چرا شلوغی دلتا کرونا بیشتر می شود؟


کرونا دلتا حتی در افرادی که واکسینه شده اند بسیار مسری است. محققان معتقدند جهش های ژنتیکی خاصی به ویروس اجازه می دهد تا بهتر در سلول ها جا بگیرد ، پاسخ های ایمنی را سرکوب کرده و بار ویروس را افزایش دهد. شیوع تفاوت های دلتا در جهان نگرانی ها را افزایش می دهد ، به ویژه در افرادی که اضافه وزن ندارند. محققان چینی دریافتند افراد آلوده به دلتا حدود 1000 برابر بیشتر از افراد آلوده به زخم بار ویروسی در معده خود دارند. واکسن کووید -19 محافظت قوی در برابر واکسن های دلتا دارد. اما افزایش شیوع به معنی بستری شدن بیشتر در بیمارستان و افرادی است که در مرگ های ناخواسته جان خود را از دست می دهند. واکسن ها می توانند از انتشار گونه های آلفا جلوگیری کنند ، اما دلتا همچنین می تواند توسط افرادی که واکسینه شده اند منتقل شود.

چگونه از کرونا دلتا جلوگیری کنیم؟

به نظر می رسد درگیری با سیگنال های دلتا خطر بالینی را افزایش می دهد. مطالعات اولیه در اسکاتلند نشان داد افراد واکسینه نشده مبتلا به دلتا دو برابر افراد واکسینه نشده آلوده به آلفا در بیمارستان بستری شده اند. عفونت دلتا قرار گرفتن افراد در معرض بیماری های عفونی را افزایش می دهد. راهکارهایی مانند پوشیدن ماسک ، حفظ نظم اجتماعی و اجتناب از فضاهای عمومی شلوغ می تواند خطر ابتلا را کاهش دهد. کارشناسان می گویند بهترین راه برای محافظت از خود در برابر دلتا و انواع دیگر باکتری ها ، دریافت واکسن عمومی است.

چرا Delta Corona شلوغ تر می شود؟

برای درک اینکه چرا کرونا دلتا اینقدر مسری است ، محققان علت تفاوت آن با سایر انواع ویروس کرونا را بررسی کردند. در بسیاری از موارد ، دانشمندان به دنبال درک پروتئین سنبله ای شکل در ویروس COVID-19 هستند. مولکولهای این پروتئین به عنوان عوامل اتصال دهنده کلیدی عمل می کنند تا راه را برای ورود ویروس به سلولهای انسانی باز کنند. بخش عمده ای از واکسن COVID-19 یک تزریق پروتئین ایجاد می کند که از ورود ویروس به سلول ها جلوگیری می کند.
جهش های مختلف در افزایش پروتئین ، مانند گروه های اتصال گیرنده ، اولین آنتی بادی را تقلید می کند. دلتا حاوی جهش هایی در پروتئین پروتئینی به نام D614G است که با نام “Doug” نیز شناخته می شود ، که ممکن است سطح پروتئین را در بخش ویروسی افزایش دهد.

دلتا را رشد دهید

فراتر از اسپایک را نگاه کنید

علاوه بر این تغییرات پیچیده ، محققان معتقدند ، تغییرات در ژنوم باکتریایی که با افزایش پروتئین ارتباط ندارد نیز باید در نظر گرفته شود. اگرچه افزایش پروتئین مهم است ، اما نباید نادیده گرفت که سایر مقیاس های پروتئینی ممکن است در ایجاد بیماری های عفونی و مرگ و میر بیشتر دخیل باشند.
دانشمندان هنوز در تلاشند تا ترکیب منحصر به فرد دلتا را از نظر جهش های ژنتیکی درک کنند. به عنوان مثال ، دلتا دو جهش عمده ندارد که بتا و گاما را تغییر می دهند و یک جهش منحصر به فرد در یک قسمت از ژنوم وجود دارد که به ویروس اجازه می دهد با سلول های انسانی ارتباط برقرار کند.
محققان بر این باورند که نوع دلتا می تواند دفاع ایمنی را در صورت وجود در سلول های انسانی سرکوب کند. آنها ابتدا دریافتند که جهش های غیر سنبله ای در نوع آلفا به او کمک می کند تا بهتر از پاسخ های مقاومت فرار کند. دلتا ممکن است همین کار را انجام دهد ، زیرا سلول را آلوده می کند و سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه با ویروس تحریک نمی کند. در نتیجه ، برخی از تظاهرات ویروسی خود را قبل از شروع واکنش به ویروس ایجاد می کند.
اگر سیستم ایمنی بدن نتواند به درستی پاسخ دهد ، عفونت رشد کرده و سپس گسترش می یابد. در نهایت منجر به بی نظمی مرگ و میر می شود. مطالعه پروتئین ها و جهش های پروتئینی مختلف در هر جهش به دانشمندان کمک می کند تا در آینده به گونه های مختلف پاسخگوتر باشند.

آشنای ما: قرص روی Max Max Vivation

واکسن ها برای تجهیزات حفاظتی بهترین هستند

واکسن COVID-19 موجود در پیشگیری از بیماری های قلبی و مرگ بسیار مثر است. کارشناسان معتقدند واکسن جهانی بهترین ابزار برای محافظت از شما و دیگران در برابر بیماری های جدی و مرگ ناشی از COVID-19 است. ماسک ها همچنین یک ابزار مهم در پیشگیری از بیماری های درجه پایین هستند. محققان نگران هستند که واکسیناسیون پایین منجر به گونه های جدیدی از ویروس شود و ویروس را در معرض خطر قرار دهد. به همین دلیل نه تنها می توانید با واکسیناسیون به خودتان کمک کنید ، بلکه می توانید از عفونت های جدید ویروس نیز جلوگیری کنید. هرچه ویروس افراد مختلف را بیشتر آلوده کند ، احتمال تغییر آن بیشتر است.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: verywellhealth

دیدگاهتان را بنویسید