چرا پورتو لایق قهرمانی در پرتغال بود؟ / طارمی یکی از ۳ ستون تیم نام گرفت


به گزارش خبرگزاری فارس، شنبه شب گذشته پورتو با پیروزی مقابل بنفیکا در لحظات پایانی توانست سی‌امین قهرمانی خود در لیگ پرتغال را در خاک دشمن بدست آورد و پس از ۲ سال دوباره فاتح این رقابت شود.

رسانه مشهور maisfutebol گزارشی در خصوص قهرمانی پورتو نوشت و از بازیکنانی چون مهدی طارمی تمجید کرد.

برونو آندراده، خبرنگار maisfutebol گزارش خود را با تیتر «حقیقت ۲ سانتی‌متر» آغاز کرد و نوشت: ۲ سانتی‌متر، تنها ۲ سانتی‌متر باعث شد تا ضربه زیبای داورنی نونز به گل بدل نشود و بنفیکا به برتری دست نیابد. پورتو در خاک لیسبون و ورزشگاه بنفیکا به برتری رسید تا قهرمانی را مقابل آنها جشن بگیرد.

رسانه پرتغالی ادامه داد: قهرمان پرتغال به بهترین، متعادل‌ترین و باثبات‌ترین تیم این فصل رسید. تیمی که با آمارش همه چیز را توضیح خواهد داد.

این تیم ۶ امتیاز با اسپورتینگ و ۱۷ امتیاز با بنفیکا فاصله دارد. با ۸۴ گل زده بهترین خط حمله لیگ را دارد و با ۲۲ گل خورده بهترین خط دفاع را به ثبت رسانده است.

در این مسابقات ۳۰ بازیکن از ترکیب پورتو در میدان حضور داشتند که می‌توان به ۵ بازیکن مهم اشاره کرد: دیگو کاستا، ژائو ماریو، ویتینا، فابیو ویرا و فرانسیسکو کونسیسائو

پورتو البته در ۳ قسمت از زمین، ۳ ستون داشت. ستون‌های تیم په په در دفاع، اوتاویو در میانه و طارمی در خط تهاجمی بودند.

در نیمه اول مسابقات، لوئیز دیاز عالی کار کرد و در زمستان به لیورپول رسید. با رفتن او تعادل تیم به هم نخورد.

پورتو در مسابقاتی قهرمان‌های گمنام مثل زایدو را به دنیا معرفی کرد و بالاتر از هر چیزی یک مربی پرتغالی از دل پورتو زاییده شد. شخصی به نام سرخیو کونسیسائو!

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید