پیش بینی قیمت دلار در هفته آینده/ آیا حرکت قیمت ادامه خواهد داشت؟


به گزارش تجارت نیوز، قیمت دلار در روزهای اخیر روند نزولی داشته است. اما در دو روز اخیر ورق برگشت و روند قیمت ها افزایش یافت. این افزایش تا زمانی ادامه داشت که دلار وارد کانال ۳۰ هزار تومان شد اما دلار به کانال ۲۹ هزار تومان بازگشت. آخرین نرخ معاملات در روز گذشته به ۲۹ هزار و ۷۶۰ تومان رسید.

کارشناسان معتقدند این بلاتکلیفی نسبی تا زمان انتشار خبر نتیجه نهایی مذاکرات وین در بازار ادامه خواهد داشت.

حمیدرضا جیهانی کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت نیوز گفت: به نظر می رسد دلار در هفته آینده بین کانال های ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان در محدوده کمتر از نیم درصد نوسان داشته باشد. تا زمانی که ابهامات در مذاکرات وین، اخبار سیاسی و تجارت خارجی برطرف نشود، دلار به نوسانات خود ادامه خواهد داد.

چندی پیش علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت نیوز گفت: به نظر می رسد قیمت دلار در روزهای آینده تغییر چندانی نداشته باشد.

این کارشناس بازار مالی در ادامه افزود: پیش بینی می شود دلار در کانال فعلی یعنی محدوده ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان باقی بماند.

در مورد بازار چطور؟

اما دلار این روزها چه کرده است؟

دیروز سایت صرافی ملی قیمت دلار را بدون تحرک زیادی نسبت به روزهای گذشته ۲۸ هزار و ۵۴۲ تومان اعلام کرد.

اما دلار در بازار آزاد بر اساس گزارش برخی کانال های تلگرامی از روز گذشته نوسانات خود را آغاز کرد. صبح دیروز معاملات در بازار ارز با قیمت ۲۹ هزار و ۸۵۰ تومان آغاز شد. آخرین نرخ اعلام شده در معاملات نقدی ۲۹ هزار و ۷۶۰ تومان بوده است. معاملات غیرقانونی فردا نیز همین الگوی تغییر را داشت.

این در حالی است که به گزارش شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و سکه، قیمت نیم دلار با ۰.۰۸ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۲۶۵۰۰ تومان معامله شد.

همچنین قیمت ارز آمریکا در سامانه مبادلات ارزی با ۱.۲۸ درصد افزایش به ۲۸ هزار و ۷۳۰ تومان رسید.

آخرین اخبار تحولات بازار در صفحه گزارش بازارتجارت نیوز را بخوانید.