پروبیوتیک چیست و چه خواصی دارد؟


استفاده از داروها

بسیاری از غذاها ، به ویژه محصولات لبنی ، اکنون “پروبیوتیک” نامیده می شوند. در حالی که اکثر مردم با خواص پروبیوتیک ها آشنا نیستند ، آنها این غذاها را می خرند و برخی حتی غذای خود را بدون درک خوبی از نحوه استفاده از کپسول های پروبیوتیک دارند. به همین دلیل ، در این مقاله قصد داریم آنچه را که آخرین داده های پزشکی در مورد استفاده از داروهای خاص و مزایای احتمالی این داروها برای سلامتی بدن نشان می دهد ، بررسی کنیم. به مجله پزشکی Apple Health گوش دهید.

پروبیوتیک چیست؟

پروبیوتیک ها در رشد باکتری ها و کلاهک های تک سلولی که به طور معمول در سیستم گوارش رشد می کنند ، به ویژه چربی های کوچک مفید است. ما اغلب باکتری ها را به عنوان یک بیماری می بینیم ، اما بدن انسان نیز مملو از باکتری های مفید است و پروبیوتیک ها باکتری های خوب یا مفیدی در بدن انسان هستند که به سلامت دستگاه گوارش کمک می کنند.

مواد طبیعی پروبیوتیک ها معمولاً محصولاتی هستند که از شیر و سبزیجات تهیه می شوند ، اما امروزه آنها علاوه بر پودر ، پودر اضافه شده یا برخی غذاهای فرآوری شده مانند ماست نیز موجود هستند. در بخش های بعدی ما بیشتر در مورد مکمل های پروبیوتیک صحبت خواهیم کرد.

مشکلات کلاه های پروبیوتیک

حقیقت در مورد استفاده از داروها بسیار تامل برانگیز است. سالانه 26،904 میلیون کلاس داروهای درمانی در بیمارستان ها تجویز می شود. در ایالات متحده ، حدود 35 درصد از بزرگسالان با مشکلات گوارشی و حدود 25 درصد از خانمها پس از مصرف دارو دچار مشکلات گوارشی می شوند.

معده انسان حاوی انواع زیادی از باکتری ها (مفید ، مضر یا ناچیز) است و همچنین شامل انواع باکتری های مفید دستگاه ادراری و مجاری ادراری است. تعادل باکتریایی برای جلوگیری از بیماری ها ، به ویژه در دستگاه گوارش مهم است. طبق تحقیقات انجمن های پزشکی و بالینی برجسته ، از جمله کلینیک کلیولند در ایالات متحده ، استفاده از پروبیوتیک ها م effectiveثرترین راه برای جلوگیری از مشکلات گوارشی پس از مصرف دارو است.

انواع پروبیوتیک ها

به طور معمول ، دو نوع پروبیوتیک و یک نوع تک سلولی بلوک های اساسی پروبیوتیک ها هستند و پروبیوتیک ها به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس

لاکتوباسیل ها معروف ترین نوع باکتری های پروبیوتیک هستند و معمولاً در غذاهای ماست و مخمر یافت می شوند. لاکتوباسیلوس می تواند در شرایط اسهال یا یبوست به دلیل عدم تحمل لاکتوز کمک کند.

بیفیدو باکتریوم

این نوع باکتری در شیر و غذاهای مخمر مانند ماست و کیمچی وجود دارد. این پروبیوتیک ها در از بین بردن علائم سندرم روده تحریک پذیر (IBS) بسیار مثر هستند.

ساکارومیسس بولاردی

Saccharomyces bulardii یک سلول تک سلولی (مخمر) است که می تواند در تثبیت تعادل باکتریایی (فلورا) مخاط انسان ، از جمله مخاط و روده ها ، موثر باشد.

نقش پروبیوتیک ها در پیشگیری و بهبود علائم بیماری

پروبیوتیک ها به بازسازی و رشد باکتری های مفید مخاط ، به ویژه در معده کمک می کنند. اگر تعادل باکتری ها در معده به هم بخورد ، بوی بد دهان ایجاد می شود که می تواند منجر به یبوست ، حساسیت غذایی ، خستگی ، اضطراب ، سردرد و اغلب تنگی نفس شود. در افراد سالم ، تعداد باکتری های مفید در معده زیاد است. این باکتری ها همچنین در تولید برخی ویتامین ها (مانند ویتامین K) و موجودات سمی نقش دارند.

از سوی دیگر ، باکتری های مضر می توانند سموم و مواد شیمیایی سمی تولید کنند. بنابراین ، اگر باکتری های معده بیشتر مضر باشند ، نه تنها دیگر مواد شیمیایی تولید نمی شود ، بلکه میزان مواد مضر نیز افزایش می یابد.

فلور طبیعی روده (فلور روده) حاوی میکروارگانیسم هایی است که به طور طبیعی در دستگاه گوارش رشد می کنند و همچنین به سلامت میزبان کمک می کنند. این میکروارگانیسم ها به مواد شیمیایی سمی بسیار حساس هستند و به سرعت از بین می روند.

این امر به ویژه در مورد مصرف داروها یا استفاده طولانی مدت از آنها بسیار مهم است ، به ویژه برای افراد در معرض خطر ، از جمله کودکان ، افراد مسن یا کسانی که بیماری های عفونی دارند. با بر هم زدن ماهیت بیولوژیکی معده ، رادیکال های آزاد به سرعت در حال تکثیر هستند و می توانند باعث بیماری هایی مانند اسهال بعد از مصرف دارو شوند. این امر در مورد تعادل باکتری ها در سلول های خون نیز صادق است. از بین رفتن عملکرد باکتریایی در طحال منجر به رشد و افزایش احتمال عفونت و ایجاد عفونت های عفونی و قارچی طحال پس از تجویز دارو می شود.

ساده ترین راه برای جلوگیری از عفونت ها استفاده از داروهای خوراکی به همراه داروها و آنتی بیوتیک ها برای حفظ جریان خون طبیعی چربی ها ، مدفوع و سایر مخاط داخلی است.

سایر بیماریهای ناشی از پروبیوتیک ها عبارتند از سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم روده التهابی ، التهاب ناگهانی مخاط و اسهال غیرطبیعی شمالی ناشی از ویروس ها ، باکتری ها یا انگل ها. رفتار.

مصرف پروبیوتیک ها همچنین می تواند به بهبود اختلالات پوستی مانند اگزما ، جلوگیری از آلرژی غذایی ، سلامت ادرار و دستگاه گوارش ، سلامت دهان و افزایش جذب مواد معدنی و ویتامین ها کمک کند. مطالعات تحقیقاتی در حال مطالعه پروبیوتیک ها برای کمک به کنترل ، پیشگیری و درمان برخی بیماری ها هستند.

اگر دارویی مصرف می کنید ، تمرینات را انجام دهید

حقیقت در مورد استفاده از داروها بسیار تامل برانگیز است. سالانه 26،904 میلیون کلاس داروهای درمانی در بیمارستان ها تجویز می شود. در ایالات متحده ، حدود 35 درصد از بزرگسالان با مشکلات گوارشی و حدود 25 درصد از خانمها پس از مصرف دارو دچار مشکلات گوارشی می شوند.

معده انسان حاوی انواع زیادی از باکتری ها (مفید ، مضر یا ناچیز) است و همچنین در دستگاه ادراری و انواع باکتری های مفید که برای پیشگیری و تعادل بیماری ها مهم هستند ، وجود دارد. باکتری ها ، به ویژه در دستگاه گوارش. طبق تحقیقات انجمن های پزشکی و بالینی برجسته ، از جمله کلینیک کلیولند در ایالات متحده ، استفاده از پروبیوتیک ها م effectiveثرترین راه برای جلوگیری از مشکلات گوارشی پس از مصرف دارو است.

اثرات پروبیوتیک ها

غذاهای پروبیوتیک به طور کلی برای اکثر افراد جامعه بی خطر هستند ، اما افرادی که دارای مشکلات ایمنی یا بیماری های جدی یا جدی هستند باید با پزشک مشورت کرده و از نزدیک تحت نظر باشند.

مشکلات پری بیوتیک ها

عوارض جانبی شایع پروبیوتیک ها شامل تنگی نفس ، اسهال و تورم در چند روز اول استفاده است. افرادی که از داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین استفاده می کنند ، باید در مورد آزمایش پروبیوتیک ها با پزشک خود مشورت کنند.

مکمل های پروبیوتیک

علاوه بر رژیم غذایی ، پروبیوتیک ها را می توان از طریق رژیم غذایی آنها استفاده کرد. در حال حاضر پودرها و کپسول های پروبیوتیک از انواع رایج ترین پروتئین های پروبیوتیک هستند. در مورد کپسول های پروبیوتیک یا انواع دیگر این مکمل ها ، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید ، زیرا در صورت استفاده بیش از حد ، ممکن است از عوارض جانبی کپسول های پروبیوتیک رنج ببرید. این عوارض می تواند شامل ناراحتی های گوارشی و همچنین سردرد و علائم جسمی ناخوشایند باشد.

به طور کلی ، میوه ها و محصولات لبنی می توانند نیازهای همه را به پروبیوتیک ها برآورده کنند و کپسول های پروبیوتیک و سایر انواع مکمل ها محدود هستند. خوردن غذاهای سالم همچنین می تواند شما را از عوارض جانبی کپسول پروبیوتیک محافظت کند. در حالی که این عوارض جانبی نادر است ، توصیه می شود هنگام مصرف مکمل پروبیوتیک با پزشک یا متخصص بهداشت مشورت کنید.

کلمات اخر

امیدواریم این مقاله که در آن سعی کرده ایم مزایا و عوارض آزمایشات و اثرات این داروها بر بدن را بررسی کنیم ، برای شما آورده شده باشد. بسیاری از مکمل ها را می توان از طریق غذاها و همچنین محصولات حاوی پروبیوتیک ها مصرف کرد ، اما در برخی موارد پزشکان غذاهای حاوی سوپیوتیک را برای سایر درمانها توصیه می کنند. اثرات پری بیوتیک ها معمولاً محدود است ، اما در برخی افراد استفاده از این داروها ممکن است با سردرد یا اختلال در سیستم گوارش همراه باشد.

دکتر. محبوبه مشایخی
داروخانه

منبع:

http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions

http://www.webmd.com/digestive-disorder

دیدگاهتان را بنویسید