کاخ سفید چین را به عدم پایبندی به توافق تجاری متهم کرد.


دولت بایدن چین را به نادیده گرفتن توافق تجاری با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا متهم کرده و گفته است که از این توافق استفاده خواهد کرد “همه ابزارهای موجود” برای اجرای توافق نامه برای محافظت از کارگران و مشاغل آمریکایی اقدامات تجاری ناعادلانه پکن

کاترین تای ، نماینده تجاری ایالات متحده در این دوشنبه این کشور مذاکرات جدیدی را با لیو هی ، معاون نخست وزیر چین در مورد عدم موفقیت چین در مرحله اول توافق آغاز خواهد کرد.

این تلافی همچنین شامل یک فرایند “هدفمند” برای بررسی معافیت برخی واردات چینی از تعرفه های ایالات متحده بود. و به گفته کاخ سفید این فشار از سوی شرکای آمریکایی و شرکای اقتصادی در سراسر جهان برای رقابت عادلانه تر و منصفانه افزایش یافته است.

این مناظره “فرصتی برای سفیر تایلند خواهد بود که ایالات متحده را تکرار کند با استفاده از تمام ابزارهای موجود از خود محافظت می کند. از سیاست های صنعتی تحمیل شده توسط دولت که به کارگران ، تولیدکنندگان و منافع کلی اقتصادی ما آسیب می رساند. ” خبرنگاران در یک کنفرانس تلفنی

تلافی شامل فرایندی است. “هدف” بررسی معافیت برخی واردات چینی از تعرفه های ایالات متحده است.
کریستوفر فرلانگ/گتی ایماژ

تای در سخنرانی روز دوشنبه در مورد استراتژی معاملاتی دولت سخنرانی می کند. که توسط آن او را محکوم خواهد کرد “شیوه های تجاری ناعادلانه چین” و نشان می دهد که آنها چنین کرده اند “به کارگران و صنعت ما آسیب می رسانیم. و این یک مزیت ناعادلانه به پکن در سیستم تجارت جهانی می دهد. “

چین مدتهاست به هنجارهای تجارت جهانی پایبند نیست. انتظار می رود که تای ثروت آمریکایی ها و دیگران در سراسر جهان را تضعیف کند. بر اساس گزیده ای از رویترز

ترامپ و لیو هی معاون نخست وزیر چین در ژانویه 2020 قرارداد تجاری مرحله اول را امضا کردند و حزب کمونیست چین را ملزم کرد خرید مزارع و کالاهای آمریکایی را 200 میلیارد دلار دیگر از سطح 2017 افزایش دهد.

کاترین سی تای.
انتظار می رفت نماینده تجاری کاترین تای آن را محکوم کند. “تجارت ناعادلانه” چین و نشان می دهد که آنها “آسیب می رسانند [US] کارگر”
پیت ماروویچ/استخر/گتی ایماژ
لیو هی ، معاون نخست وزیر چین
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق و لیو هی ، معاون نخست وزیر چین ، در ژانویه 2020 با فاز 1 توافق تجاری موافقت کردند و چین را ملزم کرد خرید مزارع و کالاهای آمریکایی را افزایش دهد.
مارک شیفل بیین/استخر/گتی ایماژ

رئیس جمهور بایدن معتقد است که در حالی که مرحله اول نگرانی های اساسی ما را در مورد شیوه های تجاری چین برطرف نکرده بود ، اما به نفع عموم مردم نبود. مهم این است که چین به تعهدات و تعهدات خود عمل کند. این شامل وعده های داده شده توسط چین در توافق فاز O Ne است که به نفع کارگران ، کشاورزان و تولیدکنندگان در سراسر آمریکا است. ”

با کابل برق

دیدگاهتان را بنویسید