چگونه از اپلیکیشن موبایل کسب درآمد کنیم؟


گرفتن یک ایده و تبدیل آن ایده به یک نتیجه سودآور دو چیز کاملا متفاوت است. بسیاری از مردم ایده طراحی یک اپلیکیشن را دارند، اما به کسب درآمد از آن و بازگشت سرمایه فکر نمی کنند.

برای دسترسی سریعتر به داغترین اخبار فناوری اطلاعات اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کاماپرس، خوشبختانه راه های زیادی برای کسب درآمد از طریق اپلیکیشن وجود دارد. در این قسمت راه حل های مختلفی را برای شما قرار داده ایم تا پس از طراحی اپلیکیشن موبایل از آن درآمد کسب کنید.

بیشتر بخوانید:

تولید درآمد مستقیم و غیرمستقیم از اپلیکیشن موبایل

استراتژی‌های کسب درآمد از اپلیکیشن‌های موبایل را می‌توان به ۲ دسته تقسیم کرد:

  • کسب درآمد مستقیم – پولی که مستقیماً از برنامه می آید. به عنوان مثال، پولی که کاربران باید برای نصب برنامه از اپ استور یا فعال کردن ویژگی های برنامه بپردازند.
  • کسب درآمد غیرمستقیم – محصولات یا خدمات مستقلی که در یک برنامه رایگان فروخته می شوند، درآمد غیرمستقیم از برنامه ایجاد می کنند.

سود از برنامه تلفن همراه - Kamapress

۶ استراتژی برای کسب درآمد از اپلیکیشن های موبایل

برای ایجاد درآمد مستقیم یا غیرمستقیم از اپلیکیشن می توان راه حل ها و استراتژی های مختلفی را اتخاذ کرد. در این قسمت ۶ روش کسب درآمد از اپلیکیشن های موبایل را به همراه مزایا و معایب آن ها توضیح می دهیم.

۱. دانلود نرم افزار پولی

ساده ترین راه برای کسب درآمد از کاربران تلفن همراه، دریافت هزینه برای نصب برنامه است. بسیاری از اپلیکیشن های موبایل هزینه کمی را برای نصب خود دریافت می کنند. به عنوان مثال، اکثر برنامه های کاربردی خارجی پولی در فروشگاه گوگل کمتر از ۵ دلار قیمت دارند. همین هزینه اندک باعث می شود که بسیاری از افراد بدون اینکه به قیمت آن فکر کنند اقدام به خرید و استفاده از برنامه کنند.

البته، وقتی برنامه خود را پولی می کنید، نباید انتظار داشته باشید که به اندازه یک برنامه رایگان محبوب باشد. اکثر مردم از برنامه هایی که نصب رایگان نیستند اجتناب می کنند.

۲. پرداخت ها و خریدهای درون برنامه ای

پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای را می‌توان هم در برنامه‌های رایگان نصب و هم در برنامه‌های پولی طراحی کرد. این روش برای انواع محصولات فیزیکی و مجازی قابل استفاده است. این روش به ویژه در برنامه های بازی محبوب است. مردم به دنبال خرید سکه های مجازی یا تجربه های جدید هستند و حاضرند برای آن پول بپردازند. یکی از نمونه های موفق در این زمینه بازی Pokemon Go بود که توانست از اپلیکیشن رایگان خود بالغ بر ۳ میلیارد دلار درآمد کسب کند.

پرداخت های درون برنامه ای را می توان در اپلیکیشن های تجارت الکترونیک نیز یافت. خرید محصولات یا خدمات از طریق اپلیکیشن در این دسته قرار می گیرد.

سود از برنامه تلفن همراه - Kamapress

۳. خرید اشتراک

اشتراک ها ایده خوبی برای کسب درآمد از اپلیکیشن ها هستند. اشتراک ها را می توان در انواع برنامه های تلفن همراه یافت. در این استراتژی، کاربران برنامه را بدون پرداخت دریافت می کنند. اما برای دسترسی به محتوا باید اشتراک ماهانه یا سالانه بخرند و آن را تمدید کنند.

چندین برنامه می توانند از این روش برای ایجاد درآمد استفاده کنند. از برنامه‌های تناسب اندام گرفته تا رژیم‌های غذایی، فیلم، کتاب و حتی خدمات ماهیانه کسب‌وکارهای کوچک مانند نظافت خانه و مواردی از این قبیل.

۴. استراتژی Freemium

استراتژی Freemium یک استراتژی موفق برای کسب درآمد از طریق برنامه است. این کلمه که از ترکیب دو کلمه Free و Premium تشکیل شده است راه حل ترکیبی اشتراک و پرداخت در برنامه است.

در این استراتژی نسخه اولیه یا اولیه خدمات یا محصولات اپلیکیشن به صورت رایگان ارائه می شود. اما برای دسترسی به امکانات بیشتر، پس از مدتی استفاده از طرح فریمیوم، کاربران باید اقدام به خرید اشتراک یا پرداخت درون برنامه ای کنند. خاص ترین نمونه از این استراتژی را می توانید در اپلیکیشن Spotify مشاهده کنید که به کاربران امکان گوش دادن رایگان به موسیقی را می دهد. اما اگر کاربران بخواهند فایل های موسیقی را دانلود کنند یا از شر بسیاری از تبلیغات خلاص شوند، باید اشتراک بخرند.

نسخه های آزمایشی رایگان که به کاربر امکان استفاده برای مدت زمان مشخصی را می دهد نیز در این استراتژی قرار می گیرد.

۵. استفاده از تبلیغات

اگر برنامه شما نرخ دانلود بالایی دارد، می توانید از تبلیغات درون برنامه ای درآمد کسب کنید. طبق آخرین آمار، تبلیغات اپلیکیشن موثرترین راه برای کسب درآمد بوده است. این تبلیغات می توانند در قالب های مختلف از ویدئو گرفته تا بنر و پنجره های پاپ آپ باشند. مدل درآمدزایی از تبلیغات اپلیکیشن می تواند یکی از موارد زیر باشد:

  • CPC (هزینه هر کلیک)
  • CPI (هزینه هر نصب)
  • CPA (هزینه هر خرید)
  • CPM (هزینه هر هزار بازدید)
  • CPV (هزینه هر چشم انداز)

سود از برنامه تلفن همراه - Kamapress

۶. کاربرد به عنوان یک محصول اضافه شده

یکی از روش های کسب درآمد غیرمستقیم این است که اپلیکیشن موبایل خود را به صورت رایگان به همراه یک محصول دیگر بفروشید. نرم افزارهای دسکتاپ زیادی وجود دارد که برای خرید آنها باید هزینه پرداخت کنید. در صورت خرید توسط کاربر، اپلیکیشن موبایل معمولاً به صورت یک نسخه افزودنی رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد. نمونه خاصی از این روش درآمدزایی را می توان در نرم افزار حسابداری معروف QuickBooks مشاهده کرد. البته در این شرایط افراد هرگز نمی توانند نسخه موبایل نرم افزار را نصب کنند.

چگونه مدل کسب درآمد مناسب را برای اپلیکیشن انتخاب کنیم؟!

راه های زیادی برای کسب درآمد از اپلیکیشن ها وجود دارد. علاوه بر این، شما محدود به استفاده از یک روش نیستید. برای مثال، ممکن است هم پرداخت درون برنامه ای داشته باشید و هم تبلیغات نمایشی در اپلیکیشن موبایل خود.

با این حال، هیچ فرمولی برای تعیین بهترین استراتژی کسب درآمد برای اپلیکیشن شما وجود ندارد. در برخی صنایع، پرداخت درون برنامه ای ساده ترین راه است. مخصوصاً برای مشاغل تجارت الکترونیک. با این حال، باید استراتژی‌های مختلف کسب درآمد را بسته به مخاطبان خود آزمایش کنید و KPIهای ارزشمند در صنعت خود را دنبال کنید تا بفهمید کدام روش موفق‌ترین است.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: