کاربرد داروهای آرام بخش و انواع آن


مهارهای درب در همه محدوده‌های قیمتی از جمله مدل‌های مقرون به صرفه و همچنین مدل‌های گران‌تر موجود هستند. همچنین می توان آنها را بر روی انواع درب نصب کرد.

به گزارش کاماپرس، بر اساس اعلام عراق، اساسادرب نزدیکتردستگاهی است که درب را به صورت خودکار بسته می کند، چه درب به صورت دستی باز شود و چه اتوماتیک، این وسیله مکانیکی درب را می بندد. جک های سایلنس بیشتر در درب های ورودی ساختمان، درب های ورودی آپارتمان ها و اتاق ها، درب ضد حریق و … استفاده می شود. نصب و استفاده شده است.

در این مقاله نگاهی اجمالی به چفت درب برای شما خواهیم داشت، پس خوشحالیم که تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مهار چیست؟

جک نگهدارنده وسیله ای مکانیکی است که روغن هیدرولیک دارد و هدف آن بستن درب به صورت کنترل شده است.

ممکن است در یک ساختمان پر رفت و آمد زندگی کرده باشید، بنابراین درهای بیرونی ساختمان یا راهرو دائما باز و بسته می شوند. این باز و بسته شدن مداوم باعث ایجاد سر و صدا در داخل ساختمان می شود که مطمئناً با توجه به این صداها برای افراد مختلف به خصوص افراد مسن مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.

موضوع بسیار مهم دیگر امنیت ساختمان است. برخی از افراد ممکن است فراموش کنند که درب را ببندند، زیرا نبستن درب، امنیت ساختمان را به خطر می اندازد و خطر سرقت را افزایش می دهد.

با این تفاسیر، جک آرام دو وظیفه مهم دارد:

 • در را می بندند
 • به آرامی در را ببندید

مهار منجر به بسته شدن درب محکم و با کمترین صدا می شود که علاوه بر امنیت ساختمان آرامش را برای ساکنین ساختمان به ارمغان می آورد.

آرامبخش-کمپرسور

انواع مهار

ما مدل های مختلفی را در بازار می بینیم.چفت درما بیشتر از موارد زیر استفاده می کنیم:

آرامش بازو:

بازو بند یکی از رایج ترین و پرکاربردترین مدل های این وسیله مکانیکی است که در بازار ایران به صورت متداول خریداری و مورد استفاده قرار می گیرد.

تکیه گاه بازو همانطور که از نامش پیداست شبیه زانویی است که از یک طرف به قسمت بسته شدن در و از طرف دیگر به منبع مکانیکی یا مخزن روغن هیدرولیک متصل می شود. . درب با نیرویی که مخزن به بازو وارد می کند بسته می شود.

ریلکس کننده های بازو دو مدل اصلی دارند که شامل ریلکسی دو مرحله ای و ریلکسی سه مرحله ای (آرامش سه سرعته یا ریلکسی آخرین ضربه) می باشد.

 • قفل دو مرحله ای: این قفل همانطور که از نامش پیداست در دو مرحله بسته می شود. در مرحله اول، از زاویه ۹۰ درجه که در کاملاً باز است، در را به آرامی به جلو بکشید تا در زاویه ۲۰ تا ۳۰ درجه سمت چپ بسته شود و در پایان فاصله تا باقی مانده، در را با شدت بیشتری بکوبید تا بسته شود. در، درب.
 • مهار ۳ مرحله ای: این مدل های مهار مانند یک مهار ۲ مرحله ای عمل می کنند، تنها تفاوت آن در این است که در را به جلو نزدیک به محفظه می آورند و در فاصله ۲ تا ۳ سانتی متری باقی مانده تا بسته شدن، ضربه نهایی Knock برای بسته شدن در، درب. این مزیت باعث می شود صدای بسیار کمتری داشته باشد و همچنین باعث افزایش طول عمر قفل برقی درب ورودی ساختمان و جلوگیری از شکستن آن می شود.

مهار قطار:

مهارهای ریلی از نظر ظاهری زیباتر از مهاربندهای ریلی هستند، بنابراین قیمت آنها بالاتر است.

مهار ریلی به این صورت است که قطعه فلزی متصل به در به کمک غلتکی حرکت می کند که نیروی آن از منبع مهار مکانیکی تامین می شود. این مدل مهار معمولاً در مکان هایی استفاده می شود که زیبایی درب اهمیت دارد یا فضایی برای بازوی مهار وجود ندارد.

مهار مخفی:

نگهدارنده مخفی که به آن نگهدارنده توکار نیز می گویند در محل لولای در نصب می شود و در برخی موارد بالا و پایین درب خالی می شود و نگهدارنده داخل در یا داخل چهارچوب قرار می گیرد. اهرم مخفی جایی بین در و چارچوب حرکت می کند و در را می بندد.

البته لازم به ذکر است که مهار ریلی می تواند درهای سبکی را که اغلب تا ۶۰ کیلوگرم تحمل می کنند، تحمل کند.

بند پاشنه:

مهارهای پاشنه ای یا زیر سطحی بیشتر برای درب های شیشه ای و مکان هایی که فضایی برای نصب مهار وجود ندارد استفاده می شود.

آرامبخش-کمپرسور

چفت درب نمره

یکی از مسائل کلیدی در انتخاب »آروم باش نزدیک فلوریدا“این امتیاز جک های بی صدا است. قبل از خرید مهاربند، باید وزن درب خود را بدانید. اگر نمره کالیبراسیون مناسب را انتخاب نکنید، جک کالیپر درب را به درستی نمی بندد.

نمره آرام بخش به شرح زیر است:

 • کولیس شماره ۱ (درب تا ۴۵ کیلوگرم)
 • کولیس شماره ۲ (درب ۴۵ تا ۶۰ کیلوگرم)
 • کولیس شماره ۳ (درب ۶۰ تا ۸۰ کیلوگرم)
 • درجه ۴ (درهای ۸۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم) گاهی تا درهای تا ۱۲۰ کیلوگرم در نظر گرفته می شود.
 • کولیس شماره ۵ (درب ۱۲۰ تا ۱۴۰ کیلوگرم)

برندهای معتبر داروهای آرامبخش

برندهای مختلفی را در بازار مشاهده می کنیم که اگر بخواهیم به معتبرترین برندهای موجود در بازار اشاره کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهار Fatles
 • مهار روبن
 • مهار پادشاه
 • پچ آرام بخش
 • مهار بهسازان
 • مهار سارو
 • از آن راحت شوید
 • آرام باش
 • مهار تسا

از اینکه ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید سپاسگزاریم. اگر تجربه ای در زمینه استفاده و خرید گیره دارید خوشحال می شویم نظرات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

انتهای پیام/

مربوط به: یراق دات کام

برای دسترسی سریعتر: