسیار کوچکی هستند که می توانند مشکلات سلامتی داشته باشند. بطری های پلاستیکی حاوی بیسفنول A هستند که گفته می شود بدن را تحریک می کند. این مواد در غذاهای دریایی ، نوشیدنی هایی مانند آبجو و نمک سفره نیز یافت می شوند. اگرچه میکروپلاستیک های موجود در بطری های آب یک وضعیت ایمن نیستند ، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

جراحات جراحت

خرد کردن دندان های هوشمند و پاسخ های آن | پزشک

خمیر دندان می تواند در اثر کمبود مواد معدنی آسیب ببیند. مطالعه ای که توسط دانشگاه بیرمنگام انجام شد نشان داد که آب معدنی گازدار کمتر از آب شیر معمولی به دندان ها آسیب می رساند اما در آب آشامیدنی نرم کمتر. کربن آب نسبت به شیر معمولی سمی تر است. مطالعه انجام شده در کره نشان داد که آب گازدار تولید شده توسط کربنات سودا باعث کاهش سختی مینای دندان می شود. اما تأثیر دندانپزشکی آن کمتر از الکل است.

نگرانی های زیست محیطی

آلودگی از بطری های پلاستیکی آب خطری برای محیط زیست است. با این حال ، دانشمندان دریافته اند که آب لوله کشی و اسمز داخلی قابل برگشت هستند ، که یک راه حل ایده آل برای محافظت از آب است. از آنجا که تولید بطری ها به انرژی و مواد زیادی نیاز دارد ، به ویژه در مورد بطری های آب شیشه ای ، تصفیه آب معمولی مطلوب ترین گزینه است.

اخرین حرف

آب معدنی ، طبق تعریف ، سرشار از مواد معدنی است و گفته می شود که خواص درمانی زیادی دارد. با این حال ، تحقیقات محدودی برای اثبات مزایای آن در دسترس استبه نوشیدن همیشه ایمن است. از سوی دیگر ، به نظر می رسد آب معدنی فواید زیادی برای سلامتی دارد ، از ترمیم استخوان گرفته تا بهبود سلامت دستگاه گوارش. با این حال ، با سمیت پلاستیک (به دلیل ریز پلاستیک موجود در ظرف) و فرسایش مینای دندان نیز مرتبط است.

منبع:

https://www.stylecraze.com/articles/health-benefits-of-mineral-water/

دیدگاهتان را بنویسید