پوتین فرمان به رسمیت شناختن استقلال خرسون و زاپوریژیا را امضا کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیوم، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که به رسمیت شناخته شده است احمق تر و زاپوروژیه شرق اوکراین به عنوان مناطق مستقل امضا شد.

بر اساس این گزارش، اسناد دستور پوتین در پایگاه کرملین منتشر شده است.

در همین حال، دیمیتری پسکوفسخنگوی کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز جمعه، جمهوری ها دونتسک و لوهانسک و دو منطقه زاپوروژیه و خرسون به روسیه خواهد پیوست.

پسکوف وی گفت: مراسم الحاق روز جمعه ساعت ۱۵:۰۰ به وقت محلی در کاخ بزرگ کرملین با امضای “توافقنامه الحاق سرزمین های جدید با فدراسیون روسیه” برگزار می شود.

وی درباره این مراسم گفت: توافق برای پیوستن به چهار سرزمینی که در آن همه پرسی برگزار شد و درخواست های مربوطه به طرف روسی ارسال شد، امضا خواهد شد.

همه پرسی پیوستن به چهار منطقه مذکور از هفته گذشته آغاز و روز سه شنبه به پایان رسید و پس از رای موافق اکثریت مطلق شرکت کنندگان در این همه پرسی، مناطق مذکور درخواست رسمی خود را مبنی بر پیوستن به روسیه ارائه کردند.

اوکراین و کشورهای غربی این همه پرسی را دروغ و نامشروع خواندند. الحاق این مناطق به روسیه به این معنی است که مسکو منطقه ای به وسعت پرتغال را به خاک خود اضافه خواهد کرد.

در مراسم الحاق، پوتین سخنرانی خواهد کرد و عصر جمعه نیز مراسم جشنی در میدان سرخ مسکو برگزار خواهد شد.