چگونه یک ماساژ درمانی می تواند به شما کمک کند تا به سرعت بر ناراحتی بعد از تمرین غلبه کنید


وقتی از اصطلاح “ماساژ درمانی” استفاده می شود، طبیعی است که با “این چیست؟” پاسخ دهیم. این نوعی ماساژ است که به آن ماساژ ورزشی می گویند. ماساژ درمانی معمولاً برای تسکین طیف وسیعی از بیماری ها یا آسیب ها استفاده می شود و توسط یک متخصص واجد شرایط انجام می شود. این نوعی ماساژ است که معمولا برای کمک به تسکین درد مزمن یا تسکین درد پس از یک ورزش سالم استفاده می شود.

بیشتر…

ماساژ درمانی بعد از یک تمرین سالم

پس از یک ورزش سالم، اغلب ناراحتی خفیف عضلات و بافت نرم وجود دارد. بنابراین برای کاهش تجمع اسید لاکتیک در عضلات باید تمرینات آرام بخش انجام داد. همچنین، ماساژ درمانی می تواند تسکین قابل توجهی از این عوارض متداول ورزش سالم ارائه دهد. هنگامی که ماساژ توسط یک متخصص آموزش دیده انجام می شود، هدف کاهش یا از بین بردن درد عضلانی تاخیری (DOMS) است.

هدف از ماساژ درمانی کمک به بهبود طبیعی بدن با افزایش جریان خون در عضلات و بافت‌های نرم است. یک ماساژدرمانگر بدن را دستکاری می کند تا پاسخ های عصبی را در سراسر بدن تغییر دهد و بهبودی سریع را تسهیل کند. ماساژ برای جلوگیری از آسیب باید توسط یک متخصص آموزش دیده انجام شود و به عنوان یک ماساژ درمانی طبقه بندی می شود.

علاوه بر یک ماساژ درمانی پس از تمرین، می توان از آن برای پیشگیری یا کنترل آسیب ها نیز استفاده کرد و توسط تیم های ورزشی حرفه ای در سراسر جهان تایید شده است. با تمرکز بر بافت های نرم، ماساژ درمانگران با فیزیوتراپیست ها، فیزیوتراپیست ها و سایر متخصصان پزشکی برای طراحی یک برنامه درمانی سفارشی کار می کنند.

سایر کاربردهای ماساژ درمانی

فشاراین پدیده ای است که همه ما با تولید هورمون کورتیزول در بدن تجربه می کنیم. استرس و ترشح کورتیزول برای چگونگی تکامل انسان در طول تاریخ ضروری است. اغلب از آن به عنوان پاسخ “پرواز یا مبارزه” یاد می شود. با این حال، در جامعه امروزی، بیشتر احتمال دارد که استرس ناشی از روابط، محل کار یا به دلیل استرس مالی را تجربه کنیم. پاسخ بدن ما یکسان است. عضلات ما منقبض و منقبض هستند. در حالی که ماساژ درمانی نمی تواند به از بین بردن عوامل استرس زا کمک کند، اما می تواند به درمان علائم کمک کند.

شایع ترین تظاهرات استرس در بدن، کشش در گردن، شانه ها، پشت و فک است، اگرچه می تواند در هر نقطه از بدن رخ دهد. ماساژدرمانگر میزان دقیق فشاری که باید برای تسکین عضله اعمال شود را می داند.

سایر مشکلات سلامتی را نیز می توان با ماساژ درمانی درمان کرد. گرفتگی های مکرر عضلانی که در نتیجه گردش خون ضعیف یا عدم تعادل مواد معدنی در خون (پس از مشورت قبلی با پزشک) رخ می دهد نیز می تواند از بین برود. همچنین می توان از آن برای کمک به درمان آتروفی عضلانی (انقباض عضلانی)، شانه یخ زده، آرتریت، آسیب، فیبروزیت و اسپوندیلیت استفاده کرد که همه اینها شرایط پزشکی نسبتاً رایجی هستند. همچنین می‌توان از ماساژ درمانی برای تثبیت عضلات برای تسکین سردرد و سیاتیک استفاده کرد.

در حین ماساژ درمانی چه اتفاقی می افتد؟

مانند بسیاری از اشکال درمان پزشکی، برای درمانگر مهم است که درباره پیشینه شما اطلاعات بیشتری داشته باشد و در مورد سلامت کلی و سبک زندگی شما سؤالاتی بپرسد. بسته به بیماری شما، پزشک از شما می خواهد که روی مبل یا میز ماساژ دراز بکشید. در صورت لزوم، شما را با حوله می پوشانند تا از نجابت خود محافظت کنید. کرم ها یا روغن ها معمولاً برای کاهش اصطکاک و کمک به ماساژ روی پوست استفاده می شوند.

از آنجایی که بسیاری از بیماری ها با ماساژ درمانی درمان می شوند، درمانگر شما از تکنیک های مختلفی برای شناسایی اولیه مشکل و سپس شروع درمان استفاده می کند. در بیشتر موارد، آنها یک نفوذ عمیق و محکم به عضلات وارد می کنند و با مفاصل مختلف مقابله می کنند. ممکن است باعث ناراحتی خفیف شود اگرچه هیچ چیز خیلی جدی نیست.

اهمیت دیدن یک متخصص

در اینجا در کلینیک محله، ما یک تیم مجرب و بسیار آموزش دیده از متخصصان پزشکی برای درمان بیماری های شما داریم. ضروری است که برای جلوگیری از درد بیش از حد یا حتی آسیب به دنبال درمان حرفه ای باشید. متخصصان علت مشکل را تعیین کرده و راه های درمانی مناسب را پیشنهاد می کنند. درمانگران آموزش دیده دقیقا می دانند که در کجا فشار وارد کنند و چقدر اعمال کنند. این از آموزش حرفه ای ناشی می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/