پیش بینی بازار سهام در هفته دوم مهر (اینفوگرافیک) – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل بورس اوراق بهادار چهارشنبه هفته گذشته یک میلیون و ۳۵۵ هزار واحد بود و در این هفته با ۰.۶۴ کاهش به رقم یک میلیون و ۳۴۶ هزار واحد رسید.

البته در این هفته بازار سهام بهتر از هفته های قبل عمل کرد و روند عادی را پشت سر گذاشت. ارزش مشاغل خرد در این هفته پایین بود و روز شنبه بسیاری از نمادها زیان سنگینی داشتند. در این روز ارزش معاملات خرد به دو هزار و ۵۵۴ میلیارد تومان رسید. روزهای کاری بعد دوشنبه ۲۰۸۱ میلیارد تومان و چهارشنبه ۲۰۶۰ میلیارد تومان بود. در نهایت ارزش معاملات خرد بازار به بیش از هفت هزار میلیارد تومان رسید.

قدرت خرید این هفته هم بد نبود. در اولین روز کاری هفته، همه فروشنده بودند و خریداران دارای قدرت کمتر از ۱٪ بودند. روز دوشنبه وضعیت کمی بهتر شد و قدرت خریداران به ۰.۷۵ درصد و روز چهارشنبه به مرز ۱ درصد رسید که با توجه به روند هفته های گذشته کمی بهتر است.

با وجود این روند در ارزش معاملات، اکثر کارشناسان بر این باورند که ارزش معاملات بازار سرمایه در ماه آینده افزایش خواهد یافت و این کاهش اخیر در بازار ناشی از تسویه کارگزاری بوده و اکنون با انتشار سه و شش. گزارش های یک ماهه شاهد وضعیت مطلوب تری در سالن شیشه ای خواهیم بود. .

البته نباید فراموش کرد که انتشار اخبار خوب یا بد می تواند روند بازار را در هفته آینده تغییر دهد و این پیش بینی ها به شرایط فعلی بستگی دارد.

آخرین اخبار و گزارش های بازار سرمایه را در صفحه بورس تجارت نیوز بخوانید.