پیکر سردار بی سر در شیراز تشییع شد/عجب محرمانه شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، همزمان با عاشورای حسینی، مراسم تشییع پیکر مطهر بی سر سردار عبدالله اسکندری از میدان شهدای شیراز به سمت حرم مطهر حضرت زهرا(س) برگزار شد. شاهچراغ (آ) برگزار شد و سپس آیت الله دژکام بر پیکر پاک این شهید نماز خواند.

پیکر مطهر سردار شهید اسکندری پس از اقامه نماز از حرم مطهر تا گلزار شهدای شیراز تشییع و در جوار همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد.

در نخستین روزهای خرداد ماه ۱۳۹۸ تصویر نوک نیزه این شهید والامقام که توسط داعش در سوریه به شهادت رسید در فضای مجازی دست به دست شد و این تصاویر بار دیگر همگان را به یاد کربلا و روز عاشورا انداخت.

شهید عبدالله اسکندری در تمام هشت سال دفاع مقدس در جبهه های نبرد حضور داشت و از یاران و یاران سردار جاوید الاثر حاج احمد متوسلیان بود.

در عملیات‌های خیبر، بدر، والفجر ۸، کربلای ۱، ۳، ۴، ۵ و ۸، والفجر ۱۰ و بیت شرکت کرد. مقدس ۴ نفر حضور داشتند. از دیگر مسئولیت های وی می توان به فرماندهی تیپ ۴۶ امام هادی، فرماندهی مهندسی تیپ ۴۲ قدر و فرماندهی مهندسی مبارزه با جبهه مقاومت اشاره کرد.

وی در اواخر دهه ۸۰ تا اوایل دهه ۹۰ مسئولیت بنیاد شهید و امور ایثارگران شیراز را بر عهده داشت. سردار اسکندری پس از عقب نشینی به لبیک به دستور رهبری و در دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام.آ) به سوریه رفت و در روزهای اول خرداد در حلب به اسارت گروهک درآمد اجناد شام سر وی توسط این گروه تروریستی تکفیری بریده و سر بریده شد.