چگونه بدن شما از تغذیه بهبود یافته استفاده می کند

سم زدایی، پاسخ پاکسازی

هنگامی که شروع به استفاده از مکمل های غذایی خوب می کنید که از سیستم غدد درون ریز و ایمنی و ارتباط سلول به سلول پشتیبانی می کنند و هنگامی که رژیم غذایی خود را بر اساس نوع متابولیک فردی خود تنظیم می کنید، بدن شما شروع به ایجاد تغییرات مثبت می کند.

برای اکثر افراد، این تغییرات راحت خواهد بود و مزایای آن از همان ابتدا قابل توجه خواهد بود. اثرات رایج عبارتند از انرژی بیشتر، رفاه بیشتر، کاهش ناراحتی، رهایی از مشکلات حاد، وضوح ذهنی بیشتر، بهبود عملکرد و غیره.

از آنجایی که بدن هر فردی در نحوه استفاده از مواد مغذی منحصر به فرد است، زمان و ماهیت تغییراتی که رخ می دهد برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

سم زدایی

با گذشت زمان، بدن ما سموم را از آفت‌کش‌ها و سایر مواد شیمیایی موجود در غذاهای فرآوری‌شده، هوا و آب ناخالص، داروها، هضم و دفع ضعیف و ننوشیدن آب کافی جمع‌آوری می‌کند.

هر زمان که متابولیسم قادر به حذف یک مولکول سمی نباشد، باید آن را در بدن، به طور معمول در کبد یا بافت های چربی، ذخیره کند. بعداً، زمانی که متابولیسم به دلیل تغذیه بهتر، ورزش، بهبود تعادل هورمونی، کاهش استرس و غیره قوی تر شود، شروع به دفع سموم ذخیره شده می کند. این “پاسخ پاکسازی” بخشی از فرآیند طبیعی ساختن سلامت بدن است.

برای اکثر مردم، این فرآیند هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. آنها فقط به مزایای مثبت یا ناراحتی موقتی خفیف توجه می کنند و سپس مزایای مثبت غالب می شوند.

تعداد کمی از افراد متوجه می شوند که تا دو تا چهار ماه از مصرف مکمل ها اصلاً متوجه نمی شوند. سپس اغلب یک تغییر عمده در احساس آنها وجود دارد. پاسخ پاکسازی اولیه توضیح می دهد که چگونه این اتفاق می افتد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر