پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا ۲۱ شهریور ۱۴۰۱| تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، بازارهای مالی شامل طلا و سکه در روزهای اخیر تحت تاثیر سیگنال های مذاکرات وین، بازار دلار در کشورهای اطراف روند صعودی داشت. ارز به کانال ۱۴ میلیون تومان بازگشت. طلا امروز نیز برای دقایقی وارد کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد.

علی صادقین کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت نیوز می گوید: طبق اخبار برجام پیش بینی می شود در این روند قیمت ارز افزایش یابد و حتی حباب ارز نیز افزایش یابد.

در بازار طلا و سکه چه گذشت؟

طلا و سکه امروز در بازارهای مختلف تغییراتی وجود داشت. سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران قیمت طلا از افزایش زمان استقرار این خبر خبر داد. هر گرم طلای ۱۸ عیار تا یک میلیون و ۳۰۹ هزار و ۳۸۰ تومان معامله شد اما در زمان نگارش این خبر به یک میلیون و ۲۹۹ هزار و ۲۲۳ رسید که این رقم نسبت به بعدازظهر امروز حدود پنج هزار تومان و حدود ۱۶ هزار تومان افزایش یافته است. بیشتر از روز قبل طلا نیز دیروز روند افزایشی داشت و به حدود یک میلیون و ۲۸۴ هزار تومان رسید.

قیمت سکه طرح جدید نیز در این لحظه رو به افزایش است و به قیمت ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. این نرخ نسبت به بعدازظهر امروز ۵۰ هزار تومان و نسبت به روز گذشته ۱۴۲ هزار تومان افزایش داشته است. روند قیمت سکه امامی دیروز در نوسان بود و نتوانست در کانال ۱۴ میلیون تومان بماند.

قیمت سکه طرح قدیم هم اکنون در حال افزایش است و به ۱۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسیده است. این رقم نسبت به روز گذشته حدود ۴۲ هزار تومان افزایش یافته است. سکه بهار آزادی دیروز روند افزایشی داشت.

افزایش قیمت طلا و سکه

شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز نیز اعلام کرد که قیمت هر گرم طلا در زمان نگارش این گزارش به یک میلیون و ۲۹۸ هزار و ۹۰۰ تومان افزایش یافته است. حدود دو هزار تومان بیشتر از ظهر امروز و حدود ۱۴ هزار تومان بیشتر از روز کاری قبل. طلا نیز دیروز روند صعودی داشت.

این منبع همچنین اعلام کرد که قیمت تک نرخی سکه طرح جدید (امامی) در زمان نگارش این خبر تقریبا به ۱۴ میلیون و ۱۲۲ هزار تومان افزایش یافته است. این رقم نسبت به بعدازظهر امروز ۷۶ هزار تومان و نسبت به روز گذشته ۲۱۲ هزار تومان افزایش یافته است. واحد پول امامی نیز دیروز افزایش یافت.

به گزارش این سایت، ارز طرح قدیم (بهار آزادی) نیز در زمان نگارش این خبر در حال کاهش است و ۱۳ میلیون و ۳۶۹ هزار تومان معامله می شود. این رقم نسبت به بعدازظهر امروز ۴۲ هزار تومان و نسبت به دیروز ۸ هزار تومان کاهش داشته است. دیروز روند قیمت سکه بهار آزادی در این مبدا افزایشی بود و به سطح ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

اما نرخ اونس گلوبال در زمان نگارش این خبر، با وجود تعطیلی بازارهای جهانی، طبق گزارش برخی سایت ها، افزایش ۱۷۱۷ دلاری اعلام شد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

علی صادقین کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت نیوز می گوید: طبق اخبار برجام پیش بینی می شود در این روند قیمت ارز افزایش یابد و حتی حباب ارز نیز افزایش یابد.

وی افزود: اما با توجه به اینکه نرخ سود در آمریکا افزایش چشمگیری داشته و اونس نمی تواند افزایش یابد، انتظار نمی رود قیمت سکه امامی بالای ۱۴ میلیون تومان و ۲۰۰ یا ۳۰۰ افزایش یابد.

علائمی که بر قیمت طلا و سکه تاثیر می گذارد

آخرین نوسانات دلار

به گزارش تجارت نیوز، در دوره اخیر بازارهای مالی را شامل می شود دلار، طلا و سکهتحت تاثیر مذاکرات وین و اخبار سیاسی قرار گرفتند

این روزها نیز نشانه هایی از مذاکرات هسته ای و همچنین تحریم های جدید آمریکا علیه ایران روانه بازار شد. این نشانه ها در روزهای اخیر باعث افزایش قیمت دلار شده است.

این روزها قیمت دلار در بازار ایران و برخی کشورهای همسایه رو به افزایش است. سیگنال‌های سیاسی از یک و چند موضوع در کشورهای اطراف از جمله روند صعودی دلار در بازار سلیمانیه و کاهش ارزش پوند، پیامی گران به بازار ارز ایرانیان می‌دهد.

امروز بر اساس گزارش برخی کانال های تلگرامی، دلار در بازار آزاد روز خود را با روندی صعودی آغاز کرد. دیروز آخرین نرخ دلار نقدی ۳۰ هزار و ۴۰۰ تومان بود. معاملات امروز نیز مانند روز گذشته با قیمت ۳۰ هزار و ۵۵۰ تومان آغاز شد. در ادامه، دلار بین همین نرخ تا ۳۰ هزار و ۵۷۰ متغیر بود. در زمان نگارش این خبر، آخرین نرخ پیشنهادی برای معاملات نقدی به دلار ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان است. روند صعودی قیمت در رابطه با معاملات غیرقانونی فردا نیز ادامه دارد.

قیمت دلار در روزهای اخیر افزایش یافته است. دیروز طبق اعلام برخی کانال های تلگرامی کف و سقف قیمت دلار به ۳۰ هزار و ۳۷۰ و ۳۰ هزار و ۵۸۰ تومان رسید.

آخرین اخبار برجام

عصر دیروز سه کشور اروپایی با صدور بیانیه ای از موضع ایران در قبال مذاکرات انتقاد کردند.

آلمان، فرانسه و بریتانیا در این بیانیه مدعی شدند که نسبت به تعهد تهران برای رسیدن به نتیجه مذاکرات هسته ای تردید دارند. در این بیانیه آمده است: متن نهایی اروپایی در مورد بازگشت به توافق هسته ای شامل حداکثر انعطاف بود. متأسفانه ایران ترجیح داد از فرصت تعیین کننده دیپلماتیک استفاده نکند و به تشدید برنامه هسته ای خود ادامه داد. با نزدیک شدن به توافق، ایران بار دیگر موضوعات جداگانه ای را در رابطه با تعهدات بین المللی خود باز کرده است (میزان).

اخیراً تهران بار دیگر خواستار توقف تحقیقات آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد آثار اورانیوم غنی شده در سه سایت اعلام نشده شد. اما رافائل گروسی، دبیر کل این آژانس، درخواست ایران (شرق) را رد کرد.

ایران از بیانیه اروپا ابراز تاسف کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین بیانیه سه کشور اروپایی را غیرسازنده و مغایر با حسن نیت توصیف کرد و به این کشورها توصیه کرد به جای ورود به فاز تخریب روند دیپلماتیک، نقش فعال تری داشته باشند. ارائه راه حلی برای پایان دادن به چند اختلاف نظر باقی مانده.

ناصر کنعانی شامگاه شنبه در واکنش به اظهارات غیرسازنده و بر خلاف حسن نیت سه کشور اروپایی در خصوص مذاکرات رفع تحریم ها گفت: جای تعجب و تاسف است که تعاملات دیپلماتیک و تبادل پیام های بین طرف های مذاکره و هماهنگ کننده داده ها[ditiet g[addejjin biex jiffinalizzaw in-negozjati.Tliet pajji]اروپایی ها با اقدام انحرافی و رویکردی جدید به مذاکرات بیانیه ای صادر می کنند[or;udikjarazzjonib[aldinf’azzjonidevjantiu’lbog[odminnappro//infejjiedifin-negozjati

وی افزود: مایه تاسف است که سه کشور اروپایی با این اظهارنظر بد، گامی در جهت شکست مذاکرات رژیم صهیونیستی برداشته اند و بدیهی است که در صورت ادامه این رویکرد، باید مسئولیت را نیز بپذیرند. برای نتایج آن (ایرنا).

انتقاد روسیه و پاسخ فرانسه

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین نیز با انتقاد از بیانیه روز شنبه سه کشور اروپایی درباره ایران، صدور این بیانیه در شرایط کنونی مذاکرات هسته ای را اقدامی «به موقع» توصیف کرد.

میخائیل اولیانوف در صفحه توئیتر خود نوشت: (این اقدام سه کشور اروپایی) واقعا نابهنگام بود. درست در زمان حساس مذاکرات وین و در آستانه نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی.

از سوی دیگر، فیلیپ هررا، دیپلمات فرانسوی حاضر در مذاکرات برجام در توئیتر واکنش نشان داد و نوشت: شما بهتر از دیگران می دانید که این درست نیست. از زمان آخرین واکنش ایران، هیچ مذاکره فعال دیگری انجام نشده است (ایلنا).

نماینده روسیه: پاسخ ایران مانع از نتیجه نمی شود

همچنین نماینده روسیه در وین به فرانسه نوشت: پاسخ ایران مانعی برای رسیدن به روز آخر نیست.

اولیانوف در توییتر خود نوشت: البته من از پاسخ ایران آگاهم و کاملاً متقاعد شده ام که این مانع جدی در راه رسیدن به روز آخر نیست. راه حل به راحتی پیدا می شود.

ادامه: در یک نکته با شما موافقم: دیگر مذاکره فعالی وجود ندارد. این اشتباه ماست (رویداد ۲۴).

آمریکا از بیانیه سه کشور اروپایی حمایت می کند

پس از صدور بیانیه اروپا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره این بیانیه به صدای آمریکا گفت: ما با سه کشور اروپایی موافقیم که احیای برجام مشروط به اعلام تعطیلی آژانس بین المللی انرژی اتمی نباشد. تحقیق درباره کشف ذرات اورانیوم در سه سایت هسته ای ایران. .

وی در پاسخ به این سوال که آیا واشنگتن قصد دارد پرونده هسته ای ایران را در نشست آتی شورای حکام آژانس به شورای امنیت ملی ارجاع دهد، گفت: تحقیقات، پادمان سیاسی نیست، این تحقیقات ابزار مذاکره نیست. وقتی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به شورای حکام گزارش می‌دهد که مسائل باقی‌مانده با ایران به وضوح حل شده است، انتظار داریم پرونده ایران از دستور کار شورای حکام خارج شود، نه قبل از آن. ایرنا).

مرندی: اروپایی ها بی طرف نیستند

مشاور تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین تاکید کرد: کشورهای اروپایی بی طرف نیستند بلکه متحد آمریکا هستند و هر چه توافق هسته ای به تعویق بیفتد مشکلات کشورهای اروپایی بیشتر می شود.

محمد مرندی افزود: تروئیکای اروپایی و واشنگتن می دانند که برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است. ایران باید به توافقی برسد که منافعش را حفظ کند.

وی گفت: ما نمی توانیم به آمریکایی ها و اروپایی ها اعتماد کنیم و سه کشور اروپایی بی طرف نیستند، بلکه متحد آمریکا هستند و نباید فریب تبلیغات (ایسنا) را بخوریم.

ادعای جدید رژیم صهیونیستی

در همین حال یایر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که تل آویو اطلاعاتی درباره فعالیت های هسته ای ایران به کشورهای اروپایی داده است. رژیم صهیونیستی کارزار سیاسی را برای توقف توافق هسته ای و مبارزه با لغو تحریم ها علیه ایران آغاز کرد.

وی گفت: دلایلی داریم که نشان دهیم تلاش هایمان موفق بوده است (ایسنا).

سیگنال های سیاسی و شاخص های کلان اقتصادی در بعد قیمت داخلی و بین المللی دلار، طلا و سکه آنها موثر هستند

پیش بینی قیمت طلا را هر روز ساعت ۱۹:۰۰ در تجارت نیوز بخوانید.

اخبار تحولات بازار در صفحه گزارش بازارتجارت نیوز را بخوانید.