پیشنهادات راه حل های اتحادیه اروپا برای مشکلات ایرلند شمالی به دلیل برگزیت


ماروس سفکوویچ ، نایب رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل ، پیشنهاد خود را برای اصلاح برخی عناصر پروتکل ایرلند شمالی ، که به عنوان بخشی از توافقنامه جدایی اتحادیه اروپا و انگلیس امضا شده است ، اعلام کرد.

سفکوویچ با بیان اینکه اصلاحات پیشنهادی برای رسیدگی به مسائلی که مردم ایرلند شمالی در نتیجه Brexit با آن روبرو هستند ، آماده شده است ، گفت: “ما یک مدل جایگزین برای اجرای پروتکل پیشنهاد می کنیم.”

سفکوویچ گفت که طبق پیشنهاد سفکوویچ گفت: “فرآیند تصویب ساده در تجارت عمومی ، بهداشت و بهداشت به کار گرفته می شود.” “این فرآیند تصویب ساده ، کنترل های مورد نیاز را تا 80 درصد کاهش می دهد.”

سفکوویچ گفت: “روند تأمین غذا از بریتانیای کبیر به ایرلند شمالی بسیار تسهیل خواهد شد. وی خاطرنشان کرد که بیشتر تغییرات شناسایی و فیزیکی که قبلاً مورد نیاز بوده است با تغییرات حذف می شود. “

اشاره کنید که کامیون ها محصولات مختلف غذایی مانند لبنیات ، گوشت ، ماهی ، میوه و سبزیجات را از بریتانیای کبیر به سوپر مارکت های ایرلند شمالی منتقل می کنند. در حال حاضر فقط می خواهم سفکوویچ گفت که “گواهینامه واحد” که الزامات قوانین اتحادیه اروپا را برآورده می کند ، از بریتانیا تا ایرلند شمالی است. او توضیح داد که می توان دارو را به طور مداوم برای هر دو تامین کرد

سفکوویچ گفت آنها پیشنهاد کردند که مراحل و رویه های گمرکی مورد نیاز برای محصولات فعلی به نصف برسد.

در مورد روند

بر اساس “توافق جمعه خوب” ، که به جنگ بین جدایی طلبان کاتولیک و حمایت از پروتستان ها در جزیره ایرلند پایان داد. ایرلند و ایرلند شمالی نمی توانند مرزهای فیزیکی ایجاد کنند.

پروتکل ایرلند شمالی ، که به عنوان بخشی از توافقنامه جدایی برکسیت امضا شده است ، روابط تجاری بین ایرلند شمالی را اداره می کند. بخشی از پادشاهی متحد و جمهوری ایرلند که عضو اتحادیه اروپا است

بر اساس این پروتکل ، علیرغم برگزیت ، ایرلند شمالی همچنان تابع قوانین گمرکی اتحادیه اروپا است. به دلیل قوانین اتحادیه اروپا ارسال مستقیم برخی محصولات به بازار واحد ، بنابراین ایرلند شمالی از کشورهایی که دیگر عضو اتحادیه اروپا نیستند ، مانند انگلستان ، پایان می یابد.

در نتیجه ، تجارت ایرلند شمالی ، که رسما تحت حاکمیت انگلیس با انگلستان است ، مشمول گمرک در بندر است.

بخصوص این واقعیت که محصولات غذایی مانند سوسیس ، سالامی و گوشت گاو نمی توانند از انگلستان به ایرلند شمالی سفر کنند. باعث ناراحتی زیادی در طرف انگلیسی شد

لندن از اتحادیه اروپا می خواهد پروتکل ایرلند را اصلاح کند در این زمینه ، بریتانیا نمی خواهد صادرات محصولات به ایرلند شمالی را تنظیم کند. ساده سازی رویه های گمرکی رایج یکی از خواسته های انگلستان است.

علاوه بر این ، از انگلستان خواسته می شود تا مقاله انتقال اختلافات را تغییر دهد تا تجربه اجرای پروتکل را به دیوان عدالت اروپا ارائه دهد. از سوی دیگر ، اتحادیه اروپا توسعه پروتکل موجود را مناسب تر می داند.

در این مرحله ، مذاکرات درباره پروتکل ایرلند شمالی بین دو طرف برنامه ریزی شده است.

در بریتانیا این شامل انگلستان ، ولز ، ایرلند شمالی و اسکاتلند می شود. تصمیمات برگزیت با 52 درصد در مقایسه با 48 درصد در همه پرسی اتحادیه اروپا در ژوئن 2016 انجام شد. بریتانیا در 31 ژانویه 2020 به طور رسمی اتحادیه اروپا را ترک کرد. تا 31 دسامبر 2020 ، که در آن بریتانیا همچنان به قوانین اتحادیه اروپا پایبند است.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) به صورت خلاصه در وب سایت Anadolu Agency منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید