چرایی تحریم انتخابات توسط مخالفان در بحرین – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر – گروه بین الملل: انتخابات بحرین هر ۴ سال یکبار برگزار می شود. پارلمان بحرین در سال ۲۰۰۲ بر اساس قانون اساسی تشکیل شد و متشکل از ۴۰ نماینده است که مستقیماً از طریق انتخابات انتخاب می شوند. در صورت تمدید انتخابات به دور دوم، بعد از یک هفته در روز شنبه ۲۸ آبان ماه و انتخابات خارج از کشور نیز در سفارتخانه ها، کنسولگری ها و نمایندگی های دیپلماتیک بحرین در خارج از کشور در روز سه شنبه ۱۷ آبان و در صورت برگزاری خواهد بود. مرحله دوم در ۱۵ نوامبر برگزار خواهد شد.

در عین حال، مخالفان سیاسی به دلیل سیاست سلطه جویانه رژیم و اجرای سیاست انزوای سیاسی توسط آل خلیفه و همزمان دستگیری مستمر رهبران مخالف و تبعید بسیاری از مذهبیون. و رهبران سیاسی کشور و نیز سازش و عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی و اعطای کورکورانه تابعیت سیاسی به بیگانگان برای تغییر ساختار جمعیتی بحرین با حمایت عربستان سعودی و همدستی آمریکا و آمریکا انگلیس در سایه سکوت نهادهای بین المللی و سازمان ملل در قبال این جنایات، شرکت در این انتخابات را تحریم کرد.

انتخابات بحرین را می توان انتخابات بدون رأی دهندگان نامید. این اولین بار نیست که مخالفان تصمیم به تحریم این انتخابات می گیرند و آن را انتخاباتی خلاف قانون اساسی و جعلی توصیف می کنند. انتخابات بحرین را می توان انتخابات بدون رأی دهندگان نامید. این اولین بار نیست که مخالفان تصمیم به تحریم این انتخابات می گیرند و آن را انتخاباتی خلاف قانون اساسی و جعلی توصیف می کنند. در آخرین انتخابات سال ۲۰۱۸، میزان مشارکت از ۳۵ درصد فراتر نرفت که نشان می دهد اکثریت گزینه تحریم را انتخاب کرده اند.

همانطور که اشاره شد؛ دلایل زیادی از جمله اقدامات آل خلیفه علیه مخالفان و محروم کردن آنها از حقوق سیاسی، مدنی و اقتصادی و همچنین اقدام این رژیم در عادی سازی روابط با مخالفان منجر به تحریم انتخابات توسط مخالفان شد. رژیم صهیونیستی. به صورت رسمی و عمومی.پیروزی. تحریم کنندگان شرکت در این انتخابات را چراغ سبز و توافق با سیاست عادی سازی آل خلیفه با تل آویو می دانستند.

این در حالی است که جمعیت الوفاق بحرین اخیرا ۱۳۹ دلیل مختلف برای تحریم انتخابات پارلمانی این کشور برشمرده است. در این گزارش، افزایش سیاست های تبعیض آمیز، مشکلات قانون اساسی، عدم رعایت حقوق شهروندی، فقدان چارچوب صحیح و عادلانه برای برگزاری انتخابات از جمله دلایل اصلی تحریم انتخابات پارلمانی در بحرین بوده است. .

چرا بایکوت انتخاباتی توسط مخالفان در بحرین؟

رژیم آل خلیفه بر اساس سیاست تبعیض قبیله ای، قومی و مذهبی شکل گرفت و نظام واقعی از این نوع سیاست بیرون نخواهد آمد.

به موقع آل خلیفه بیکار ننشسته و با بازی با ارقام نتایج انتخابات به دنبال القای این است که سیاست تحریم مخالفان راه به جایی نبرده است. علاوه بر این، این رژیم از سیاست معمول ارعاب استفاده کرد و تهدید کرد که هرکس در انتخابات شرکت نکند از خدمات اجتماعی محروم خواهد شد و هر کارمندی که رای نیاورد شغل خود را از دست خواهد داد. آل خلیفه بیکار ننشسته و با بازی با ارقام نتایج انتخابات به دنبال القای این است که سیاست تحریم مخالفان راه به جایی نبرده است. علاوه بر این، آل خلیفه از سیاست مرعوب معمول استفاده کرد و تهدید کرد که هرکس در انتخابات شرکت نکند از خدمات اجتماعی محروم خواهد شد و هر کارمندی که رأی نیاورد شغل خود را از دست خواهد داد.

آل خلیفه در انتخابات جاری اقدامات دیگری انجام داد و نام کسانی را که دو بار انتخابات را تحریم کردند از فهرست رای دهندگان حذف کرد.

جدای از این سیاست نظام رهبری در بحرین، اگر فرض کنیم مخالفان سیاست تحریم را کنار بگذارند، با توجه به تدابیر محدودکننده پادشاه بحرین در قبال نمایندگان و منع هر گونه مناظره اعتراضی، مطیع و مطیع خواهیم بود. مجلس مطیع اگرچه اصولاً مجلس بحرین نقش مهمی در بحرین ندارد.

این مجلس در حوزه تصمیم گیری های راهبردی و مهم و همچنین قدرت ممانعت از مقامات و همچنین اختیار رسیدگی به پرونده شهروندی سیاسی آل خلیفه را ندارد. به طور خلاصه می توان گفت که نقش پارلمان در بحرین رسمی است و ایجاد آن در راستای خدمت به سیاست آل خلیفه است.

این در شرایطی است که نظام بحرین اصلاحاتی انجام داده است که اختیارات دولت را افزایش داده و نمایندگان را محدود می کند. دولت توجهی به مصوبات مجلس ندارد. فقط رئیس مجلس حق اظهار نظر دارد. در جلسات محرمانه مجلس تلفن همراه و سامانه نمایندگان گرفته می شود و نمایندگان حق ندارند در این جلسه محرمانه چه خبر است. علاوه بر اینکه زمان محدودی برای اظهار نظر نمایندگان وجود دارد، در جلسات پارلمان آل خلیفه نیز اجازه انتقاد یا اتهام داده نمی شود.

سید علوی الموسوی، فعال بحرینی درباره مجلس بحرین گفت: تحریم انتخابات به این دلیل است که کار مجلس در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ وضع مالیات، اقدام علیه مستمری بگیران، گرسنه نگه داشتن مردم و بی تفاوتی نسبت به شکنجه بوده است. قتل، دزدی و فساد. خطرناکتر از آن عدم موضع گیری در قبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی با وجود مخالفت گسترده مردم است. مجلس بحرین نه تنها در قبال یهودی سازی بحرین و نفوذ صهیونیست ها سکوت اختیار کرده است، بلکه رئیس جمهور آن نیز این عادی سازی را تحسین کرده است.

چرا بایکوت انتخاباتی توسط مخالفان در بحرین؟

وی در خصوص اقدامات رژیم بحرین علیه رای دهندگان می افزاید: رژیم سیاست تهدید علیه تحریم کنندگان انتخابات را در پیش گرفته است. این انتخابات مضحک حداقل استانداردهای انصاف را رعایت نمی کند. حوزه های انتخاباتی به طور عادلانه توزیع نشده است، هیئت نظارت داخلی و بین المللی مستقلی وجود ندارد، جای تقلب وجود دارد و علاوه بر این، ۱۰۰۰۰۰ نفری که انتخابات قبلی را تحریم کرده اند، اجازه رای دادن ندارند. این انتخابات در حالی برگزار شد که رهبران اپوزیسیون در زندان به سر می برند، بنابراین نامزدهای مجلس وزن قابل توجهی ندارند و برنامه های آنها مضحک است.

شیخ حسین الدیحی معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین نیز گفت: رژیم بحرین در حال تدارک تأسیس سفارت رژیم صهیونیستی در بحرین است تا آن را به عنوان لانه جاسوسی اسرائیل در منطقه فعال کند. این اقدام یک تهدید خواهد بود[all-Bahrainur-re;junkolluMinkejjaL-isforziestensivitar-re;imtal-Baħrejnbiexjixtril-votiul-ftitpossibbiltajiettal-oppożizzjonidanir-reġimiffaċċjafallimentdiplomatikuIr-reġimgovernattivta’Manamażammin-nazzjonfil-faqarminkejjalikellul-monopoljutal-ġidnazzjonalita’danil-pajjiżus-setturiekonomiċivitalitan-nazzjonIl-faqarhuwafenomenumifruxlijitfa’dellfuqil-ħajjatan-niesta’danil-pajjiżuinqasminnnofsin-nies(47%)bissjirċievugħajnunamill-gvern

Huwa pjuttost ovvju li dawk li pparteċipaw fl-elezzjonijiet tal-lum mhumiex in-nies tal-Baħrejn, iżda l-armata u l-forzi tas-sigurtà, jew Indjani, Pakistani, Filippini, u l-eżekuturi tar-reġim dittatorjali ta’ Saddam li ħarbu lejn il-Baħrejn wara t-twaqqigħ tar-reġim tiegħu, kif ukoll g[exieren ta’ eluf ta’ mhux Bahraini li kienu mmexxija mill-gvern ta’ Manama.Bil-g[an li tinbidel il-komposizzjoni demografika ta’ dan il-pajji]به آنها تابعیت بحرینی داد.

حتی دولت بحرین نیز از این موضوع آگاه است. فعالان بحرینی سندی را که دادگاه پادشاهی بحرین در هشتم ربیع الثانی (سوم آبان) صادر کرده بود، فاش کردند که در آن خواستار اعزام نیروهای ویژه سعودی برای برخورد با هرگونه تظاهرات مردمی پس از اعلام انتخابات شده بودند. نتیجه گرفت و ریاض با این درخواست موافقت کرد

این در حالی است که اگر دولت بحرین از ابتدا به ندای مردم خود گوش می داد، مجبور نبود کمک های دولت سعودی و عجله برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را متواضعانه بپذیرد. پر واضح است که انتخابات رسمی و ناکارآمد دولت آل خلیفه تلاشی برای پنهان کردن عیوب ساختاری نظام سیاسی بحرین از جهان است.

این انتخابات همچنین تلاشی برای پنهان کردن حقیقت با هدف برون رفت از وضعیتی است که دولت منامه به دلیل اقدامات سرکوبگرانه، خودکامه و فرقه ای در آن گرفتار شده است. این در حالی است که دولت آل خلیفه کورکورانه از دولت عربستان در خارج اطاعت می کند و برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی شتاب کرده است.