پیونگ یانگ: ایالات متحده باید تمرینات هوایی تحریک آمیز را متوقف کند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه کره شمالی روز جمعه نسبت به برگزاری رزمایش هوایی نظامی در نزدیکی این کشور به آمریکا هشدار داد.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه کره شمالی، پیونگ یانگ از آمریکا خواست تا تمرینات هوایی تحریک آمیز را متوقف کند و هشدار داد که ادامه تحریکات با اقدامات متقابل مستمر به دنبال خواهد داشت.

کره شمالی روز پنجشنبه به تمدید مانور هوایی مشترک کره جنوبی و آمریکا واکنش نشان داد. پارک جونگ چون، دبیرکل کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی اعلام کرد: گزارش شده است که آمریکا و کره جنوبی رزمایش هوایی مشترک موسوم به «طوفان هوشیاری» را تمدید کرده اند.

این مقام کره شمالی در بیانیه خود که توسط رسانه های رسمی این کشور منتشر شد، در واکنش به تمدید این رزمایش، آن را “گزینه ای بسیار خطرناک و بد” توصیف کرد.

ارتش کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای کره شمالی حداقل ۱۰۰ گلوله توپ را به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) شلیک کردند که در خط مرزی بین کره فرود آمد.

در آن بیانیه گفته شده است که ارتش کره شمالی علاوه بر ۱۰۰ گلوله توپ، در مدت ۷ ساعت حداقل ۱۷ موشک بالستیک و انواع دیگر موشک ها را به سمت دریای شرق شلیک کرده است.

ساعاتی پس از انتشار این بیانیه، ارتش کره جنوبی در بیانیه جدیدی اعلام کرد که کره شمالی روز چهارشنبه ۶ موشک دیگر علاوه بر ۱۷ موشک قبلی شلیک کرده است.

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید