چین متعهد شد که با تایوان “اتحاد مسالمت آمیز” برقرار کند


رئیس جمهور چین شی جین پینگ متعهد شده است که به آن دست یابد “اتحاد مسالمت آمیز” با تایوان روز شنبه این امر به مدت یک هفته تنش ها را با جزیره تشدید می کند.

تایوان که تحت حاکمیت دموکراسی است او پاسخ داد که فقط شهروندان خودشان می توانند درباره آینده خود تصمیم بگیرند. و از چین خواسته است که اجبار را متوقف کند. تایوان تحت فشار فزاینده نظامی چین برای پذیرش حکومت این کشور قرار دارد.

در سخنرانی در سالن مردم پکن شی گفت چینی ها این کار را کرده اند “سنت های باشکوه” در مبارزه با جدایی طلبی

جدایی تایوان برای استقلال بزرگترین مانع برای دستیابی به اتحاد مجدد میهن است. به گفته رویترز ، او جدی ترین خطر پنهان برای بازسازی ملی است.

سربازان نیروی دریایی پرچم تایوان را بر روی ROCS Chang Chien در Kaohsiung ، تایوان در 9 اکتبر 2021 تنظیم می کنند.
رویترز/آن وانگ
تصویری غول پیکر از سان یات سن بر روی شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین و دیگر رهبران قرار دارد.  که در نشست جشن 110 سالگی انقلاب شینهای شرکت کردند  در تالار بزرگ مردم در پکن ، چین ، 9 اکتبر 2021.
رئیس جمهور چین شی جین پینگ و دیگر رهبران در جلسه بزرگداشت 110 سالگی انقلاب شینهای در تالار بزرگ مردم در پکن ، چین در 9 اکتبر 2021 شرکت کنید.
رویترز/کارلوس گارسیا راولینز

این سخنرانی ، که به مناسبت سالگرد انقلابی است که آخرین سلسله را در سال 1911 سرنگون کرد ، لحن ملایم تری را در ماه ژوئیه نشان داد ، هنگامی که شی قول داد که تلاش های تایوان برای استقلال را “زیر پا” بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید