چهار دهه خدمت فرهنگی استاد خدامی را جشن می گیریم


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، قاسم عزیززاده گورجی فرماندار بابل شامگاه دوشنبه در آئین تجلیل از چهار دهه فعالیت هنری قاسم خدامی اظهار داشت: این مراسم فرصت مغتنمی برای گرامیداشت یاد و خاطره قاسم خدامی است. مرحوم صدا و سیمای مازندران. هنرمند سید قاسم خدامی و همچنین مرحوم علیزاده از دیگر هنرمندان استان و کشور را گرامی بداریم.

وی این گونه گردهمایی ها را تجلیل از شخصیت این هنرمند و آثار هنری وی دانست و گفت: ای کاش فرصتی برای تجلیل و تجلیل از هنرمندان در طول عمرشان فراهم می شد.

فرماندار بابل گفت: از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان انتظار می رود در راستای تکریم هنر و تعظیم هنرمندان گام های موثری بردارد.

وی ضمن تشریح شخصیت مرحوم خدامی گفت: یکی از ویژگی های بارز ایشان این بود که به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار می کرد و همین ویژگی باعث شد در بین هنردوستان جاودانه شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابل با ارائه این مطلب با بیان اینکه ارزش هنر و هنرمند و جایگاه والای او بر هیچکس پوشیده نیست، گفت: آثار فاخری که از مرحوم خدامی در عرصه های مختلف رادیو و صداوسیما به جای گذاشته است. تلویزیون و سینما پخش شد. نقش بسزایی در جریان هنری شهرستان و استان دارد

وی از ماندگاری مرحوم سید قاسم خدامی در خلق سبک جدید خود در عرصه صدا و سیما که همان بومی سازی آثار بود یاد کرد.

گفتنی است در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم سید قاسم خدامی از هنرمندان پیشکسوت شهرستان نیز تجلیل شد.

ویوا قاسم خدامی در مرداد ماه ۱۳۹۸ پس از چهار دهه فعالیت مستمر هنری، دارفانی بر اثر بیماری کرونا درگذشت.

انتهای پیام/۳۱۴۱/ق
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید