چرا سهمیه بنزین ۳ هزار تومان کاهش یافت؟


به گزارش تجارت نیوز، فریدون عباسی درباره کاهش سهمیه ۳ هزار تومانی سوخت و برخی شنیده ها مبنی بر مقدمه ای برای افزایش قیمت این اقدام. گازوئیل وی بیان کرد: با توجه به اینکه مصرف بنزین افزایش یافته است، قرار است به نحوی این روند کنترل شود تا منجر به واردات نشود.

به گزارش ایلنا، وی افزود: بنزین با قیمت آزاد وارد می شود و کشور باید یارانه جداگانه ای برای آن در نظر بگیرد.

یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: این کاهش سهمیه برای کنترل مصرف و جلوگیری از واردات است گازوئیل و اگر تصمیم به واردات داریم در موارد ضروری باشد نه به منظور تامین سوخت سفر و کالاهای غیر ضروری.

در مورد امکان معرفی چینی به سه نرخ است گازوئیلوی گفت: در نهایت کشور ما باید به سمتی برود که قیمت حامل های انرژی واقعی شود اما زمانی واقعی شود که حقوق و دستمزد واقعی شود.

عباسی خاطرنشان کرد: اگر قرار است قیمت حامل های انرژی و سایر فرآورده ها در کشور ما با نرخ فوب خلیج فارس باشد، باید درآمد مردم یکسان باشد یا ارزش پول ملی حفظ شود. تا مردم زیر خط فقر نیفتند. در این صورت واقعی شدن قیمت حامل های انرژی اشکالی ندارد چون درآمد مردم هم واقعی است و به اندازه مصرف پول می دهند اما الان شرایط به گونه ای نیست که دستمزدها به سطح منطقه برسد. نرخ ها

وی ادامه داد: قیمت ها در کشورهای اطراف ما از جمله پاکستان، ترکیه و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس متفاوت است به عنوان مثال در ترکیه قیمت گازوئیل بسیار بالاست و در پاکستان در صورت قاچاق حدود ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان است، اما احتمالا قیمت کامل بنزین در ایران حدود ۱۲ هزار تومان است که البته تغییرات قیمت نفت خام روی قیمت آن تاثیرگذار است. محصول.

جلیل سالاری روز سه شنبه ۱۷ شهریور ماه از کاهش سهمیه دوم سوخت (سه هزار تومان بنزین) خبر داد و گفت: از ابتدای شهریورماه سهمیه دوم سوخت (سه هزار تومان بنزین) از ۲۵۰ لیتر به ۱۵۰ لیتر کاهش یافت. و سهمیه اول به همین میزان کاهش یافت ۶۰ لیتر همچنان موجود است.