چگونه از شر کبد چرب خلاص شویم

اگر از کبد چرب رنج می برید، تنها نیستید! این شایع ترین بیماری کبدی در ایالات متحده است.

کبد چرب به عنوان یک بیماری خفیف در کبد شروع می شود که در آن چربی ها شروع به تجمع در سلول های کبد می کنند. این تجمع چربی معمولاً به خودی خود آسیبی ایجاد نمی کند و در مراحل اولیه هیچ علامتی وجود ندارد.

با این حال، با تجمع بیشتر چربی در سلول های کبد، باعث التهاب و تورم در کبد می شود. همانطور که کبد برای خلاص شدن از شر تجمع چربی تلاش می کند، علائمی را احساس می کنید و این نشانه یک وضعیت مضر در بدن شما است. این زمانی است که متوجه علائم کبد چرب می شوید.

اولین علائم هپاتیت و تورم آن عبارتند از:

 • حالت تهوع
 • دل درد
 • احساس سوزش در شکم
 • بثورات پوستی
 • خستگی و خستگی
 • سردرد

علت کبد چرب چیست؟

در ابتدا ممکن است فکر کنید که خوردن غذاهای چرب باعث کبد چرب می شود، اما این درست نیست.

۱. کبد نقش مهمی در متابولیسم چربی ها دارد. وقتی مشکلی در این متابولیسم پیش می‌آید، چربی‌های اضافی شروع به تجمع در کبد می‌کنند.

۲. بسیاری از متخصصان سلامت معتقدند که رشد بیش از حد کاندیدا تخم مرغباکتری مخمر موجود در روده ممکن است علت اصلی بیماری کبد چرب باشد. کاندیدا شایع ترین علت عفونت قارچی در زنان است. اگر بیش از حد دستگاه گوارش شما را پر کند، باعث ایجاد مشکلاتی در متابولیسم شما می شود.

۳. کبد مسئول ذخیره گلوکز (قند) در خون است. اگر قند خون خیلی بالا باشد، کبد قند اضافی را به چربی تبدیل می کند و شروع به تجمع در کبد می کند. توجه به این نکته ضروری است که کاندیدا از قند و کربوهیدرات های تصفیه شده (غذاهایی که در بدن شما به قند تبدیل می شوند) تغذیه می کند و شما را با هوس قند مواجه می کند.

۴. کبد شما مسئول حذف باکتری ها و سموم مضر از خون شما است. همچنین میکروب هایی که از طریق روده وارد بدن می شوند را از بین می برد. پردازش این باکتری ها، سموم و میکروب ها توسط کبد منجر به تولید محصولات جانبی سمی در دستگاه گوارش می شود. هنگامی که سیستم گوارشی مملو از سموم می شود، کبد در تلاش برای خلاص شدن از شر سموم غرق می شود.

چگونه از شر کبد چرب خلاص شویم

زمانی که کبد تلاش می کند تا از شر تجمع چربی خلاص شود، علائم شدیدی مانند خستگی، خستگی، معده درد و کم انرژی را تجربه می کنید. این علائم کبد چرب شما را از لذت بردن از زندگی روزمره باز می دارد.

 • اول اینکه اگر اضافه وزن دارید، کاهش وزن ضروری است. کاهش وزن تا حد زیادی مهم ترین درمان است. تحقیقات نشان می دهد افرادی که تنها ۹ درصد از وزن کل بدن خود را از دست دادند، توانستند این کار را انجام دهند منعکس کنند بیماری کبد چرب.
 • مصرف قند خود را کاهش دهید. کبد قند اضافی را به چربی تبدیل می کند. قند کم در رژیم غذایی شما به این معنی است که کبد شما برای تبدیل قند به چربی به سختی کار نمی کند.
 • کربوهیدرات های ساده، به خصوص نان سفید، پاستا و برنج را محدود کنید. کبد این کربوهیدرات های ساده را مستقیماً به قند تبدیل می کند. سپس قند به چربی تبدیل می شود که در کبد ذخیره می شود.
 • شما می توانید با خوردن کربوهیدرات های پیچیده تر استرس کبد خود را کاهش دهید. نان غلات کامل، کراکر و برنج قهوه ای با فیبر بالا بخورید.
 • خوردن میوه ها و سبزیجات تازه و نوشیدن آب فراوان به دفع رسوبات چربی در کبد کمک می کند. این همچنین به دفع سموم از بدن شما کمک می کند و می توانید به سرعت احساس بهتری داشته باشید.
 • در نهایت، از غذاهای پاک کننده، گیاهان و مکمل های طبیعی برای سم زدایی و پاکسازی کبد خود استفاده کنید. این به آرام کردن التهاب، کاهش تورم و تسکین درد کمک می کند.

اگر التهاب، تورم و سایر علائم بیماری کبد چرب دارید، به این معنی است که چربی بیش از حد در سلول‌های کبد انباشته شده و کبد با حداکثر ظرفیت خود کار نمی‌کند. خبر خوب این است که کبد می تواند سلول های جدید را بازسازی کند و بافت های سالم جدیدی را رشد دهد.

واقعیت ساده این است که کبد شما توانایی شگفت انگیزی برای التیام دارد. اگر کبد چرب دارید، بسیار مهم است که از هم اکنون مراقبت از کبد خود را شروع کنید – قبل از اینکه تجمع چربی باعث آسیب بیشتر به کبد شما شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر